Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

paazik

Użytkownik
 • Content Count

  195
 • Donations

  999.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

151 Świetna

About paazik

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spróbuj Ashwagandha. Mam problem ze stresem i nerwami, czasami aż mną telepało z nerwów. Po jakimś czasie brania, u mnie zaczęło działać po ok czterech dniach, nerwy opadły a jeśli już się pojawią to nie mają wpływu fizycznie na ciało.
 2. Christel Petitcollin " Jak mniej myśleć", "Jak lepiej myśleć"
 3. Jeśli ktoś daje wiarę doradcy kredytowemu to jest pazernym ryzykantem. Za głupotę się płaci, wystarczyło odżałować parę stówek i dowiedzieć się w bardziej wiarygodnych źródłach. Też przez to przechodziłem i nie mam problemów kredytem, nie miałem problemów z odbiorem mieszkania i usterkami wykrytymi na odbiorze ale ja zapłaciłem fachowcom. Znam kilku takich cwaniaków co skąpili na profesjonalną pomoc a potem marudzili, że się musi bić o naprawy usterek, jeden to nawet pół roku mieszkał z wkładką budowlaną w drzwiach wejściowych bo był taki mądry i nie doczytał co podpisał.
 4. Doczytaj jaka jest cena na surowiec zwany ropą a jaka jest cena na kontrakt na ropę.
 5. Szkopuł w tym, że pierwotnie rozporządzenie podawało konkretną datę do kiedy poszczególne obostrzenia obowiązują, w większości przypadków do 19 kwietnia 2020. O lekkim poluzowaniu słychać wszędzie ale do kiedy reszta obostrzeń została przedłużona to nie widzę nigdzie poza przekraczaniem granic, zamkniętymi szkołami i lotami. @Mosze Red Masz kontakt z przepisami, czy interesowałeś się tym?
 6. Czy ktoś słyszał lub widział oficjalne przedłużenie ograniczeń w przemieszczaniu? Pierwotnie ograniczenie było wprowadzone do 19 kwietnia i nie widzę nigdzie nowego terminu a jedynie zmiany z dostępem do parków, lasów.
 7. Strona 142 tego wątku, brat @rycerz76 podał link z interii. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-brazylijski-minister-mamy-lek-na-covid-19,nId,4443566#iwa_source=special Ode mnie link z Business Insider. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/skuteczny-lek-na-koronawirusa-stworzyla-go-brazylia/dqyrtqp Ciekawe jest, że New York Times opublikowało artykuł 12 kwietnia a TVP 17 kwietnia raptem parę godzin po informacji z Brazylii. Tu masz informacje od Atora który nie znalazł informacji o leku z Brazylii na TVP.
 8. Wiesz, jest mały problem. Testy leku na ludziach mają wystartować dopiero w maju więc jak mógł już kogoś zabić. Dwa, nie podali nazwy leku.
 9. Owszem, było. Faktem jest też, że AN-225 dostarczył trochę więcej niż 70 ton.
 10. Żeby nie było gołosłownie, proszę bardzo oficjalne wytyczne. Już o tym pisałem jakiś czas temu. https://lekarski.blog.polityka.pl/2020/03/30/juz-oficjalnie-wiemy-dlaczego-zgonow-jest-malo-pis-opublikowal-mechanizm-swojej-kreatywnej-statystyki-medycznej-wobec-covid-19-zwiezly-podrecznik-analizy-danych-epidemicznych-dla-niezorientowanych/?fbclid=IwAR3EuKWuhiWjuHBljfZaOOMR8W912DTQ3n5u_7axttoBZ2J4-VfePnEkh0c https://karta-zgonu.pzh.gov.pl/2020/03/27/wazne-wytyczne-dotyczace-okreslania-przyczyn-zgonow-zwiazanych-z-epidemia-koronawirusa-wywolujacego-covid-19/?fbclid=IwAR26KIeX2aO7pleKTAyztPsyUXdCS_eOyY0lkU5dS1DujRLBqIOBmE13zuI
 11. Tu nie o ciężar a o objętość chodzi. Towar był lekki ale zajmował dużo miejsca. Przypomnij sobie słynną zagadkę o ołowiu i pierzu.
 12. Byłem przekonany, że widziałem relację z AN-225 ale jak widać myliłem się. Przepraszam.
