Skocz do zawartości

Jesień średniowiecza


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ponieważ dochodzą do mnie sugestie, że za delikatna jestem wobec Was, zaczynamy nowy temat. Postaram się spróbować Wasz nerw centralny rozgrzać do czerwoności ( wiem, że za słaba jestem  w tym, uczyć się tego, jak tylko mogę, efekty jak na razie marne). Macie racje, kobiety za mało pracowite są, biorę się w karby. Zakasam rękawy.

I tu myśl tematu podrzuciła mi Lebowska (dziękuję za inspirację), więc starać się będę, nieudolnie, ale będę.

 

Tak na świeżo, ad hoc powytykam co nie co Wam:

 

- feminizm wymyślił mężczyzna, na bank, na 100% to pomysł mężczyzny,  jak znajdę w końcu jego nazwisko to napiszę, muszę szukać aż od rewolucji francuskiej zacząć,  

 

- mężczyźni narzekają, że w naszej armii kobiety mogą być na każdym etacie, stanowisku, w polskiej armii bez problemu na pierwszej linii, kto wymyślił, mężczyźni. Regulaminy dotyczące sprawności fizycznej inne dla kobiet, inne dla mężczyzn, zaglądnijcie kto o tym decyzje podjął. Już mężczyźni na ten temat 25 lat dyskutują i dyskutują i co jest dalej to samo, żadnych zmian, narzekają Panowie na ten stan rzeczy i tylko słowa w tym temacie, czynów brak. 

Przepraszam Panów z Żandarmerii, bardzo Was szanuję i jest to formacja w Wojsku Polskim, którego jak bym mogła nosić mundur byłoby to dla mnie olbrzymim zaszczytem, którego nie godna jestem, to podkreślam, ale jak przeczytałam, ze w wymogach co do wzrostu Panowie muszą mieć min. 175 wzrostu, a Panie takich wymogów dotyczących wzrostu w ogóle nie maja, sorry pękłam ze śmiechu, kto to wymyślił Panowie, nie kobiety,

 

- mężczyźni narzekają na niekorzystne dla nich prawo, kto je ustanawia, tak zajrzyjcie na głosowania tylko od 30 lat to zwrócicie uwagę na to, że Ilu Panów było tam i głosowało na tzw. Waszą niekorzyść, i to żyją sobie za Wasze pieniądze z podatków odciąganych od Waszych pensji przez Was ciężko zarobionych,

 

- wchodzenie sobie na głowę, kto robi sobie tak, mężczyźni,

 

- brak solidarności męskiej, np. zaliczanie mężatek, kobiet kolegi, kierowanie się popędem seksualnym, a nie rozumem,

 

- wojny, pokazanie ja tu rządze i zniszczę wszystko co na mojej drodze, destrukcja, niszczenie, czyja domena na taką skalę,

 

- najwięksi dyktatorzy, ludobójcy , mężczyźni,

 

- ilu Panom w domu lustra brak, popatrzcie na ulicy, tak dla odmiany pooglądajcie siebie, czasami niezła rozrywka,

 

- czytanie tekstu ze zrozumieniem, to że Wy na tym forum potraficie, to nie znaczy, że Wasi koledzy w realu to potrafią,

 

- narzekacie na stan dróg, jakość, wykonanie, tu kobiet nie ma w tej robocie jak nie raz to sami zauważyliście, kto to robi, kto się tym zajmuje, mężczyźni,

 

- mechanika samochodowa, tu też kobiet nie ma, ze święcą kobiet w tym zawodzie szukać i świeca się spalić może, a kobiet się nie znajdzie, a na kogo tak narzekacie, kto komu to robi.

 

To tak w skrócie, bo jeszcze tematu nie rozwinęłam. 

 

PS

Przed chwilą właśnie dowiedziałam się, że bardzo bliska mi ciocia ma chłoniaka i znowu po raz drugi dopadła mnie bezsilność, wcześniej przy chorobach bliskim stawiałam czoła chorobie i do roboty się brałam, a teraz czuję się jak by tony kamieni mnie przywaliło i trzeba mną mocno wstrząsnąć aby mnie nie dopadło.  Panowie mocne argumenty poproszę, muszę w sobie poczuć chęć do działania, zmobilizować mnie. Nie oszczędzać, rozmowy z Wami są  wyzwaniem. Dzięki Panowie. Tego mi trzeba.

