Skocz do zawartości

Izolacja do klimatyzatora przenośnego


I1ariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Ostatnio nabyłem klimatyzator przenośny do mieszkania, który sprawuje się całkiem w porządku. Problem z nim taki, że ma rurę (jak każdy tego typu), którą wypuszcza się nagrzane powietrze. Stąd trzeba mieć okno otwarte i wystawioną rurę, która wyrzuca powietrze na zewnątrz. Istnieje rozwiązanie przez dodanie izolacji w postaci materiału na okna, ale ten który ostatnio kupiłem jest tragicznie wąski. Nie chcąc się narazić znów na kupno bubla zadam pytanie: czy ktoś już może kupował i ma jakieś doświadczenie z tymi izolacjami i jest w stanie polecić naprawdę dobrą? Pod wieloma idzie znaleźć komentarze, że ktoś się nadział na to, że była za wąska na rurę itd. Nie chcę znów wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.06.2023 o 13:22, I1ariusz napisał(a):

Istnieje rozwiązanie przez dodanie izolacji w postaci materiału na okna, ale ten który ostatnio kupiłem jest tragicznie wąski. 

 

Nie wiem co kupiłeś, ale ja normalnie kupowałem w Castoramie i Obi izolacje z suwakami do regulacji wielkości otworu. Rury od klimek mają jeżeli nie takie same, to bardzo podobne średnice i izolacje są do tego dostosowane. Jeżeli masz z tym problem, to stało się coś dziwnego. Jaką izolację kupiłeś i gdzie?  Zaraz, a może źle to założyłeś? Najszerszą część izolacji przyklej tam, gdzie ma być rura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, I1ariusz napisał(a):

@Armengar i @tmr ten izolator zakupiony jest strasznie wąski i przy otwieraniu okna rura po prostu nie wchodzi. Radzę sobie teraz bez tego - nawet bez izolacji idzie sobie schłodzić pomieszczenie.

 A masz na końcu rury nakładkę wylotową ? Czy pchasz całą rurę?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.