Skocz do zawartości

Modelowanie przyszłości V. Giberta


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Takie uzupełnienie Transerfingu Zelanda. Powiastka z książki:

"Pewien człowiek podróżował i nieoczekiwanie trafił do raju. W raju rosło drzewo spełnienia pragnień.
Kiedy tylko usiadł pod tym drzewem, każde pragnienie natychmiast się spełniało – bez jakiegokolwiek opóźnienia, bez jakiegokolwiek odstępu czasowego między pragnieniem i jego urzeczywistnieniem się.
Człowiek ów był zmęczony i położył się spać pod tym drzewem. Kiedy się obudził, poczuł silny głód i pomyślał:
– Poczułem głód. Chciałbym zdobyć skądś nieco pożywienia.
Natychmiast znikąd pojawił się niezwykle smaczny pokarm. Człowiek był tak głodny, że nie myślał nawet, skąd się to wzięło. Przecież kiedy jesteś głodny, nie zastanawiasz się zbyt wiele. Od razu przystąpił do posiłku, który był niezwykle smaczny.
Kiedy zaspokoił głód, rozejrzał się dookoła. Teraz czuł sytość. Pojawiła się w jego głowie nowa myśl:
– Warto byłoby coś wypić...
W raju brak zakazów i natychmiast pojawiło się wspaniałe wino. Leżąc w cieniu drzewa i spokojnie popijając wino, owiewany chłodnym wiatrem raju, zaczął się dziwić:
– Co się dzieje? Co się wyprawia? Może jeszcze śpię? A może jest tutaj kilka duchów, które robią sobie ze mnie żarty?
Pojawiły się więc duchy. Były upiorne, brutalne i wstrętne – właśnie takie, jakie sobie wyobraził. Zadrżał i pomyślał:
– Teraz pewnie mnie zabiją.
No i zabiły go."

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa książka, mam ją - szkoda tylko że nie trafiłem na youtube na autora, który chwali się dokonywanymi cudami.

E tam Marek, sam wiesz, nie ma żadnych cudów, ten jego spektakularny sukces w teleturnieju to tak naprawdę chwyt marketingowy, co nie zmienia faktu, że książka jest dobra, w duchu transerfingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.