Skocz do zawartości

Kanał "Jak to ogarnąć" i dziwna pomoc rzekomo maltretowanej kobiecie.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie znajdzie tego mieszkania to nie wyjdzie na prostą. Tak wiele czasu minęło i dalej mieszka w jakiejś szopie? Nie wygląda to obiecująco.

 

A w mojej opinii to osoba, która sobie poradzi jeśli to mieszkanie dostanie. 

 

Na kanale jest dużo więcej osób, które otrzymują pomoc a są mniej wiarygodne od Adama.

 

Oczywiście nie śledzę tego dokładnie, nie moje pieniądze, nie znam efektów pomocy pana Jacka, nie chce nikogo oceniać bezpodstawnie, 

 

ale to, że od tak długiego czasu nie może znaleźć mieszkania jest niepokojące.

Edytowane przez Grajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.12.2018 o 17:32, Grajek napisał:

Bezdomnemu też pomógł. Wynajął mu mieszkanie(z tego co się orientuje na 3 miesiące z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy), dał mu pieniądze na laptopa i jedzenie.

Nie wynajął mu mieszkania, zrobił zakupy i dał pieniądze na laptopa i kazał mu spisać swoje wiersze oraz szukać sobie mieszkania. To inni ludzie zupełnie niepowiązani z JTO pomogli Panu Adamowi. 

Nie chcę się tu rozpisywać na temat tego przypadku i innych, bo to za dużo czasu by zajęło i nic nie jest do końca pewne. 

To jest bardzo gruba sprawa, interesuję się nia już od kilku miesięcy i nic dobrego z tego nie wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 11:33, branickus napisał:

Nie wynajął mu mieszkania, zrobił zakupy i dał pieniądze na laptopa i kazał mu spisać swoje wiersze oraz szukać sobie mieszkania. To inni ludzie zupełnie niepowiązani z JTO pomogli Panu Adamowi. 

Nie chcę się tu rozpisywać na temat tego przypadku i innych, bo to za dużo czasu by zajęło i nic nie jest do końca pewne. 

To jest bardzo gruba sprawa, interesuję się nia już od kilku miesięcy i nic dobrego z tego nie wyjdzie.  

Na początek proponuję post w dziale przywitań, przeczytanie regulaminu i uzupełnienie profilu - a nie oddawanie się emocjom z powodu lekkomyślnej osoby.

 

Dnia 14.12.2018 o 21:45, Fit Marek napisał:

Kolejna odsłona cyrku - Pani Ewa z linku powyżej, jest ponoć poszukiwana przez policję: http://poszukiwani.policja.pl/pos/form/r942892228,SALKOWSKA-EWA.html

 

Dzisiaj rano została aresztowana, grozi jej 6 miesięcy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dyletant napisał:

Dzisiaj rano została aresztowana, grozi jej 6 miesięcy:

"Najśmieszniejsze", że Kurzątkowski sam ją zgłosił na policję (33:28) . Panią w ciąży zawinęli a on sobie spokojnie robi wywiad z jej mężem i proponuje mu na pocieszenie jakieś żarcie. Normalnie tragikomedia.

 

Użytkownicy wykop.pl szukają na niego brudów. Jacek chce iść z nimi na wojnę:
http://www.wykop.pl/artykul/4753795/youtuber-chce-sie-sadzic-z-wykopem-bo-znajdujemy-linki-z-jego-przeszlosci/
https://www.wykop.pl/link/4731103/youtuber-pomaga-bezdomnym-czy-zarabia-na-nich-sylwetka-jacka-k/

 

Wracając do pani Agnieszki. Bardzo ciekawy materiał:

 

A tu komentarz eksperta o sposobach pomagania bezdomnym, uzależnionym itd. Możliwe, że pan Jacek spał w trakcie rozmowy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie aniżeli podłączanie się do hejtu.

Zwróćmy uwagę na miniaturę filmu który wstawiłeś. To kadr wyjęty z kontekstu - takie trochę zrobienie z Jacka furiata.

Cytujesz fragment, w którym Jacek przyznaje się do wydania Ewy. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co grozi za ukrywanie osoby poszukiwanej listem gończym - a to Jacek zapewnił jej nocleg, więc na pewno byłby pociągnięty do odpowiedzialności chociażby przez wrogów. Tak więc nienawiści ciąg dalszy.

 

Nie uważam, że robi sobie wywiad jakby nigdy nic. Czy gdyby nie spotkał się z jej facetem, nie nagrał wywiadu i nie pytał o możliwości pomocy, to byłoby to lepsze rozwiązanie ?

Według mnie, wytknięto by mu wtedy obojętność wobec tych, na których de facto zarabiał. Więc jak dla mnie hejtu ciąg dalszy.

 

Skąd info, że na tym wywiadzie to jego była żona ?

 

Co do wykopu... Nie widzę żeby szukał na niego brudów, natomiast widzę, że wykopuje to co jest o nim w sieci. Nie uważam tego za coś złego.

 

Reasumując:

Nie znam prywatnie tych osób jak i ich prawdziwych historii. Robiąc z kimś wywiad, można go zmanipulować (tak jak to robi telewizja publiczna). Czy Jacek jest do tego zdolny (jak mówią niektórzy oponenci) ? Jak dla mnie okaże się już za kilka dni kiedy zweryfikuje go pewna sytuacja powiązana z moją osobą ;)

Edytowane przez dyletant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyletant autorem miniatury jest autor filmu, nie ja. Film wrzucam ze względu na zawartość.