 

No to bierzmy się za temat, rękawice rzuciłam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokorna,

 

Sporo tego, nie mam niestety czasu odpisać.

Ale nawiążę później do tego co napisałaś.

Teraz napisze w telegraficznym skrócie - owszem, głowa ustala, ale kto kręci ową głową?

S.

Z tym kręceniem głowy, to już mocno wyświechtana kwestia...To też wymyslił mężczyzna :) Stwierdzone.

Pokorna dużo tego, trzeba bardziej usystematyzować bo Nam Panowie temat w kawałeczki roz...

Jak będę miała chwilę, włączę się do rozmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wojny, pokazanie ja tu rządze i zniszczę wszystko co na mojej drodze, destrukcja, niszczenie, czyja domena na taką skalę,

 

W wykonaniu kobiet wojny wyglądałyby inaczej - nie byłoby artylerii, czołgów, lotnictwa, broni jądrowej i całej techniki wojskowej.

 

Byłoby za to niesamowite podsrywanie, obgadywanie za plecami, gierki, manipulacje, wsadzanie się nawzajem na minę, podkopywanie dołków jedna pod drugą, ukryta nienawiść, niedopowiedzenia, wymuszanie domyślania się, robienie na złość, brak logiki, zawiść i zazdrość o niemal wszystko, a jak już te metody by zwiodły, to rozwścieczone Panie wskakiwałyby do okopów i wydłubywały sobie nawzajem oczy. Tak mi kiedyś powiedziała moja dobra, szczera i bezpośrednia koleżanka. Tak i ja uważam. Przemoc zawoalowana a nie jawna, obliczona na doszczętne zniszczenie psychiczne oponenta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

- feminizm wymyślił mężczyzna, na bank, na 100% to pomysł mężczyzny,  jak znajdę w końcu jego nazwisko to napiszę, muszę szukać aż od rewolucji francuskiej zacząć,  

"

kobieta żydówka spadek komunistyczny majacy na celu rozjebac tradycyjny obraz rodziny


"

- mężczyźni narzekają, że w naszej armii kobiety mogą być na każdym etacie, stanowisku, w polskiej armii bez problemu na pierwszej linii, kto wymyślił, mężczyźni. Regulaminy dotyczące sprawności fizycznej inne dla kobiet, inne dla mężczyzn, zaglądnijcie kto o tym decyzje podjął. Już mężczyźni na ten temat 25 lat dyskutują i dyskutują i co jest dalej to samo, żadnych zmian, narzekają Panowie na ten stan rzeczy i tylko słowa w tym temacie, czynów brak. 

Przepraszam Panów z Żandarmerii, bardzo Was szanuję i jest to formacja w Wojsku Polskim, którego jak bym mogła nosić mundur byłoby to dla mnie olbrzymim zaszczytem, którego nie godna jestem, to podkreślam, ale jak przeczytałam, ze w wymogach co do wzrostu Panowie muszą mieć min. 175 wzrostu, a Panie takich wymogów dotyczących wzrostu w ogóle nie maja, sorry pękłam ze śmiechu, kto to wymyślił Panowie, nie kobiety,"

przymus popierdolonej poprawnosci politycznej.nie nasz wymysł

"- mężczyźni narzekają na niekorzystne dla nich prawo, kto je ustanawia, tak zajrzyjcie na głosowania tylko od 30 lat to zwrócicie uwagę na to, że Ilu Panów było tam i głosowało na tzw. Waszą niekorzyść, i to żyją sobie za Wasze pieniądze z podatków odciąganych od Waszych pensji przez Was ciężko zarobionych,"

komuniści to nie ludzie.chodzi o rozjebanie rodziny
 

"- wchodzenie sobie na głowę, kto robi sobie tak, mężczyźni,"
kto komu na łeb wchodzi?jest hierarchia

 

"- brak solidarności męskiej, np. zaliczanie mężatek, kobiet kolegi, kierowanie się popędem seksualnym, a nie rozumem,"

tu i tam sa kurwy.gdyby sie nie chciały pruć to by sie nie pruły a tacy koledzy byli by eliminowani

 

"- wojny, pokazanie ja tu rządze i zniszczę wszystko co na mojej drodze, destrukcja, niszczenie, czyja domena na taką skalę"

"...bo nie ubóstwiana w zyciu walka nie jest na darmo toczona..."

