Skocz do zawartości

Awans i zawod(emocjonalny)


Ali

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzień dobry.

 

Troszke mnie tu nie było, i troszkę się zmieniło od tamtego czasu

mianowicie …

Wyrwalem się z gowno pracy na stanowisko specjalistyczne. Temat ogarniam mam dobrych ludzi przy sobie i w pracy wszystko jest Ok. Wydawało mi się jak byłem w poprzedniej pracy, ze wszystkie moje problemy są przez to, ze byłem niżej w hierarchii niż teraz. Niestety zaczynam zauważać, ze w Polsce nawet specjaliści nie żyją na takim poziomie na jakim sobie wyobrażałem.

 

Aktualnie mam niską stawkę, której nie mogę negocjować. I doszedłem do miejsca w którym zacząłem się zastanawiać czy po prostu nie było by lepiej kroić ryb w Norwegii na taśmie i mieć przy tym pieniądze na wszystko? W obecnej sytuacji chce podnieść swoje kwalifikacje i muszę wziąć kurs na raty bo mnie po prostu kurwa nie stać… Nie mam mieszkania i oszczędności za to mam długi 🙃. Czy ja patrzę pesymistycznie czy tak jest faktycznie? Czy warto w ogóle brać raty na kursy? Chodzi mi o kursy ISO i SPC .

 

pozdrawiam 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ali napisał:

Czy ja patrzę pesymistycznie czy tak jest faktycznie? Czy warto w ogóle brać raty na kursy? Chodzi mi o kursy ISO i SPC .

Nie wiem, nie znam ale na tym. 

Ale 

Godzinę temu, Ali napisał:

Aktualnie mam niską stawkę, której nie mogę negocjować.

- to nie ma sensu Bracie. Zarobisz te ok trzy tysiące, x 12 = 36 000 brutto, minus życie odłożysz ok 500 netto czyli x 12 = 6 000pln rocznie, i co z tym zrobisz? Kupisz używanego golfa 4 zastanawiając się czy wziąć OC na razy, czy najtańsze opony? Do tego długi? 

 

Przemęcz się, spłać długi bo kasa to rzecz święta i szukaj szczęścia gdzie indziej, nie koniecznie w Polsce. Ja na emigracji, tęskni mi się za swoimi rzeczami jak motocykle, wypady, jazda po torze itd ale cóż, chociaż mam pieniądze. Na etacie 2500-3500 to jest kurwa bieda a nie życie. Tak 5 000 netto to starczy na jakie takie życie bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.