Skocz do zawartości

Zmiana pracy. Zmiana branży


pozdropowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po 7 latach pracy jako kierowca złożyłem wypowiedzenie, sporo czynników miało na to wpływ m.in. nieciekawa atmosfera w pracy, brak rozwoju i monotonność, problemy ze zdrowiem spowodowana jazda po słabej jakosci drogach, praca w niedziele i swieta, wczesne godziny pracy, gwoździem do trumny była decyzja kierownika o zmianie trasy od maja- budzik musiałby dzwonic o 2:30, myslę co to to nie, rozmowa z nim nie pomogła- nie chciał zmienic decyzji, a że praca od dłuższego czasu mnie denerwowała pomyślałem czas na zmianę :D Wypowiedzenie za porozumieniem stron i od 1 maja jestem bezrobotny :)

 

Założenie jest takie, że maj, może też czerwiec posiedze sobie w domu odpocznę ale powoli rozglądam sie za nową robotą. Moja sytuacja wygląda tak że mam:

31 lat

60tys oszczędności

3 mieszkania na wynajem (po opłaceniu kredytów i podatków zostaje mi ponad 2tysie na czysto)

Licencjat z Bezpieczeństwa Narodowego xd

Mieszkam w małej miejscowości 20km od Białegostoku w domu bliźniaku którego wybudował dziadek swoim synom.

Oprócz prawa jazdy nie mam raczej żadnych wybitnych umiejętności które mógłbym wykorzystać w nowej pracy.

Bracia, jeśli ktoś z Was przeszedł kiedyś podobną zmianę kariery lub ma doświadczenie w innych branżach, byłbym niezmiernie wdzięczny za podzielenie się swoją historią i radami :)

Wschód Polski słabo wypada pod względem szukania pracy, nawet ukraincy stad uciekają hehehe. W mojej sytuacji wyprowadzka nie wchodzi w grę, sporo pieniędzy włożyłem w podwórko i dom którego przez sentyment szkoda mi trochę sprzedawać a i pewnie ciężko było by mi było wziąć sensowne pieniądze za ten obiekt ( wspólne podwórko, klatka schodowa...)

Przewertowałem olx i inne tego typu portale i słabo to wygląda, głównie praca na budowach, kurierka, rozwożenie jedzenia, IT. Nie ukrywam, że wolałbym nie pracować jako fizyczniak, wiem że żadna praca nie hańbi ale nie. Od małego pomagałem rodzicom na gospodarstwie, z ojcem po budowach trochę chodziłem wiec wiem jak to wygląda. Chciałbym trochę przyjemniejszą prace wykonywać, mogę mniej zarobić ale mieć lżej.

 

Czy jakaś firma będzie chciała jeszcze takiego konia jak ja do czegoś przyuczyć? W dobie globalizacji mógłbym wykonywać prace zdalną, gdzie najlepiej takiej szukać? Te ogłoszenie na olx typu 300zł za 3 godziny śmierdzą na odległość... Czytałem że warto wysłać swoje CV na stronę Digitalx- tak tez dzisiaj zrobiłem, nie zaszkodzi xd Może jakiś kurs zrobić, uprawnienia? Nurka, pozwolenie na broń, fotograficzny czy coś innego co pozwoli mi gdzieś sie załapać. Rozważam też założenie własnej działalności, chociaż nie wiem co to miała by być za firma, myślałem o sklepie np wszystko za 5-10 zł. Kupić tira towaru na merkandi, wynająć lokal w miasteczku którym mieszkam i sprzedawać okolicznym mieszkańcom.

 

Co zrobiłbyś na moim miejscu? Może są jakies kursy, szkolenia czy zawody o ktorych istnieniu nawet nie wiem albo nie pomyślałem. Jestem skłonny zrobić dłuższą przerwę od pracy i sie czegoś nauczyć .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pozdropowicz napisał:

ale mieć lżej.

Obsługa klienta, call center ciebie interesuje, praca w banku ? Też powoli zaczynam rozglądać się za pracą. Mam dość pracy na zmiany nocne.

9 godzin temu, pozdropowicz napisał:

czy zawody o ktorych istnieniu nawet nie wiem albo nie pomyślałem. J

Kurs spawacza, spawacze też dobrze zarabiają, często pracują blisko swojego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.