Skocz do zawartości

Topowe solówki gitarowe


I1ariusz

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, I1ariusz napisał(a):

@t0rek widzę, że ogarniasz trochę nazewnictwo.

Mówiąc szczerze, to lepiej ogarniam nazewnictwo niż gram na wiośle ;) Grałem kiedyś też na klawiszach i pewnym momencie stwierdziłem się, że przynajmniej nauczę się nazywać to, co mi się podoba. Także jako forma samopoznania.

Teraz jest bardzo dużo kanałów edukacyjnych na Youtube, gdzie jest to tłumaczone wręcz łopatologicznie (choć raczej anglojęzycznych):


A tak bardziej od strony progresji akordowych:



A skoro przykłady sie podobają, to dorzucę taki nietypowy - nie jest to solówka stricte, ale autorski kawałek i tappingiem oburęcznym, ale uważam, że warto pokazywać rodzimych wirtuozów. Pan grał w Dżemie.


I tu jego etiuda polirytmiczna:

 

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t0rek dzięki za materiały, chociaż ja generalnie kumam te tematy, to gdy mówię znajomość mam raczej na myśli operowanie tym ze świadomością na gryfie, a nie znajomość teoretyczną. Jakoś pykam na tej gitarze już lata, ale jestem tak dziwnie skonstruowany, że czasu nigdy nie mam na ćwiczenie tych rzeczy. Niemniej potrafię docenić, gdy ktoś to umie robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.