Skocz do zawartości

Fotowoltaika, panele słoneczne produkujące energie elektryczną.


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam ofertę paneli słonecznych produkujących prąd elektryczny. Od osoby pośredniczącej, która zaproponowała  mi nie podała mi za dużo informacji na ten temat. Dofinansowanie 40 %, zero wkładu własnego, kredytowanie na 15 lat. 25 lat liniowej gwarancji mocy. 

 

Więcej na ten temat znalazłam na stronie (to nie od nich oferta, ale dobrze wprowadza w temat):

 

www.fotowoltaika.net

 

Czy te panele słoneczne są warte zainwestowania w nie i czy rzeczywiście w naszej strefie klimatycznej jest sens instalowania ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej. W naszej strefie klimatycznej to nonsens. Zwróci ci się inwestycja po dłuugim czasie. O ile oczywiście;

- coś się nie popsuje,

- będziesz to ustrojstwo regularnie czyścić,

- masz odpowiednie miejsce aby to ustawić, tu de facto kłania się platforma obrotowa= prąd na zasilanie + elektronika. Na dachu to idiotyzm.

 

Poza tym te kosmiczne technologie..., to jak z oświetleniem LED. Super, hiper i w ogóle a naprawdę szajs.

 

Jedyne co się opłaca to domowej roboty "zgarniarka ciepła" do podgrzewania wody oraz wiatrak, ale cylindryczny a nie normalny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Też miałem ofertę montażu paneli słonecznych. Facet bardzo naciskał, koszt ok. 15k. Wyliczyłem mu że jak to spłacę za kilka lat, to będę miał dużo ciepłej wody której nie potrzebuję.

Zostaniemy w domu z żoną tylko we dwoje i po co nam tyle ciepłej wody. Łatwiej wprowadzić reżim dotyczący zużycia ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroński, LEDy mają jedną przewagę nad oświetleniem żarnikowym - stałą charakterystykę chromatograficzną i wysoki procent oddawania kolorów rzeczywistych (powyżej 80%), ale to się przydaje garstce ludzi dla których KOLOR przez duże 'K' widziany np: na skalibrowanym monitorze ma znaczenie. Dla 99% społeczeństwa jest to bez różnicy. Mam LEDy w pokoju i za żadne skarby nie wrócę do żarnikowego światła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem panele gdy się budowałem.

Wynik obliczeń prosty - przy naszej pogodzie (ilość słonecznych dni) to się nie opłaca. Dodatkowo koszty generuje niezbędny serwis 'napełnianie

instalacji, czyszczenie, wymiana zużywających się wężyków.

Odpuściłem.

 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez sensu, fotowoltaika jest bardzo złym rozwiązaniem, sprawność energetyczna takiego rozwiązania to max20-30%.

Co więcej specjalna umowa między tobą a elektrownią, trzeba specjalny licznik do takiego panelu który jest fhooj drogi, bo zakładam że chcesz sprzedawać tą energie, jeszcze do tego falownik i inne pierdoły oraz koszty montażu. No i matowienie się szkła, mikro pęknięcia które dodatkowo obniżają ich wydajność.

TO JEST NIEOPŁACALNE, szczególnie gdy to bierzesz na KREDYT.

A co do ledów tak brzytwa masz racje, ale nie zapominaj o tym że jest to światło które powstaje tak jak w świetlówkach,

co więcej ledy mają ogromną sprawność, lecz sa kurewsko czułe na wahania napięcia( szczególnie te w górę), ich ceny są na razie zaporowe.

Koszt wykonania takiej żarówki to ok 2 pln, a kosztują ok 20pln... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paneli słonecznych do podgrzewania wody to już dawno zrezygnowaliśmy. Pomimo, że dach jest konstrukcyjnie przygotowany pod panele i można od razu montować na południowej stronie, to po przeliczeniu przez Męża wszystkich kosztów zrezygnowaliśmy. Dostałam ofertę na temat tychże paneli produkujących energie elektryczną, wiec od razu rzuciłam temat na forum, bo nikt nam znajomy akurat z tego typu panelami nie miał styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektory słoneczne opcja:

1.Wąż ogrodowy przemalowany na czarno trzaśniety na dach.podłączenie do bojlera pare złaczek przyłaczek i innych hydraulicznych bzdur(wersja bogatsza z pąpką)na zime odłaczamy bo po co ma być jak piec pracuje

2 Ful wypas po sam pas.robi sie pudło z bebechami.rurki rureczki i przykrywa szybą albo pleksa jak ktoś forsiasty(bo gradobicia)

3.Wersja nasa pokemon wypierdolenie po szopenie.rura pionowa obudowana szkłami powiekszajacymi.w obiegu olej no i osobny bojler musi byc.tylko tak sobie mysle ile by ta instalacja pozyła przy kilkuset stopniach%-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.