 

"- najwięksi dyktatorzy, ludobójcy , mężczyźni,"

tak ale najbardziej bezwzgledne sa kobiety

 

"- ilu Panom w domu lustra brak, popatrzcie na ulicy, tak dla odmiany pooglądajcie siebie, czasami niezła rozrywka,"

jest tak a nie inaczej.my przynajmniej sobie sztucznych cycków nie robimy%-)

 

"- czytanie tekstu ze zrozumieniem, to że Wy na tym forum potraficie, to nie znaczy, że Wasi koledzy w realu to potrafią,"

my nie czytamy ze zrozumieniem a kobiety w swojej abstrakcji łapią tylko to co im wygodne/potrzebne/to co chca reszta nie istnieje

 

"- narzekacie na stan dróg, jakość, wykonanie, tu kobiet nie ma w tej robocie jak nie raz to sami zauważyliście, kto to robi, kto się tym zajmuje, mężczyźni,"

nie zagłebiajmy sie w wałki typu Stasiu robi wał na autostradzie a Janek juz po otwarciu wygrywa przetarg na na prawe

 

"- mechanika samochodowa, tu też kobiet nie ma, ze święcą kobiet w tym zawodzie szukać i świeca się spalić może, a kobiet się nie znajdzie, a na kogo tak narzekacie, kto komu to robi."

nie rozprawiajmy o zawartosci gówna w gównie gdzie tandeta góruje i rzeczy nie maja długiej zywotnosci



 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent zgadzam się z Tobą co do strategii i taktyki kobiet, ale miliony ludzi by nie ginęły, nie ginęłyby dzieci. W Afryce kto wciąga dzieci i robi z nich morderców? Jak Armia Czerwona (nazwy ugrupowań o charakterze zbrojnym zapisujemy wielką literą - V.) szła to co się działo, mój pradziadek był np. radykalnym szowinistą, ale ochronił Niemki przed gwałtem, bardzo młode wtedy były to kobiety i na wojnę wpływu nie miały.

 

Kobiety są bezwzględne, no dobra, ale jaka to skala w porównaniu do Stalina czy Hitlera. 

 

Poprawność polityczna, a kto to robi, żeby Paniom było lepiej np. w sensie lepszego samopoczucia i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko stalinowską prokurator Helene Wolińską (Fajga Mindla) która przyczyniła się m.in do śmierci Augusta Emila Fieldorfa.

 

Nie wybielając zbrodni RKKA dodam tylko, że Niemcy sami w sporej mierze zasłużyli sobie na takie traktowanie jak w Prusach Wschodnich w latach 1944-1945. To był odwet za zbrodnie hitlerowskie popełnione w ZSRR.

 

O prawdziwym, bestialskim okrucieństwie możemy mówić w przypadku OUN-B i UPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywny tak w telegraficznym skrócie głową kręcić to można, gorzej jak głowa pusta.

 

Vincent a kto jej na to pozwolił, żeby takiego Człowieka zniszczyć. Dobry jesteś w te klocki historii, zajrzyj głębiej w to. Zanurkuj w to szambo historii, a potrafisz przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jej pozwolił? Bolszewizm jaki się zainstalował w Polsce w roku 1944, a ona to skrzętnie wykorzystała. Nie należy jednak oczekiwać by była przywiązana do tejże ideologii, traktowała ją instrumentalnie, jako narzędzie realizacji własnym celów. Wierna była tylko syjonizmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto reprezentował bolszewizm i syjonizm? Mężczyźni.

 

Prawda, głównie oni, gdyż płeć piękna na tego typu ideologie, była jest i będzie zbyt tępa i ograniczona. To wyższy poziom, nawet przy całym zbrodniczym charakterze tego typu prądów. Poza tym one (baby) kierują się emocjami, a nie racjonalnym planowaniem. Jak sądzisz, dlaczego do ideowych lóż masońskich nie przyjmuje się absolutnie kobiet?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisać armia czerwona z wielkich liter, a możesz sobie poprawiać, to mój wyraz braku szacunku, pomimo, że  miliony z nich krew przelało.

