Skocz do zawartości

Ankieta - efekt pandemii na zdolności kognitywne


slusa

Efekt pandemii na zdolności kognitywne populacji  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zauważyłeś na przestrzeni ostatnich 3 lat spadek jakości pracy osób w Twoim otoczeniu, lub ogólny spadek zdolności kognitywnych?

    • Tak, spadła jakość pracy, dotarczanych usług, stari rodzice są bardziej zamgleni, moim dzieciom trudniej się skupić, itp
      3
    • Nie, ludzie są tak samo głupi teraz jak przed pandemią
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Taką mam teorię, przez podwyższony poziom kortyzolu spowodowany pandemią znacznie podupadły nasze zdolności kognitywne, widzę to w pracy, albo mi się wydaje, ludzie się zrobili po prostu głupsi xD W sensie, jakość pracy spadła, tak ogólnie, na każdym polu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem ludzie z roku na rok stają się bardziej leniwi, bierni, bojaźliwi, nawet była gdzieś ankieta na necie, że prawie 60% społeczeństwa deklaruje pogorszenie jakości życia, nastroju, zaburzeń i samej depresji. 

Starsze społeczeństwo omamione propaganda mediów głównego ścieku, z którym już nie da się normalnie rozmawiać bo w kółko powielają bzdury, które im się pociska. 

Nawet po tych Szprycach na covid ludzie odczuwają apatie, brak chęci do czegokolwiek. 

Co do głupoty społeczeństwa dalej postępuje i ona była, jest i będzie bo ludzie nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach. 

 

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ruchu, brak ruchu wpływa strasznie na dłuższą metę, podobno siedzący tryb życia gorszy od palenia, to coś znaczy. Ja po sobie widzę, że brak ruchu mi bardzo doskwiera, pod względem psychicznym i fizycznym, dlatego wrzucam na razie 20-30minut dziennie biegania, najlepiej 30 minut ale dzisiaj byłem po raz pierwszy od X czasu i było ciężko, a po pół godzinie już zaczynają się tworzyć te wszystkie fajne hormony dopamina, serotonina, noradrenalina, bdnf itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.