Skocz do zawartości

Kontuzja barku- siłownia


ciekawyswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś roku cwiczę na siłowni. Od jakiegoś pół roku mam problem z prawym barkiem. Nie przeszkadza mi to trenowac( jedynie nie jestem w stanie robic pompek na poręczach, bo ból jest nie do zniesienia). Jakiś tam dyskomfort odczuwam przy innych cwiczeniach, ale generalnie po kilku seriach jestem rozgrzany i jakoś to idzie. Ból ma następujący charakter- rwie, nie mogę spac na kontuzjowanym barku, ból jest także przy dotyku, przy ruszaniu barkiem. Zastanawiam się, co to może byc, bo cwiczyc się da, a już spac na tym prawym boku nie idzie za cholerę. Nie stosuje żadnych masaży, maści, tabletek, okładów. Coś proponujecie? I co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tutaj raczej nie powie od tak co to jest, musisz pójść do lekarza on to oceni . I kolejna kwestia jest taka że pompki na poręczach szczególnie kiedy za mocno się opuszczasz ( co nie jest wskazane) potrafią mocno przeciążać staw barkowy jak z resztą wiele innych ćwiczeń które będą wykonywane nieprawidłowo techniczne , ze zbyt dużym obciążeniem  bez dobrej wstępnej rozgrzewki . Moim zdaniem nabawiłeś się jakiejś kontuzji i należało by to wyleczyć i dopiero wtedy ponownie zacząć trenować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cie raczej przez internet dobrze nie zdiagnozuje, w mojej opinii najlepiej pójść do dobrego fizjoterapeuty (popytaj na siłce, na forum narciarskim albo wybadaj czy lokalna drużyna piłkarska ma swojego fizjoterapeutę, oni zazwyczaj przyjmują również prywatnie) . Dostaniesz diagnozę i zaproponują Ci jakieś leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie jestem żadnym fachowcem ale sam mam podobny problem ( prawdopodobnie zła pozycja przy kompie ) niezbyt dotkliwy dlatego jeszcze zwlekam z pójściem do lekarza.
Przeglądając sieć trafiłem na filmiki Damiana Laszuka np. "Ból barków. Strzelanie w barkach. Przeskakiwanie barków."
Jako powód podaje m. in. ćwiczenia z przesuniętymi do przodu barkami -  mnie przekonuje, w innych filmikach podaje też kilka ćwiczeń rozciągających
oraz dodatkowo omawia pozycje spania i ich wpływ na układ kostny.

W innym filmiku kilka fajnych porad "Ból barku z drętwieniem ramienia - Marek Purczyński"

Za darmola i na pewno nie zaszkodzą.

Czytałem też książkę Kelly Starrett,  " Bądź sprawny jak lampart", w całości poświęconą prawidłowości wykonywaniu ćwiczeń oraz ćwiczeniom rozciągającym stawy.

Rozkłada na czynniki pierwsze wszystkie ćwiczenia wykonywane na siłce - nie zdajemy sobie sprawy jak wiele błędów popełniamy.

Dość droga i mogłaby być o połowę krótsza ale w sumie pożyteczna,

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.