Skocz do zawartości

ANGIELSKI


Pankracy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pankracy napisał:

Właśnie rozpocząłem nauke jezyka angielskiego pod okiem fajnej blondyneczki, cos koło 23/24 lat. Bardzo sympatyczna i jak sama zaznaczyła - wymagająca :)

Bedziemy sie spotykac 3 albo 4 razy w miesiącu. Zobaczymy co z tego wyniknie. Juz nawet mam zadana prace domową :D

Ty się uczyć zamierzasz czy "drapać" blondynę B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiem, że jeżeli chcesz mieć z górki jeżeli chodzi o język to osłuchaj się z nim.
Potłumacz sobie teksty piosenek które lubisz.
Filmy obowiązkowo bez dubbingu, najpierw z polskimi napisami, z czasem z angielskimi, a ostatecznie w ogóle bez napisów.
A najlepiej native speaker.

Jak otrzaskasz się ze słownictwem i wymową, to w zasadzie znajomość zasad gramatyki i reszty podobnych bzdetów nie będzie Tobie zbytnio potrzebna w codziennym używaniu tego narzędzia jakim jest język, no chyba, że zamierzasz książki pisać.

Jestem pojętnym uczniem i angielskiego uczyła mnie moja rodzicielka, która prowadziła z niego korepetycje przez kilkadziesiąt lat.
No i mnie nie nauczyła. To był koszmar. Zakuwania jakiś regułek i zasad, których do dzisiaj nie pamiętam. Kompletna strata czasu i energii.
Języka nauczyłem się sam przy pomocy wyżej wymienionych sposobów. Obecnie używam go intuicyjnie, kompletnie nie wiedząc z jakiego czasu korzystam, z jakiej składni, jakich trybów etc.
A zrozumieć przekaz i się porozumieć potrafię. O to w języku chodzi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do online materiałów jeszcze http://www.goethe-verlag.com/book2/PL/PLEM/PLEM002.HTM  przydaje się w codziennych ćwiczeniach słówek, tematycznie ułożone;

 

 

zastanawiam się nad native spekar'em, tylko nie chcę bezelować dodatkowo jakiejś szkole językowej, ktoś w Wawie może korzystał z takich usług ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.