Skocz do zawartości

Komunikacja w j. Ang + wątek na forum


Ali

Rekomendowane odpowiedzi

          Dobry wieczór Bracia w ten wspaniały czas wolności od pracy! :D 
Od jakiś 6 mies. poświęcam ok. 2h dziennie na naukę j. angielskiego. Udało mi się sumarycznie go opanować na poziome B1. Jednak chciałbym się wkrótce skupić bardziej na języku Niemieckim, natomiast Angielski tylko ćwiczyć w mowie i piśmie. I pytanie do Was. Czy znacie jakieś gry/czaty/cokolwiek gdzie można w czasie rzeczywistym rozmawiać z drugą os. po Angielksu?
Przyszło mi też do głowy aby, tutaj powstał wątek w ,którym zainteresowani mogliby rozmawiać w języku Ang. Tylko to już bardziej kwestia zgody Pana @Marek Kotoński . 

Pozdrawiam : )

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikacji, to uważaj z kim będziesz rozmawiał. Jak to będą Hindusi, to... 

 

Kluby językowe, studentki z innych krajów, czytanie artykułów z dziedzin, które Cię ciekawią, YouTube, pisz pamiętnik po angielsku, mów do siebie po angielsku i jak czegoś nie wiesz to sprawdzasz i zapisujesz gdzieś (apka Anki, zeszyt ze słówkami itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ali said:

Jeśli chodzi o Hindusów, to masz na myśli ich akcent?

Wymowa, kardynalne błędy w gramatyce i używanie dziwnych słów czy wyrażeń, które niby są poprawne, ale native nigdy tak nie powie. Mówię tutaj o Hindusach w Indiach. Ci z UK czy Kanady to wiadomo. 

 

1 hour ago, Ali said:

Mógłbyś mniej więcej rozwinąć temat klubów językowych? 

Często jest tak, że cudzoziemcy przyjeżdżający do Polski, chcą się nauczyć polskiego, albo po prostu znaleźć nowych znajomych tu ja miejscu. W zamian za pomoc z językiem polskim, pomagają z nauką ich języka. Generalnie w większych miastach jest tego sporo i szukałbym na fb. Spotykają się ludzie w jakichś barach, pubach i po prostu gadają o wszystkim. Wpisz na fb language exchange club i miasto. 

 

Ale najlepszą opcją myślę, że by był klub toastmasters po angielsku. Takie kluby są w Polsce. Uczysz się przemawiania plus maksujesz angielski do granic możliwości, bo musisz dbać o wymowę, gramatykę i bogate słownictwo. Nigdy nie brałem w tym udziału i nie znam szczegółów, ale jeśli mieszkasz w większym mieście, to zdecydowanie bym to rozważył na Twoim miejscu. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.