Skocz do zawartości

Poczucie że trzeba nieustanie się doskonalić jest formą niewoli. Wciskanie kitów, lewicowe zabobony a tinderowa rzeczywistość


Reelag

Rekomendowane odpowiedzi

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,190390,30307300,jestesmy-wolni-od-opresyjnego-systemu-politycznego-w-ktorym.html#s=BoxOpMT

 

Tekst zaczyna się od próby wygaszania oczekiwań i aspiracji. 

Quote

Życie stawia przed nami ograniczenia, które powodują, że nie zawsze jesteśmy w stanie realizować wszystkie swoje ambicje i pragnienia

 

Quote

Poczucie, że zawsze jest się niewystarczającym i trzeba nieustannie się doskonalić, jest formą niewoli.

 

Quote

Przekonanie, że należy ciągle modelować swoje ciało, które stale podlega ocenom, jest formą niewoli.

 

Standardowy przykład manipulacji i wyparcia. Jedno mówią, drugie robią. Możesz być przeciętny, ale jak przychodzi co do czego to "gdzie się podziały tamte chady".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z każdą skrajnością w polityce. Lewaki sądzą, że nie warto, bo cały hajs który wypracują i tak pójdzie do złych kapitalistów, do właściciela mieszkania, które wynajmują i generalnie wszystko by się udało gdyby nie ten zły kapitalizm, który ocenia, wymaga i rozlicza z nieróbstwa.

 

To samo można powiedzieć o szur-prawicy. Swego czasu lubię sobie przesiadywać na grupkach szurskich na telegramie by zobaczyć z jakim poziomem wyparcia mam do czynienia. "Nie warto nic robić, bo i tak cały majątek świata posiadają Zymianie" no i generalne wieczne tropienie globalistów, Fauciego, Wiktorii Nuland, bawienie się w jakąś nowomowę o polinie. Po co?

Ja taki byłem w liceum i jak myślę, że jak koledzy moi z mat-fizu po zajęciach klepali zadania z matematyki i fizyki by poznawać świat realny, ja oglądałem kanały typu treborok by wchodzić w czwartą czakrę astralną. 

Teraz niedawno dla mnie wielkim szokiem było gdy dowiedziałem się, że mój kumpel z dawnej klasy z gimbazy, który poszedł także na mat-fizu do konkurencyjnej szkoły, brał udział jako inżynier mechanik super szybkiego pociągu skonstruowanego i o którym ostatnio jest głośno. 

 

A wzór jest prosty. Człowiek do swojej egzystencji musi mieć gdzie spać, co jeść, gdzie się odlać czy ogólnie zaspokoić potrzeby, także statusowe względem innych ludzi. To musi sobie zasłużyć, posłużyć. Im cięższą, bardziej odpowiedzialną oraz tą na który jest większy popyt i stopa zwrotu z godziny,robotę się wykonuje, to tym większa jest zapłata. Wzór jest bardziej skomplikowany, a to mocno uproszczone, ale wniosek jest prosty - od tego by mieć spokój od pracowania można sobie pozwolić jeśli już się dużo swojego odbębniło.

Także lenistwo jest swego rodzaju czyms zwierzęcym, wbudowanym w człowieka, bo człowiek chce maksymalnie biologicznie oszczędzać energię, także umysłową, stąd też dochodzi do śmiesznych racjonalizacji tego. Oni sami wiedzą, że to puste pierdoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.