Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

OdważnyZdobywca

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  261
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

132 Świetna

1 Follower

About OdważnyZdobywca

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1609 profile views
 1. Jego decyzja co zrobi, zapytał, bo nie wie. Jeśli zacznie zbierać za mieszkanie - jak najbardziej. Jeśli za "dogodnienia" szeroko rozumiane, już nie.
 2. Mam jego "Bezwstyd" , "Męskie archetypy" i "Żądza pieniądza" . Żądza pieniądza polecam wszystkim - jest zarówno teoria jak i praktyka. Do tego "gotowe słowa" do zmiany wzorców. Jestem bardzo zadowolony. Bezwstyd tak jak brat wyżej mówił, bez praktykowania niewiele da. Przynajmniej ja tak to odebrałem. Mocno reklamowany, myślałem, że będzie lepszy. Dużo uproszczeń, nieco za dużo dla mnie trzeba się domyślać. Produkt ok, aczkolwiek nie zachwycił mnie jak "Żądza pieniądza". Więcej w moim życiu zmieniła książka Marka - Stosunkowo dobry. "Męskie archetypy" są dobrze opisane, produkt niezły. Pozycja opcjonalna ale polecana. Polecam jak ktoś już trochę się zapozna z jego ,,myśleniem'', tym co promuje i mu pasuje. Archetypy jako rozszerzenie. Podsumowując - "Żądza pieniądza" dla każdego. W końcu każdy coś sprzedaje. Obowiązkowy. Na drugim miejscu, "Męskie archetypy" - opcjonalnie. Na trzecim - "Bezwstyd" - również opcjonalnie. Rafała lubię i słucham od kilku lat. Na YouTube ma wiele świetnych porad. Czasem sprzecznych ze sobą, bo jak to nazwał: "to wszystko są narzędzia. Każdy bierze to co mu bardziej pasuje i odpowiada." I ja się z tym zgodzę.
 3. @Bullitt przeczytaj posty @SennaRot dla mnie mistrz! Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że wzorce nie wyrzucasz a podmieniasz. Kluczowe (w momencie podmiany) są emocje. Twoje emocje. Jeśli czujesz negatywne skojarzenie emocjonalne - zmieniasz je na pozytywne. U siebie stosuje powtarzanie danych informacji próbując czuć przy tym ekscytacje, radość itd. (tak na prawdę co sobie wymarzysz). A powtarzam np. "pieniądze są dobre a biznes jest szlachetny". Plus wdzięczność. I kilka innych dla zmiany, coby się nie znudziło (w Stosunkowo Dobry masz nieco wskazówek). Do tego nagranie Marka "Modlitwa do najukochańszego przyjaciela, Boga". Powoli powoli czuję jak wzorce mi się zmieniają. W ciągu kilku/nastu miesięcy skojarzenie z danym słowem/zachowaniem jest zupełnie inne. Przyjemniejsze. A dalej - skuteczniejsze.
 4. Twoja żona chce żebyś się więcej starał. Więcej mówienia jej "kochana, jesteś idealna". Schematyczne zachowanie. Próbuje zrobić z Ciebie bankomato-sługusa. A sexu będzie coraz mniej. Co proponuję? Zacznij tak mówić, ale nie za często (bo przywyknie). I zachowywać się na zmianę dobrze, źle (tzn. samolubnie). Przy czym to standardowa rada, razem z czytaniem forum i słuchaniem audycji. Brat wyżej ma oczywiście rację. Nie znamy szczegółow twojego związku typu ile macie dzieci, lat itd. Jednego możesz być pewien - miarą jakości związku (czyli mężczyzny i kobiety) jest sex - jego jakość oraz ilość.
 5. U mnie pomogła zmiana systemu ze starszego na nowszy (czyli przeinstalowanie go). Podaj resztę parametrów komputera. Może masz jakąś opcję włączoną w biosie/karta graficzna ma dodatkową część ramu przypisaną. Zacznij od sprawdzenia czy to wina systemu czy sprzętu (fizycznego). W biosie powinieneś mieć pokazane ramu komputer wykrywa zanim uruchomi się system. Zmień sloty ram na jakieś inne (losowe kombinacje; chociaż teoretycznie najlepiej mieć ram w 1 i 3 slocie, ew. 2 i 4). Jak masz dobrego kumpla to pożycz jego kostki/kostkę ramu (żeby mieć łącznie te 8GB jak teraz). Ostatnia opcja o której wspominałem wyżej - reinstalujesz system. Albo robisz kopię tylko jakiś swoich dokumentów/plików i instalujesz na czysto W10 (standardowa procedura,że tak się wyrażę) albo nieco innym sposobem - robisz kopię zapasową całego systemu (czyli absolutnie wszystkiego), reinstalujesz i przywracasz kopię jeśli to nie było to. Kopie i przywracanie programami oczywiście. Podobno niektórzy bawili się ustawieniami w msconfig i tam pomogło: msconfig.exe>rozruch>opcje zaawansowane>maksymalna pamięć powinna być odznaczona
