Skocz do zawartości

Studiowanie psychologii


Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto. Zaprawdę powiadam Ci, że nie warto. Aktualnie rynek jest zalany psychologami obu płci którzy poszli na te studia tylko dlatego, że sami mają problemy natury psychicznej. Już lepiej jest wybrać psychiatrię. Mniejsza konkurencja, lepsze zarobki i praca z ciekawymi (dla niektórych) ludźmi ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Twojej sytuacji i planu na życie.

 

Jeśli masz już pewne źródło utrzymania, zawód, specjalizację to idź na takie studia jako hobby.

Ja bym się podjął studiów psychologicznych DLATEGO ŻE mam już zawód techniczny, wiele lat praktyki, pozycję na rynku i na tym robię kasę i stabilność, ale psychologia jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie oraz z samym sobą, więc zgłębiam wiedzę psychologiczną na własną rękę.

Studia są super by zgłębiać mechanizmy psychologiczne nie tylko amatorsko czytając, ale zgłębiając temat akademicko. 

 

ALE:

Ale jeśli z bycia psychologiem planujesz się utrzymać, to nie jestem pewien czy to dobry plan.

Jeśli chcesz być psychoterapeutą, to jest ich bardzo dużo, robota jest ciężka, musisz sam przejść setki godzin własnej terapii - praca na lata. Zarobek średni. Plus jakieś doświadczenie życiowe trzeba mieć.

Jeśli chcesz być coachem np. dla wypalonych korpoludków, to wypadałoby dobrze poznać korpoświat - a to znowu są lata praktyki - wtedy kasa jest większa.

Jeśli chcesz być kimś innym - to znowu - jako pasja, a dopiero potem jako źródło utrzymania.

 

Podsumowując:

Studia psychologiczne - jako pasja lub zgłębienie wiedzy - tak; jako perspektywa na dobry zawód - niekoniecznie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.