Skocz do zawartości

Seria "Żółty Tygrys"


Quizas Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż dawniej przez ręce przewinęło mi się kilka egzemplarzy, to jednak żadnego z nich nie przeczytałem. Dopiero teraz sięgnąłem po nowe wydanie, pierwszy numer poświęcony obronie Poczty Polskiej w Gdańsku w 1939 i muszę przyznać, że wrażenie pozytywne. Trzeba tutaj brać pod uwagę, że była to fabularyzowana seria popularnonaukowa i w takim klimacie jest też utrzymany pierwszy tom po wznowieniu. Dobry punkt wyjściowy to dalszego zagłębiania tematu, bo jednak mimo pojawienia się kilku przypisów to nazwanie tego monografią byłoby bluźnierstwem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre książki, poza oczywiście tymi, które opisują historię z konieczności "naznaczoną" przez braci ze Wschodu, czyli np w "Pancernej Pięści" możesz między bajki włożyć dziesiątki Tygrysów rozstrzeliwanych przez T-34, bo było dokładnie odwrotnie ;) Wszystkie pozostałe polecam, może nie jako źródło historyczne ale jako wstęp mający zachęcić do czegoś więcej. Pamiętam jak stałem całą noc w kolejce do księgarni, żeby kupić "Burzę na Pacyfiku" Flisowskiego - miałem wtedy z 14 lat :D - tak OT mi się przypomniało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.