Skocz do zawartości

Białe klasyczne koszule


Jonash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci! 

 

Szukam białych klasycznych koszul, w dobrym stosunku ceny do jakości. 

 

Moje wymiary: 195cm wzrostu, 42 kołnierz, 110kg, body fat max 15%. 

 

Ktoś podeślę jakieś ciekawe sklepy w których można kupić dobre jakościowe koszule, które da się wyprasować po pierwszym użyciu? Mam bardzo dobrej jakości żelazko, jednak jak widzę, czasem po prostu rodzaj bawełny całkowicie nie pozwala wyprasować koszuli po pierwszym praniu. 

 

Koszul potrzebuje do marynarki i spodni typu chinos jaki i dżinsów. 

 

Za wszystkie rady Panowie z góry dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jakościowo i w miarę niedrogie są koszule Osovski.pl

Mam ich kilka i jeżeli nie są odwirowane po praniu, to można ich nie prasować. Dodatkowo pomiziane żelazkiem długo wyglądają bardzo dobrze. Po całym dniu noszenia koszula nie wygląda na wygniecioną. Ich cena może wydawać się wysoka, ale wystarczy spojrzeć na koszule Eton, żeby pozbyć się tego wrażenia.

 

Generalnie należy przestrzegać kilku prostych zasad:

- koszula uszyta w 100% z bawełny o podwójnym splocie (two ply; lepiej wyglądają i mniej się gniotą)

- przenigdy żadnych dodatków poliestru czy innych wynalazków

- dobrze, żeby był podany producent bawełny (i była to rozpoznawalna marka jak Albini, Somelos, Getzner, Thomas Mason; mam też pozytywne doświadczenia z Testitura Monti)

- najlepsza bawełna na świecie to ta z Egiptu, ale nie każda egipska bawełna jest dobra, więc ostrożnie z 'egyptian cotton', bo to może być mina

 

Na dobrą koszulę składa się szereg drobiazgów, niemniej jeżeli koszula ma podanego producenta bawełny, to w większości przypadków jest uszyta z zachowaniem wysokich standardów i nie ma potrzeby zawracać sobie duperelami typu gęstość szwów, wyjmowane fiszbiny w kołnierzyku albo czy guziki są przyszyte 'na krzyż'. 

 

Niekiedy powyższe warunki spełniają koszule z Wólczanki/Vistuli (marki Lambert i Lantier), także warto przeglądać promocje na stronie. Z moich osobistych porównań wynika, że co do zasady Osovski oferuje lepszą jakość.

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jonash Jestem podobnych gabarytów i znam ból związany z kupowaniem ubrań. Kiedyś kupowałem koszule i nosiłem do krawcowej by mi dopasowała. Od kilku lat zmieniłem podejście i ubrania takie jak koszule, spodnie materiałowe, garnitury kupuję szyte na miarę. Poszukaj w Twojej okolicy zakładów krawieckich zajmujących się szyciem ubrań. Różnica pomiędzy made to measure a sklepowymi jest kolosalna zarówno w dopasowaniu jak i jakości, a cenowo nie wychodzi wcale o wiele drożej.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.