Skocz do zawartości

Dieta tłuszczowa, pytanie


Waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, bo wiem że ten temat kilka razy się przewinął w innych tematach.

Próbuje sie dowiadywać o co z tym chodzi, jednak czytanie stron typu sfd.pl, czy kafeteria.pl nie należy do najprzyjemniejszych.

Nie owijając w bawełnę.

    Czy taka dieta może przyczynić sie do wzrostu masy ciała osoby szczupłej, ektomorficznej budowy?

Ni stąd ni zowąd dowiaduję się że węglowodany to lipa, a ja codziennie gotuje ryz do roboty :wacko: . Chcę przetestowac na sobie jedzenie dużej ilosci ryb, twarogu, masła, oliwy i Bóg wie co jeszcze...

Gdyby ktos coś wiedział czy to dobre rozwiązanie to piszcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka dieta na odchudzanie jak zemnie baletnica.ludzie piszacy te arty dalej licza kalorie i pewnie twierdza że masy mięsniowej sie nie buduje na ketozie :D

Tak redukuje tkanke tłuszczową.i można na niej bardzo dobra definicje mięśniowa osiągnąć.ale ciiihooo na redukcji sie traci miesnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Czy taka dieta może przyczynić sie do wzrostu masy ciała osoby szczupłej, ektomorficznej budowy?

Ni stąd ni zowąd dowiaduję się że węglowodany to lipa, a ja codziennie gotuje ryz do roboty :wacko: . Chcę przetestowac na sobie jedzenie dużej ilosci ryb, twarogu, masła, oliwy i Bóg wie co jeszcze...

Gdyby ktos coś wiedział czy to dobre rozwiązanie to piszcie.

 

Nie przyczyni się do wzrostu masy, ale do spadku też nie, jeśli nie ograniczysz węglowodanów w sposób drastyczny.

Chociaż teoretycznie miałaby szansę przyczynić się do wzrostu masy - bo są poszlaki, że jedzenie więcej tłuszczu podnosi poziom testosteronu - ale ja u siebie takiego wzrostu masy nie stwierdziłem. Miałem nawet lekki spadek, bo niepotrzebnie aż tak ograniczyłem węglowodany. Gdy przestałem ograniczać, masa wróciła do standardowego poziomu.

 

Ja bym polecał zrobić tak: dołóż do diety te tłuste potrawy, które Ci odpowiadają, ale niektóre swoje posiłki pozostaw takie, jakie masz obecnie (ewentualnie zwiększ/zmniejsz porcję, zależnie od tego, co Ci organizm podpowiada). W swojej liście nie wymieniłeś mięsa... tłuste mięso bardzo polecam. Chociaż są ludzie, którym zwyczajnie nie smakuje. Jeśli do nich należysz, to nie ma co się zmuszać. Dla mnie tłuste potrawy są zwyczajnie smaczniejsze; szczególnie tłuste mięso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.