Skocz do zawartości

Lekki laptop na studia


Hatmehit

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) 

Piszę z takim pytankiem dotyczącym polecenia jakiegoś laptopa na czas studiów. Szukam czegoś lekkiego, z dość wytrzymałą baterią i generalnie o specyfikacji odpowiedniej na wykłady, naukę i takie tam. Kilka dni temu zaczął umierać mój tablet Asus z doczepianią klawiaturą i dlatego jestem zmuszona do zakupu nowego, tym razem porządnego, acz codziennego sprzętu.

 

Czy macie może jakieś doświadczenie z Huawei MateBook D15, Acer Chromebook czy HP15s-eq0047 lub innymi podobnymi laptopami?;) Najchętniej poniżej 3500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że może ktoś Ci coś odpowie. Nie znam laptopów, które podałaś pod tym kontem. 
 

Mogę Ci tylko poradzić ogólne rzeczy na które możesz zwrócić uwagę gdy już będziesz wybierać np. pomiędzy dwoma. Gdy dwa laptopy będą podobne, jeśli chodzi o wytrzymałość baterii i wagę. Popatrz wtedy na procesor i pamięć RAM. Im większa pamięć RAM tym szybciej komputer będzie chodził. Ty i tak dużo na nim robić nie będziesz ale po prostu są to rzeczy na które można zwrócić uwagę ?
 

Laptopem który ja mogę polecić jest niestety tylko mac book air. Ale jego ceny przekraczają 3500. Jak ostatnio patrzyłam to znalazłam chyba za 3599. Wiem, że te laptopy maja bardzo mocne baterie oraz są leciutkie. Są właśnie dostosowane do takich spraw biurowych czy wykładowych.

 

Trzymam kciuki za dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki research:

https://www.x-kom.pl/p/581706-notebook-laptop-140-asus-vivobook-s14-m433ia-r5-4500u-8gb-512-w10.html

https://www.x-kom.pl/p/575667-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-m533ia-r5-4500u-8gb-512-w10.html

https://www.x-kom.pl/p/571387-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-r5-4500u-8gb-512-ips-srebrny.html

 

Ostatni przydałby się w wersji z systemem.

Bardzo dobry procesor, 8 GB RAMu do normalnej pracy wystarczy, dedykowanej karty graficznej nie potrzeba, bateria spełniająca wymogi.

 

Acer posiada dodatkowo możliwość dołożenia dodatkowej pamięci,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lalkaa napisał:

Popatrz wtedy na procesor i pamięć RAM. Im większa pamięć RAM tym szybciej komputer będzie chodził

Tak, dziękuję. Będę szukać takiego z 8GB RAM, wydaje mi się, że starczy.

6 godzin temu, Lalkaa napisał:

Laptopem który ja mogę polecić jest niestety tylko mac book air.

Miałam mac book'a i jako ogólna fanka apple się 'zawiodłam', nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Ot laptop, który dość łatwo ulegał wszelkim uszkodzeniom. Dlatego teraz szukam czegoś bardziej wartego swojej ceny. Jedyne co mnie przekonywało do jego waga i kompatybilne z innymi urządzeniami oprogramowanie, ale na Windowsie też dam radę. Ale dziękuję za poradę:) 

 

@Ancalagon dzięki;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.