Skocz do zawartości

Męskie wzorce motywacji


Rekomendowane odpowiedzi

A man is more than his looks.

Obserwując spore skupienie na wyglądzie mężczyzny na tym forum, ale nie w sensie, jak go ulepszyć, jak o siebie zadbać, tylko - z wydźwiękiem "jak nie urodziłeś się bardzo przystojny to masz przerąbane koniec kropka". Dostając tego typu odpowiedź nawet w temacie jaki założyłem, gdzie pytalem czy t-shirt można nosić w gaciach czy nie. Postanowiłem - założyć dla przeciwwagi temat, gdzie wypiszę parę nazwisk gości, którzy wyglądem nie powalali, a osiągnęli dużo, również na polu bycia popularnym, część również wśród kobiet (info co do każdego nie mam). Jeśli jest już taki temat (nie znalazłem) to proszę o osunięcie/scalenie. Zachęcam też do napisania, kto Was inspiruje.

 

 

1) św. Pam. John Meadows

Bardzo znana osoba ze świata Fitness, oglądałem go kilka lat, niecały rok temu zmarł, było o nim wtedy bardzo głośno - śmierć żadnego z kulturystów nie wywołała takiego zamieszania. Pozyskałem od niego ogrom wiedzy. Ma bardzo słabą genetykę do kulturystyki, o czym sam mówił, zresztą widać po zdjęciach z młodości, szeroka miednica, wąskie obojczyki i nadgarstki. Słabe geny zrekompensował treningiem od wczesnej młodości, pierwsze zawody bodajże w wieku 14 lat, oraz WIEDZĄ I PRACĄ. Do tego miał cięzki start, ojca nie było, matka narkomanka, wychowany przez babcię. Mimo przeciwnościom wygrał mnóstwo zawodów kulturystycznych. Założył rodzinę, która byla dla niego bardzo ważna. Słuchając go, bije od niego mądrość życiowa, stoicyzm.
 

 

 

2) Alphadestiny

Kolejna osoba ze świata fitness. Zaczynał od tematu PUA kilka lat temu, był przy tym bardzo cringeowy, zresztą podobna jest nazwa jego kanału. Ale ogarnął się, przekazuje dużo wiedzy, wybił się popularyzując trening szyi oraz czworobocznych grzbietu (tzw. yoked look) na którym rzekomo powinni skupić sie ludzie nie zażywający sterydów (uważam że dużo w tym prawdy). Obecnie ma duży kanał i nagrywa czasem ze słynnymi postaciami z branży. Nie sprzedaje swoich produktów, nie wciska jakiegoś kitu, reklam.
 

 

 

3) Paddy Pimblett

Postać ze świata MMA. Patrząc na twarz, budowę ciała, wielu powiedziałoby "typowy wykopek, przegryw". Nie wygląda na kogoś, od kogo można dostać wpierdol. Do tego wzrost poniżej 180 cm xd Ale - w swojej kategorii wagowej jest najlepszy. Ma dziewczynę. Ma charyzmę. Wbija do ringu z radością jakby pierwszy raz widział morze.
 

 

4) Człowieku, rusz się
5) Michał Kanclerz TrenerTV
Są to nazwy kanału na YT, goście prowadzą swoje kanały w tematyce kulturystyczno-sprawnościowej dla przeciętnego człowieka. Wygląd nie mają 10/10, mimo to mają żonę i dzieci (drugi narzeczoną), popularny kanał, ciekawe życie, zdrowie.
 

6) Nicolas Cage
Tutaj co do wartości jakie przekazuje się nie wypowiem, bo aż tak go nie znam. Ale znam go z filmów. Mimo że nie ma twarzy ani budowy ciała imponującej, to jest popularnym aktorem, w filmach grał często bedboja. Zobaczcie Red rock west, Dzikość serca. Jescze był film w którym grał, gdzie eskortował jakichś więźniów w samolocie, może ktoś przypomni tytuł.


7) Bartek Kulczyński
Doktor, pracownik naukowy, prowadzi zajecia ze studentami, badania naukowe, dużo osiągnięć naukowych. No i prowadzi kanał na youtubie gdzie, moim zdaniem, perfekcyjnie połączył rzetelnośc naukową (słownictwo naukowe, powoływanie się na badania) z koniecznością prostoty przekazu, aby zrozumiał to przeciętny człowiek.
https://www.youtube.com/c/drbartekpl/videos


😎 Tomasz Rożek

Kolejna postać ze świata nauki. Doktor, bodajże fizyki. Popularyzator nauki. Bardzo często występuje w mediach, TV, był też 3 razy w Kanale Sportowym na YT.
https://www.youtube.com/user/naukatolubie/videos

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Wodziński, "infouprawa"

Zajmuje się on ogrodnictwem, prowadzi kanał na YT z ponad 100k subskrypcji, co jest sporo jak na tak niszową tematykę. Oglądam od dawna, dużo jego rozwiązań zaimplementowałem do swoich metodyk. Zaimponował mi swoją postawą i determinacją; ukończył studia inżynierskie, nie kontynuował mgr bo tego 'nie czuł', zamiast iść do pracy w tematyce studiów to zatrudnił się w centrum ogrodniczym bo to po prostu lubił. Stopniowo rozwijał swój kanał i swoje uprawy/posiadłości. Gdy zaczynał to nie posiadał wiele, do tego bardzo jąkał się i miał 'social anxiety' co utrudniało mu prowadzenie kanału jak i normalne funkcjonowanie.  Przezwyciężył trudności, mówi bardzo płynnie. Obecnie robi to co lubi, zarabia na tym, ma dziewczynę. Ma sprecyzowane plany jak dalej będzie się rozwijać. Wydał książkę która cieszy się bardzo dużą popularnością.  Bardzo rzetelny, nie promuje produktów których nie używa, nie wciska widzom jakichś produktów i kodów rabatowych.

Uwazam, że trzeba dużej odwagi, aby nie kontynuować studiów i pracy w rozpoczętym przez siebie temacie, tylko zając się czymś zupełnie odrębnym co się lubi, i na tym potem zarabiać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.