Jump to content

AntekCukerbrot

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

1 Neutralna

About AntekCukerbrot

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To czas zrobić pozwolenie, tym bardziej, że droga sportowa jest łatwiejsza od... zdobycia dopuszczenia dla KPOF. Wiem, bo najpierw zdawałem egzamin w WPA (jeszcze w czasach przed 2011). Jeśli przeczytałeś ze zrozumieniem ustawę i uważasz, że zdobycie pozwolenia jest trudne... Albo inaczej, z czym masz problem?
 2. Dlatego uważam, że ustawa powinna być napisana w obrazkach - bylibyśmy Teksasem Europy. Przeczytałeś i nic nie zrozumiałeś. No, pożytek żaden, poza oczywiście możliwością posiadania zdecydowanej większości konstrukcji strzeleckich. Nie jest to idealne prawo, ale najgorsze też nie. Diabeł tkwi w szczegółach, ale one są poza zasięgiem płaczących nad "wolnością" i "rozbrojeniem".
 3. Mhm, kastet podlega pod ustawę, jego użycie w bójcie to też pewnie parę lat gratis.
 4. Uczciwi obywatele mogą mieć broń. Oczywiście mogą też pisać w necie jak to im źle, że zakazy.
 5. Orzekanie to problem i też nie zawsze,a nie definicja obrony koniecznej. W domu, jeśli byłbym przekonany, że grozi mnie lub komuś innemu realne niebezpieczeństwo - zawsze.
 6. Jakie można mieć problemy za noszenie "długiego noża"? Co złego jest w obecnej definicji obrony koniecznej?
 7. Strzelałem do popperów, anteny satelitarnej z naboi sportowych, tych najsłabszych - nie stwierdziłem rykoszetów. Na brenneke trzeba uważać, bo jakieś kawałki mogą na boki polecieć. Loftki - ich moc "wywalająca" mnie przeraża 8 kulek tak na oko 9 mm i to wszystko można umieścić w celu na raz... Gorąco polecam strzelbę - szybkie strzelanie, ładowanie zarąbista zabawa. Trzeba dużo ćwiczyć.
 8. Mała moc obalająca? 😄 Strzał z bliska, najdrobniejszym śrutem, to brak tak na oko z 1,5 kg tkanki u napastnika. W odległościach jakie są w standardowym bloku/domu, to koszyczek po śrucie zrobi z napastnika kalekę. Do tego dochodzi bezpieczeństwo sąsiadów i twoje - rykoszety. Także zastanów się zanim powiesz coś o "małej mocy obalajacej". 34 g i więcej, czyli to co kupisz w każdym sklepie to już gwarantowana śmierć postrzelonego.
 9. Jeśli przyjdzie już do strzelania, w obronie życia oczywiście, pod wpływem uzasadnionego wzburzenia, mając pod ręką strzelbę to wybrałbym raczej śrut, sportowy 24g. Brenneke i loftki raczej bym odpuścił.
 10. Polecasz kolekcjonerskie, "bo nie trzeba robić badań co 5 lat". Takie badania są wymagane przy pozwoleniu do obrony osobistej. Przy sportowym też nie trzeba. W projekcie ustawy, który chyba Hoga lansuje, chcą wprowadzić badania co 5 lat.
 11. Patrz, a ja znam co najmniej 5 osób, które użyły broni do odparcia ataku i... dalej mają pozwolenia.
 12. @nickname Nie mogę tego taga usunąć. Macie bujną wyobraźnię, tymczasem jaki kaliber wpisali wam przy strzelbie? Oczywiście życie, życiem, ale można z takich głupot kręcić dramaty i to czasem się dzieje w tym kraju. Dlatego - żadnych zmian!
 13. @nickname Mnie interesuje udział w lokalnych zawodach, interesuje celność z karabinu, karabinka. Nie interesuje obrona miru domowego, strzelanie na ulicy i inne takie pierdy - bo nie czuję się zagrożonym, mam normalnych sąsiadów. Każdy, kto decyduje się na broń w domu, ma w głowie jakiś schemat po co mu ona. Oby tylko był zgodny z prawem. Tyle.
 14. @nickname Mam broń po to żeby z niej strzelać, w tym kraju głównie koszty to bariera. Mnie też nie interesuje co ty ze swoją robisz, jak nie ćwiczysz, teoretycznym strzelcem też można być. Na tej zasadzie kilka milionów Polaków zna się na piłce nożnej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.