 13. Zgadzam się z Tobą, ale tak samo nie wiemy o wielu innych urządzeniach a nikt tego nie nagłaśnia. Nie odbierz tego co napisze jako atak osobisty ale czy jesteś w stanie zweryfikować wszystkie fakty i założenia w tych opracowaniach? Ja nie jestem i sądzę, że wielu nie jest i zakłada, że autor nie może się mylić bo nie możemy tego zweryfikować. To analogia z Gretą, dziecko twierdzące pewne rzeczy na podstawie badań, opracowań. Jaką wiedzę ma Greta żeby ocenić czy nie ma tam błędów i wszystko jest prawidłowo? Nie ma ale uwierzyła w jedną wersję i taką prezentowała.
 14. Ja widziałem wykłady i opracowania o szkodliwości smogu generowanego przez samochody, ich wiarygodność widzimy każdego dnia. Nie chciałem się mieszać w te dyskusje ale co tam. Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze nie było map googla, yanosika i cb radia kierowcy już kombinowali jak wcześnie wykryć suszarki i nie płacić mandatów. Pojawiły się wtedy urządzenia zwane antyradarami które wykrywały wiązkę emitowaną przez radar. Jakie było zdziwienie użytkowników kiedy jadąc niedaleko stacji benzynowej, większego sklepu czy centrum handlowego owe urządzenie się aktywowało. Okazało się, że nad każdymi drzwiami automatycznymi jest zainstalowany mały radarek który wykrywa człowieka i otwiera mu drzwi, pasmo było bliskie temu z suszarki i dlatego antyradar się aktywował. Jesteśmy otoczenia emiterami walącymi w nas na różnych zakresach z różną mocą. Nie widziałem opracowań na temat szkodliwości tych radarków nad drzwiami. Obecnie samochody mają czujniki martwej strefy, to mały radar walący cały czas. Aktywny tempomat, asystent hamowania wykorzystuje mały radar który wali cały czas. Czy widziałeś opracowania o szkodliwości tych urządzeń? Na takim Okęciu masz parę radarów kontroli ruchu powietrznego i lądowego które walą cały czas, nie ma protestów. Jesteśmy w takim stopniu otoczeni różnymi emiterami ale to akurat 5G jest szkodliwe.
 15. Ten samolot jest wykorzystywany do transportu ciężkich lub wielkogabarytowych ładunków (udźwig około 250 ton) co kosztuje. Rusłan jest trochę mniejszy ale też sporo tańszy. Z tego co widziałem objętościowo to jeden Rusłan by tego nie zabrał więc koszt byłby zbliżony o ile Rusłan byłby dostępny, popyt jest duży. Pan Lot byłby szczęśliwy przytulając kasę za ten transport ale musiałby wysłać kilka samolotów co podnosi koszt. Nie znamy kosztów jednostkowych więc ciężko ocenić czy to się spina. Musimy mieć na uwadze fakt, że wywiady różnych państw podkupują transporty, ostatnio nasz zachodni sąsiad płakał, że im transport jankesi podkupili. Zanim załadujesz kilka mniejszych samolotów może się okazać, że towar zniknie z magazynu. Na każdym lotnisku pas startowy jak i płyty postojowe są projektowane i budowane pod określoną nośność, jest to jawna informacja. Jeśli masa samolotu się mieści to może normalnie lądować, jeśli przekracza to musi dostać specjalną zgodę. Okęcie jest dostosowane do największych samolotów pasażerskich jak B747 czy A380 więc ten spokojnie da radę, zwłaszcza że ładunek był duży objętościowo ale nie masowo. Dodatkowo nikt nie ryzykowałby zbyt dużej odchyły od nośności bo ryzykowałby, że koła samolotu się zapadną a wyciągnięcie takiego samolotu nie byłoby łatwe, byłoby bardzo medialne i bardzo kosztowne odszkodowawczo. Nasi robią lans medialny ale dokładnie ten sam samolot transportował sprzęt do Czech na początku pandemii u nich, nie jestem pewny czy nie więcej niż jeden raz, dlatego u nich maseczki są powszechnie dostępne i nie było problemu z dostępnością kiedy wprowadzili nakaz noszenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.