Skocz do zawartości

Świetny film i piękna muzyka.


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim obejrzę, chciałbym spytać-na filmwebie jest napisane, że to film w stylu Tarantino. Czy to prawda? Ja jestem zagorzałym przeciwnikiem kiczu Tarantino, na podstawie filmu ''Wściekłe psy''-fabuła tak banalna, że wymyślona chyba przez ucznia podstawówki, mający ratować film i czynić go wyjątkowym kicz polegający na ostrych scenach mnie nie uwiódł.

 

Co mam na myśli-lubię rzekę krwi, ale pod warunkiem, że nie jest to tani chwyt jako główny motyw filmu. Ma być na poważnie, a nie groteska. No normalnie jakby uczniowi przechodzącemu bunt młodzieńczy kazać napisać krótką fabułę. Uczniowi i krótką, bo prymitywna i nieskomplikowana, bunt młodzieńczy bo dużo krwi. Sztucznej, a'la ketchup pana Tarantino za 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc bardziej chciałem zareklamować muzykę niż film bo na tę zawsze zwracam uwagę w filmach ale sam film jak najbardziej wart obejżenia. Jest trochę krwi szczególnie w scenie walki z młotkiem ale ciekawe są motywy działania nie głownego bohatera, dlaczego zrobil głównemu bohaterowi to co zrobił i jak przewidywał każdy jego krok. No i zakończenie. Jest amerykańska wersja, która wyszła chyba rok temu z Joshem Brolinem. Mozna zobaczyć obie i porównać.

 

Kolejny film z piękną muzyką. "Truposz". Plejada świetnych aktorów w epizodycznych ale dobrze zagranych rolach.

 

Z filmwebu.

Niejaki William Blake z radością pędzi na Dziki Zachód w poszukiwaniu zarobku i domu. Gdy dociera na miejsce, tamtejsza rzeczywistość okazuje się nie taka różowa, jakby się spodziewał. Nie dość, że nie znajduje upragnionego źródła utrzymania, to w wyniku niezręcznego incydentu zostaje wpleciony w morderstwo. Zagubiony i ranny napotyka na swej drodze ekscentrycznego Indianina imieniem Nobody, z którym wyrusza w długą podróż bez konkretnego celu.

 

Film, który zachwycił mnie muzyką, klimatem, obrazami i chwilami brutalnością.

 

O tym jaki powinien być nauczyciel i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Cytat

Kiedyś po obejrzeniu tego filmu wszędzie słyszałem harmonijkę 

Dla mnie muzyka filmowa autorstwa Ennio Morricone jest genialna.

Ale świetnie sprawdza się muza filmowa Tangerine Dream, chociażby w filmie "Sorcerer" 1977

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.