Skocz do zawartości

Przedstawiciel ubezpieczcyciel doradca klienta specjalista ds sprzedaży czy to się opłaca?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

 

Byłem w poniedziałek na rozmowie kwalifikacyjnej w charakterze specjalisty ds sprzedaży w jednej z firm ubezpieczeniowych, na rozmowie kwalifikacyjnej dowiedziałem się, że trzeba założyć własną działalność gospodarczą (warunek konieczny) by móc oferować sprzedaż usług ubezpieczeniowych klientom, firmom. Podpisuje się kontrakt B2B, rekruter wszystko ładnie i pięknie mi opowiedział, że jak wdroży się w temat ubezpieczeń można na takim kontrakcie B2B dobrze zarabiać, pracować zdalnie z domu, nie ma normowanego czasu pracy, nie ma górnych widełek finansowych. Obawiam się, że to może być wtopa, jakbym zdecydował się. Nie znam firm, nie mam kontaktów, jeśli chodzi o duże firmy, ludzi uważam, że największe gruby ryby już są obstawione, w firmie ubezpieczeniowej nikt mi nie da kontraktów, kontaktów za darmo na początek, żeby prowadzić, tym bardziej inni sprzedawcy usług ubezpieczeniowych, ponieważ każdy z nich ma prowizję z tego. Może to skończyć się tym, że będą wydzwaniał po kilkadziesiąt razy na dzień z ofertą do potencjalnych klientów i będę odrzucany za każdym razem, przy okazji mogą powielać się numery telefonów i wówczas łatwo wyjść na natręta, jak nie będzie mi wychodzić sprzedaż to co najwyżej otrzymam szkolenie i mentoring od firmy i innych sprzedawców w firmie. Po kilku miesiącach starania się będzie trzeba zamknąć biznes i zostanę grubo na minusie.

 

Ma ktoś doświadczenie w sprzedaży usług, ubezpieczeń poprzez kontrakt B2B ? Outsourcing z dużej firmy sprzedającej ubezpieczenia.

Proszę o wasze cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozważaniu B2B zacznij od rozważania jakie pieniądze za tym pójdą. Kto będzie pokrywał coroczne zwiększanie podatków dla prowadzącego działalność, dolicz księgowość. 

Ja poniżej 10-12 k brutto B2B bym nie rozważał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medianę zarobków powinieneś znać. Co oferują oprócz B2B. Dają jakąś namiastkę urlopów, chorobowego etc.?

Co z odpowiedzialnością za błędy powstałe podczas sprzedaży ubezpieczeń. Czy ludzie mają wobec takich sprzedawców realne roszczenia? Praca z domu. Tu pytanie, czy nie trzeba i tak po klientach jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą Ci ciepłe/dobre leady, albo jesteś jak handlowiec (z postów na forum wynika, że nie jesteś) - warto. W innym przypadku - ciężki kawałek chleba, tysiące odmów, ciągła praca z ludźmi, próba przekonywania ich, że to co sprzedajesz jest ok (najpierw sam siebie do tego musisz przekonać, mi do dzisiaj się nie udało), system prowizyjny więc 0 sprzedanych ubezpieczeń = 0 zarobku. Rynek z dużą ilością kasy, powiedziałabym bardzo dużą, za jedno ubezpieczenie od kilkuset zł do kilku tyś, ale najczęściej osób które realnie kupi to od Ciebie to będzie 1-5 na 100. Jesteś gotowy każdego dnia/tygodnia na tyle odmów? 

 

Zauważyłem, że są takie branże (jak właśnie ubezpieczenia), że musisz pukać od drzwi do drzwi i w końcu (statystycznie) coś się trafi. Chociaż miałbyś oszukiwać ludzi (patrz przekręty na nigeryjskiego księcia/sławnego aktora - wyślij mi xxx $ a przyjadę do Polski i zwrócę), albo sprzedawać lemoniadę - za x-set prób zawsze coś trafisz (patrz przypadek starego dziadka który oferował kobietom leczenie sexem). 

 

Działalność jest im bardzo na rękę, bo Ty jesteś od naganiania klientów, nie muszą Ci płacić regularnej pensji tylko system prowizyjny. Zdarzają się, że dostajesz minimalną + prowizja, tu już lepiej, ale najczęściej musisz przejść szkolenie po kilkadziesiąt h, żeby w ogóle zacząć. 

 

Co do ubezpieczeń - pracować w firmie z, czy y jest bez sensu, bo masz dostęp tylko do ubez. tej firmy. Jak już to warto zainwestować się ludźmi którzy mają dostęp do wszystkich firm ubezpieczeniowych i są w stanie dobrać produkt danej firmy do konkretnego przypadku - to ma sens. 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Atanda napisał(a):

Dają jakąś namiastkę urlopów, chorobowego etc.?

Własna działalność gospodarcza, zapomnij.

19 godzin temu, Atanda napisał(a):

Co z odpowiedzialnością za błędy powstałe podczas sprzedaży ubezpieczeń

Bardzo dobre pytanie.

18 godzin temu, OdważnyZdobywca napisał(a):

tysiące odmów, c

Nie tylko domów, ale także też firmy, działalności gospodarcze, ubezpieczenia na życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.