 

Tak masz Vincent rację, mężczyźni potrafią zaplanować racjonalnie ludobójstwa. Tak jak się przyłożą do roboty to np. Katyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Twój wybór. Ja nienawidzę np. UPA a jednak piszę tą nazwę wielkimi literami.

 

Racjonalne, metodyczne i planowe ludobójstwo jest raczej domeną nacji germańskich. Słowianie jeśli już zabijają, robią to chaotycznie i nieudolnie aczkolwiek również często na skalę masową. Brak jakiegokolwiek szerszej perspektywy planowania mordów. Katyń stanowi tutaj rzeczywiście niechlubny wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Pokorna, już sam tytuł Twojego wpisu jest intrygujący.

Jesień średniowiecza. Schyłek. Schyłek czegoś dogmatycznego, scholastycznego. Raczej mającego ciemny PR. I kierowanego tudzież reprezentowanego przez ... mężczyzn ;)

Intrygujące.

I bardzo ... obrazowe.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! - (przerwa) - (jeszcze dłuższa przerwa) - (poziom zaintrygowania osiągną poziom maksymalny) - że Wam chce się w to bawić! "Podziwiam" sposób marnowania własnego czasu i energii na tłumaczenie się z tego, że jakaś samica sobie coś ubzdurała i "wyciąga wnioski".  Ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko stalinowską prokurator Helene Wolińską (Fajga Mindla) która przyczyniła się m.in do śmierci Augusta Emila Fieldorfa.

 

W przypadku wybitnych osiągnięć i wnoszenia wkładu w postęp ludzkości, przykłady kobiet się nie liczą, bo wtedy mówicie, że to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Kobiet, które dorównywały mężczyznom w okrucieństwie na dużą skalę jest również niewiele. więc ich przypadki nie są najlepszym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent masz racje będę pisać wielką literą Armia Czerwona, bo kierując się konsekwencja to powinnam innych też pisać małą literą.

Baca tu nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa w dyskusji, przymusu nie ma. Dobrowolność obowiązuje. W czym problem.

Panowie zadam pytanie, nie odpowiadajcie, zastanówcie się nad tematem, czemu może on służyć, w jakim celu, jakie można wyciągnąć wnioski z niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- ilu Panom w domu lustra brak, popatrzcie na ulicy, tak dla odmiany pooglądajcie siebie, czasami niezła rozrywka,"

 

Mnie gówno interesuje jak wygląda inny facet, czy ma różowe włosy, kolczyki w oczach, miecz wbity w głowe... -błazenada

Rozumiem że mamy sie dostosować do "innych", "lepszych" do mody - smuteczek

Większą sztuka jest zaakceptować i rozumieć kogoś ze wygląda tak, a nie inaczej niż oceniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent masz racje będę pisać wielką literą Armia Czerwona, bo kierując się konsekwencja to powinnam innych też pisać małą literą.

 

Ja używam częściej skrótu RKKA, lub w wersji rosyjskojęzycznej PKKA.

 

W przypadku wybitnych osiągnięć i wnoszenia wkładu w postęp ludzkości, przykłady kobiet się nie liczą, bo wtedy mówicie, że to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Kobiet, które dorównywały mężczyznom w okrucieństwie na dużą skalę jest również niewiele. więc ich przypadki nie są najlepszym argumentem.

 

Dla balansu proponuje zajrzeć o tutaj:

 

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/1445-kobiety-a-filozofia/

 

Piszemy o kobietach zbrodniarkach bo tez poniekąd taki jest temat. O osiągnięciach kobiet na polu naukowym możemy produkować się gdzie indziej, bo inaczej będę wplepiał ostrzeżenia za offtop. Założysz taki temat? Wykaż się dziewczyno, a gwarantuje, że pozostanę obiektywny i nie będę kierował się swoją niechęcia do kobiet, tylko sumiennie podsumowywał i wychwalał ich dorobek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.