Skocz do zawartości

Operacja odcinka lędźwiowego


Mr.Nixon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zacznę od tego, że nabawiłem się przypadłości, która cały czas stoi mi przed oczami. Mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym i mam być operowany a mam ledwo co 21 lat. Miał ktoś z was kontakt z taką operacją albo zna kogoś? 

Głównie rozchodzi się o to, że jestem to znaczy byłem do tej pory osobą aktywną fizycznie i czy po tej operacji nie zostanę kaleką na wózku.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Mr.Nixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mr.Nixon napisał:

Mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym i mam być operowany a mam ledwo co 21 lat. Miał ktoś z was kontakt z taką operacją albo zna kogoś?

Ja mam dyskopatię w odcinku lędźwiowym. Też mnie chcieli operować, nie mogłem chodzić z bólu.

Mnie wyprowadził masaż i wyciągi (wiszenie do góry nogami). Jestem już trzy lata od kryzysu.

 

Znam osobę po operacji, która mówi, że od czasu do czasu ma nawroty bólu.

Znajomy ortopeda mówił, że obecnie takie operacje są rutynowe (mało przypadków, że coś się walnie).

 

Znajomy fizjoterapeuta mówił mi, że po takiej operacji ludzie często mają problemy z innymi odcinkami kręgosłupa.

Moim zdaniem mają je dlatego, że nie ćwiczą według zaleceń.

Ja też nie ćwiczyłem jak miałem przepuklinę (tzn. wzmacnianie brzucha codziennie i basen kilka razy w tygodniu) i jak potem poszedłem na siłownię to za którymś razem dysk wyszedł i się porobiło.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.