Skocz do zawartości

Zdrowie


Qsiorz

Rekomendowane odpowiedzi

W RCKiK za free plus jeszcze dostajesz w huj czekolad, ciepłą kiełbaskę i kawkę :D

 

A to nie jest za oddanie krwi? Tak się zastanawiam nad oddawaniem krwi. Krew jest ciągle produkowana i ciągle 'niszczeje' w organizmie? Jeśli tak, to jeśli oddamy krew, to ciało przyspiesza produkcję. Ale co na tym traci więcej?

 

Sposób na jedzenie dla studentów : > :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jeżeli będziesz miał jakiś syf to Cię o tym poinformują, jeżeli nie to wszystko jest ok. Tylko pamiętaj, że to jest kurwa ogromna odpowiedzialność, a taki hiv w Twojej krwi może wyjść w badaniach dopiero po około 3 miesiącach od tzw. ryzykownego kontaktu. Więc jeżeli pękła Ci guma w trakcie dymania koleżanki kilka dni temu albo bawiłeś się miesiąc wcześniej w Błękitnej Ostrydze to najzwyczajniej pójdź do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na takie badania. Swoją drogą ciekaw jestem jak działają RCKiK - jeżeli tzw. okienko serologiczne trwa 12 tygodni, to oni oddaną krew teoretycznie powinni badać też po takim czasie pod tym kątem, ale jak jest to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quizas od razu do sedna, a jak nie mam kontaktu z lekarzem rodzinnym to moge takie badanie wykonać np. w szpitalu w którym jest taki oddział ?

 

Pewnie każdy szpital ma laboratorium i Ci takie coś zrobią, a pewnie jeszcze mają pakiety dla ruchaczy :D

W invicta robią za free na hiv, tylko trzeba trochę w kolejce odstać i przejść wywiad .

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quizas od razu do sedna, a jak nie mam kontaktu z lekarzem rodzinnym to moge takie badanie wykonać np. w szpitalu w którym jest taki oddział ?

 

Nie zarejestrowałeś się do żadnego lekarza w Krakowie? Normalnie przerejestrowałem się z miasta rodzinnego do przychodni tuż koło akademika. Trzy zmiany przychodni w roku są darmowe, Wiadomo kilka dni lub krócej na lekarza trzeba czekać, ale zarejestrować można się szybko; jesteś studentem, jesteś ubezpieczony, więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.