Skocz do zawartości

Ipad 2 air


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu bawiłem się trochę takim tabletem, starszą generacją - ale się trochę napaliłem. Szybki jak diabli, to mi się podoba. Ale 16GB najtańszy kosztuje prawie dwa tysiące, straszna kasa :( Kupić, pobawić się trochę aplikacjami i co dalej? A dwójaka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, ale czy tu "działa" magia nazwy Apple trochę?

Wiesz, każdy tablet, który jest zrobiony porządnie i ma odpowiednie bebechy - czyli procek, pamięć RAM (najlepiej 2-3 giga), będzie działał szybko.

Oczywiście ja bym polował na taki z systemem Windows Phone, bo Android mnie wkurwia ...

Moim zdaniem, nie warto przepłacać. Szybki tablet, można mieć za niecałą połowę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, był już temat w którym porównywaliśmy zalety i wady sprzętów poszczególnych producentów/dostawców OS. Przy apple to po prostu działa lub nie. A że sprzęt i OS wzajemnie do siebie doszlifowane to popierdziela. Funkcjonalnie znajdziesz coś taniej. Pytanie do Ciebie to czego w takim sprzęcie tak naprawdę szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten? http://www.x-kom.pl/p/209023-tablet-10-samsung-galaxy-tab-s-105-amoled-t805-qc-48gb-lte-bialy.html

 

Apple nie ma w najtańszych wersjach modemu, slotu na karty pamięci - to jest ból. Czy ten samsung jest szybszy w działaniu aplikacji od apple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy samsung bedzie szybszy. W Apple po prostu system jest bardziej dopracowany i dzięki temu wszystko tak plynnie i stabilnie działa nie potrzebujac nie wiadomo jakich procesorow itp. Androida z kolei mozna bardziej modyfikować(wyglad softu), a takze ilość aplikacji pewnie jest wieksza. Dopóki samsung nie bedzie zawalony niepotrzebnymi aplikacjami i smieciami w postaci prawie pelnej pamieci roznice w dzialaniu aplikacji nie powinny byc duże. Niedawno testowałem tablety z zamiarem kupna i wg mnie w samsungach duża zaleta sa wyswietlacze, amoledy wymiataja konkurencje. A jesli chodzi o szybkosc otwierania aplikacji mam smartfon samsunga(4 rdzenie procesor, podobny uklad graficzny, mniej ramu bo 2 gb) z bardzo podobna specyfikacja co ten podany wyżej tablet i nie narzekam na szybkość działania. Wszystko dziala naprawde szybko, lecz oczywiscie zdarzaja się czasem błędy i aplikacja z ktorej sie korzysta zostaje wyłączona. Nawet sluchajac muzyki i majac kilka odpalonych aplikacji nie czuje spowolnienia. Mozliwe, ze a Apple takich błędów nie ma i dlatego ludzie tak te produkty ubustwiaja. Najlepiej Marku przejdz sie do Saturna czy jakiegos Mediamarktu i dopasuj cos do siebie(a potem kup przez net taniej :P). Z wszystkich tabletow ktore testowałem najwieksza płynność mial jednak jakis asus z windowsem 8.1(byl widocznie plynniejszy od tabletow samsung z androidem). Na IPady nie patrzylem za mocno, jakos mi nie leza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.