Skocz do zawartości

Magia dwóch kół.


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie jest za późno :)

Zrób prawko, dokup godziny w szkole jak nie będziesz się czuł pewny a najlepiej jeśli masz możliwość przejedź się czyimś motocyklem żeby sprawdzić czy w ogóle to lubisz.

Obie maszyny, które wymieniłeś myślę, że są rozsądnym wyborem.

 

Także działaj Rysiu, może za rok zrobimy motocyklowo-forumowy zlot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek ja też nie kierowałam nigdy i też nie wiem jak i co z biegami, ale myślę, że to raczej średnio trudne. skoro masz prawko na B to powinieneś to ogarnąć dość szybko ;) a przynajmniej sobie tak mówie :D

 

próbować trzeba. tak jak z samochodem-najlepiej na polnych ścieżkach najpierw :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kumpla, który ujeżdża coś ciężkiego ala chopper - jakaś Yamaha z silnikiem 1800. Nawet się nie będę wygłupiał prosząc go i przejażdżkę :D Ile trwa kurs? Zdążę przed zimą zdać egzamin?

 

@Lady - ale na te polne ścieżki to chyba lepiej zacząć od MZtki albo CZtki a nie moto za 25k PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady specyfika jazdy autem to zupełni inna bajka niż motocykl, nie am co porównywać.

Jeśli nigdy nie jeździłaś to weź przynajmniej z 10 godzin jazd w jakiejś szkole bo bez tego było by nierozsądnie wsiadać na motocykl i ruszać w drogę.

 

No fakt taki motocykl niezbyt się nadaje na pierwsze doświadczenia, ja jeździłem na enduro 250, narwana maszyna ale lekka.

Jeśli zaczniesz już to na spokojnie zdążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się, że trochę szkoda by było rozwalić maszynę za 25k :D

 

jesli chodzi o naukę to faktycznie lepiej wykupić sobie godziny, ale też dodatkowo poprosiłabym kuzyna, który już od ładnych paru lat jeździ. spokojnie, wiem, że drzewa nie są gumowe i nie wsiądę za pierwszym razem i rura na miasto czy gdzieś :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz doczytałam, że nie musze mieć na taką 125 prawka kat A :o o ile na B mam 3 lata, mam :D

 

i nawet lista w necie co w chodzi w grę :P

http://superauto24.se.pl/moto-news/jakie-sa-motocykle-o-pojemnosci-125-ccm-przeglad-nowychmotorow-125-dostepnych-w-polsce-ceny_409361.html

 

Najlepiej zainwestuj w coś japońskiego, części są i w miare pewne pod wzgledem tecnicznie maszynki.

Jak dla kobiety to bym polecał Honde CBR 125, ma dosyć wąskie laćki i jest lekki , w dodatku to czterosów, więc go nie zarżniesz szybko.

 

Gdybyś chciała coś z bardziej w turstycznej wersji to dobra jest Honda Varadero.

 

Nie bierz nic w dwusuwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku SV650, które mam na oku jedyne problemy z silnikiem występują przy jeździe na gumie bo wtedy właśnie jest gorsze smarowanie z tego co czytałem.

Muszę zagłębić się w temat bo Twoje słowa obudziły we mnie wątpliwości :D

Też marzy mi sie sv650 po liftingu od 2003 r. Piekny dzwiek na akcesoryjnych tlumikach. Jak kupisz podziel się wrażeniami, ja zamierzm gdzies dopiero za 2-3 lata kupic ten motor. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że nie przypilnujesz dawki oleju w mieszance i zatrzesz silnik, w nowszych masz automat do dozowania oleju, ale jak on zawiedzie to też może być lipa. W 4 T nie ma tego problemu...

 

Dlatego dozownik oleju w np. MZ-tkach to rzecz, na którą ludzie są uczuleni. Każdy posiadacz jest przyzwyczajony do tradycyjnego 5 litrów benzyny, setka oleju i taniec szamana (mieszanie tego wszystkiego), a jakby taki dozownik zawiódł (co się ponoć zdarzało, bo mało ich było w tych sprzętach i nie było to zbyt sprawdzone), to tylna część ciała przeznaczona do siedzenia i defekacji zaczyna zmniejszać swą temperaturę (kolokwialnie mówiąc dupa zimna).

 

Starsze dwusuwy trzeba lubić, nie każdy będzie miał cierpliwość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałam wszystkie modele ze strony od LudzkiegoCzłowieka, zdecydowanie mój typ to Honda CBR125R. Wygląda bardzo fajnie, opinia całkiem niezła i przede wszystkim polecają dla kobiet. Do tego jest niedroga. Ponadto rozmawiałam już z panem, który prowadzi naukę jazdy-30ziko za godzinę. Także już niedługo pierwsza jazda będzie :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.