 6. To można różnie interpretować, także wiesz ...
 7. Polecam "Przygody przedsiębiorców" - wywiady z ludźmi, którzy zakładali firmy i mają po kilkuset/kilka tysięcy pracowników i/lub zarządzają ogromnymi pieniędzmi. Szczególnie przydatny może być ich sposób myślenia na wiele spraw. Większość z nich jest mniej znana w mediach, a wiedzę mają naprawdę sporą.
 8. Panie niech przynoszą swoje jedzenie (sałatki, dania, nuggetsy) , panowie picie (alkohole, napoje). U mnie w rodzinnym domu (ojca i matki), gdy dotarli do pewnego wieku, "zatrudnili" jednego znajomego by rozpoczął akcje sprzątania po udanej imprezie. A,że to mili ludzie byli, od razu dołączyła się pierwsza osoba, potem kolejna. W efekcie teraz każdy wie,że jeśli koniec imprezy - trzeba zanieść talerze, pozostałe jedzenie, sosy itd. do kuchni. Tam gospodarze tylko "przepakowują" i jest na następne dni. Plus zmywają tylko trzeba. Większość problemu rozwiązana.
 9. @Mosze Red Ten poradnik biznesowy brzmi szalenie interesująco, mam nadzieję,że skończysz go do 2020? Odnośnie poradnika związanego trudnościami - mocno ogólna forma tego by nie przeszła? Może jeszcze nad tym aspektem warto się zastanowić. Miejscami dać delikatne wskazówki gdzie brakujące informacje można znaleźć. Tematów mocniejszych nie dotykać. W końcu nawet taka pomoc (za pieniądze oczywiście) byłaby wielką pomocą. Kupiłbym wszystkie trzy publikacje od Was, bo na Samczym Runie nie zostało nic ciekawego, czego jeszcze nie czytałem/słuchałem. A takich ludzi jest tu sporo.
 10. Bez dokładniejszych danych, możemy poradzić Ci tylko ogólnie. A dokładniejsze dane na ,,ogólnym" forum podawać - słaby pomysł. Zwróć się do kogoś zaufanego (np: społecznie). I to prędko. Nawet jeśli dane wpadły w nie te ręce, może coś będzie dało się zrobić (np: powstrzymać przed dalszymi wyciekami/próbami wyłudzeń).
 11. Jeśli chodzi o anonimowość to można tu sporo zrobić np: pracować na systemie z pendrive - po odłączeniu od komputera nie zostają ślady w systemie; używać VPN z możliwością Tora tzn. włączyć VPN a jako przeglądarkę odpalać Tora ewentualnie ten NordVPN ma opcję Onion Over VPN czyli podobne do tego co chwile wcześniej pisałem. I inne takie. Tylko,że jak już to wszystko zrobimy, mamy ochronę taką,że piekielnie trudno nas dopaść to co się okazuje? Ano wygoda spada na łeb na szyje (w tym szybkość działania). Nikt kogo znam nie przegląda sobie internetu z tymi wszystkimi zabezpieczeniami. Włączają jak potrzebują (np: przesyłają wrażliwe dane typu hasło do konta bankowego). Opera z jej VPN to zwykłe proxy. Zresztą można poczytać opinie przed czym chroni, a przed czym nie. Dla przeciętnego Kowalskiego - spoko opcja. Dla kogoś kto zna temat i chciałby się mniej poddawać inwigilacji - już nie.
 12. Znam NordVPN. Generalnie polecam. Jak ktoś nie wie na początek z czym co, lepiej żeby wypróbował sobie przez okres próbny/plan 1 miesięczny a dopiero potem bardziej opłacalne (ale jednocześnie na dłuższy okres czasu) plany. Kill-switch to zabijanie procesu czyli po prostu pełne zamknięcie aplikacji. Według zdjęcia - jeśli odetnie mi nagle dostęp do VPN (internet ciągle będę miał), on zamknie IDM. https://zapodaj.net/84199746f7377.png.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.