 

Co do wywiadu - ludzie minimum od tygodnia dawali mu znać, że bohaterka jego filmów jest poszukiwana listem gończym. Jacek mówi wiele o empatii ale nie ma nic przeciwko by wziąć typa i nagrywać z nim filmik, w sumie wywiad bo śmiało próbuje się pytać o różne rzeczy (pewnie za mało dramatyzmu). Mi w życiu by to nie przyszło do głowy po czymś takim. Wg mnie lepiej było by dać krótkie wyjaśnienie albo oświadczenie. To, że poszukiwana kobieta jest jego żoną tego gościa padło na wcześniejszym filmiku tutaj. Czy to prawda - nie wiem. Bo krążą po internecie materiały z prawie identyczną osobą ale z innym dzieckiem i innym partnerem (możesz też zajrzeć na poprzednią stronę i tam jest za co była poszukiwana).

 

A co wykopków sądzę, pewnie coś znajdą o ile już nie znaleźli. Jacek strasznie się nakręcił by zostać pierwszą osobą, która wygra z tamtejszymi użytkownikami. Znam przebiegi tamtejszych afer i wiem, że nie będą się z nim patyczkować. A on jako starszy pan pewnie nie zdaje sobie sprawy z tamtejszymi realiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzejkNaftowy napisał:

@dyletant autorem miniatury jest autor filmu, nie ja. Film wrzucam ze względu na zawartość.

 

Co do wywiadu - ludzie minimum od tygodnia dawali mu znać, że bohaterka jego filmów jest poszukiwana listem gończym. Jacek mówi wiele o empatii ale nie ma nic przeciwko by wziąć typa i nagrywać z nim filmik, w sumie wywiad bo śmiało próbuje się pytać o różne rzeczy (pewnie za mało dramatyzmu). Mi w życiu by to nie przyszło do głowy po czymś takim. Wg mnie lepiej było by dać krótkie wyjaśnienie albo oświadczenie. To, że poszukiwana kobieta jest jego żoną tego gościa padło na wcześniejszym filmiku tutaj. Czy to prawda - nie wiem. Bo krążą po internecie materiały z prawie identyczną osobą ale z innym dzieckiem i innym partnerem (możesz też zajrzeć na poprzednią stronę i tam jest za co była poszukiwana). 

 

A co wykopków sądzę, pewnie coś znajdą o ile już nie znaleźli. Jacek strasznie się nakręcił by zostać pierwszą osobą, która wygra z tamtejszymi użytkownikami. Znam przebiegi tamtejszych afer i wiem, że nie będą się z nim patyczkować. A on jako starszy pan pewnie nie zdaje sobie sprawy z tamtejszymi realiami.

Tak wiem że to nie ty jesteś autorem - spoko.

 

Byłbym głupcem, gdybym napisał że mu bezgranicznie ufam, ale nie o to chodzi.

Kiedy Owsiak napierdala miliony - nie słyszę głosu sprzeciwu. Kiedy pojawia się ktoś, kto pośredniczy w zbiórce pieniędzy - wtyka mu się palec w oko i mówi że zarabia przez publikację filmów z nimi. To są dorośli ludzie - decydują się na to czy chcą zaufać i wpłacają czy nie. Tak samo jak Jacek. Jeśli wali w bambuko i nie zdaje sobie przy tym sprawy z konsekwencji - to on je poniesie, ale nie róbmy z gościa złodzieja dopóki nic nie ukradł. Podejrzenia można wysuwać wobec każdego, ale moim zdaniem to są niepotrzebne emocje, dopóki nie będzie dowodów. Nie jest detektywem, więc przecież nie będzie pół roku prześwietlał mediów w poszukiwaniu śladów poczynań jego bohaterów. Jeśli mu się nie zwierzyła, że nie płaciła alimentów to ma teraz powód do tego, żeby jednak tych ludzi jakoś weryfikować przed zbiórką hajsu dla nich. Jeśli z jakichś powodów zrobi inaczej - to jego sprawa.

 

Co prawda ta pomoc nie jest efektywna, jest jedynie doraźna... Ja bym to rozegrał w inny sposób, ale państwo nie da na to hajsu, mianowicie.

Wybudowałbym blok dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Następnie poprzez selekcję (nie jak w Alternatywy 4) wszystkich aplikantów  zweryfikowałbym pod katem faktycznej bezdomności.

Następnie wysłał do pracy. Warunkiem pobytu, byłaby systematyczna praca i opłacanie czynszu. A jak wiemy pracy w W-wie (i innych większych miastach) nie brakuje.

Każdy bumelant, byłby wyrzucany na ulicę. Chętnych na pewno by nie brakowało, ale ludzi trzeba mobilizować a nie rozpieszczać ptasim mleczkiem.

 

Mógłby to być zarówno budynek socjalny z niższym czynszem dla osób w trudnej sytuacji życiowej, jak i normalny zarządzany przez wspólnotę.

 

Problem bezdomności - częściowo rozwiązany (przynajmniej teoretycznie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.