Skocz do zawartości

Strony/blogi - zdrowie, sen, lepsze życie


xawery982

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

Ostatnio jeden z braci w jakimś temacie podrzucił stronkę biohaker.pl - wszedłem sobie i taki blog to dla mnie raj, multum artykułów popartych badaniami, statytstykami,  z mądrych źródeł i od mądrych głów, rzeczy o których się masowo nie mówi wiadomo, bo społeczeństwo ma być chore.

 

Zacząłem wpisywać w Google frazy jak "zdrowy styl życia blog" "odżywianie blog" "zdrowy sen" i szukać po zakamrkach dalszych stron wyszukiwania, ale nie mogę znaleźć nic wartego uwagi.

 

Czy ktoś z Was panowie ma jakieś godne polecenia strony/artykuły/blogi lub felietony dotyczące zdrowego sposobu życia i bycia, odżywiania, snu, oddziaływania mózgu na układ nerwowy i odwrotnie itp. etc itd. - dosłownie wszystkiego co związane z ludzkim ciałem, organizmem i jego zdrowiem z pominięcem syfu typu MEDONET czy DOZ.PL i innych masowych stron - raczej chodzi mi o jakieś perełki w czeluściach internetów :)

 

nie ma to na celu reklamowania strony w.w i tych podanych przez was !! chodzi o poszerzanie wiedzy i świadomości o własnym zdrowiu. WIem, że jest 21 wiek, wyszukiwarka itp, ale są strony, który nie są wypozycjonowane w sieci i ciężko je znaleźć... czasem wpadamy na nie z przypadku i okazują się naprawdę pełnymi wiedzy, mądrej, rzetelnej stronkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Donajski prowadził bodajże kanał na YT i teraz nadal jakoś działa w necie. Bardziej skupia się na biohackingu i sportowcach, polecam, dużo od faceta skorzystałem. Z tego co słuchałem ma na czasie wydawać książkę, która jest biblią suplementacji i będzie cała wypełniona wiedzą i wszystko ma być poparte badaniami. Czekam na to już od dawna. :)

Bardzo szanuję profesora medycyny Michała Tombaka. Prowadzi na FB swój profil, gdzie daje mnóstwo ciekawej wiedzy, napisał też kilka świetnych książek. Facet pisze odrobinę specyficznie i czasem popełnia błędy, bo jest z pochodzenia Rosjaninem, tylko jakoś mieszka w PL i dzieli się poważną, "alternatywną" wiedzą z ludźmi. Polecam do niego zajrzeć i jego książek, jest tam masa perełek - https://www.facebook.com/tombakfanclub/

 

Blog, z którego skorzystałem jak miałem problemy zdrowotne to Pepsi Eliot. Babeczka całkiem ciekawie to prowadzi i jest tam MASĘ wiedzy, ale uwaga, bo ona zachwala surową dietę i wpierdala nawet surowe pieczarki :) i blog jest raczej nastawiony i pisany pod kobiety. Jest też tam trochę artykułów odnośnie lekko odleciałej duchowości, więc niektóre rzeczy trochę rażą w oczy, ale jak poszukasz, to znajdziesz perełki.

 

Odnośnie podejścia związanego z medycyną chińską na ciało to oczywiście taoizm, a jak taoizm to Mantak Chia. Większość książek jest niestety w języku angielskim.

 

Świetny blog i książki napisał też Dave Asprey, "król" biohackingu. Niestety, wyłącznie po angielsku wszystko - https://www.facebook.com/bulletproofexecutive/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.