Skocz do zawartości

Szczękościsk


Damianut

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was poradził sobie z szczękościskiem albo ze zgrzytaniem zębami?

 

Od kilku miesięcy łapię się na tym, że uderzam zębami o zęby, albo je zaciskam lub naciskam językiem na zęby. W ostatnim miesiącu dwa razy miałem sen w którym miałem szczękościsk - koszmar, nie wiem ile to trwało, jak na logikę snu przystało chciałem rozsunąć zęby od siebie, ale odsunąłem jedynie zęby od dziąseł :D; jak się obudziłem to mnie głowa bolała, i kości przy szczęce.   W obu przypadkach jadłem przed snem - może jest to powiązane, nigdy więcej nie będę jadł tuż przed snem. Zjadłem przed snem, bo wyczytałem, że dzięki temu łatwiej zapamiętuje się sny - tak, tego snu nie zapomnę :D

 

Na pewno będę robił regularnie ćwiczenia relaksacyjne Jacobsona, nie będę dawał się niepotrzebnie stresować, zobaczymy co lekarze powiedzą, czy będę musiał kupić szyny relaksacyjne - tylko, że to podobno niewygodne, i się ślini bardziej w czasie snu. Nie chcę brać żadnych tabletek na uspokojenie, jak już to zioła, ale zobaczymy.

 

Jeśli mieliście taki problem to co u was się sprawdziło?

 

Czy pomyśleliście sobie co by było, gdyby dziewczyna robiła wam loda i dostała szczękościsku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieliście taki problem to co u was się sprawdziło?

 

Czy pomyśleliście sobie co by było, gdyby dziewczyna robiła wam loda i dostała szczękościsku??

 

:D Wypróbuj :lol:

 

41BB3eI02DL._SY450_.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy natury psychicznej. Nie wiem po co mieszasz w to jedzenie. Zaciskanie zębów związane jest ze złością i jej tłumieniem.

 

ZĘBY
•    Jakie mam problemy z wgryzieniem się w życie?
•    Czy znalazłem własne miejsce w świecie zewnętrznym i wewnętrznym?
•    Jakie mam kłopoty z realizacją samego siebie?
•    Jeśli zgrzytam zębami w nocy, to czy w dzień mogę zająć się swoją złością?
•    Dlaczego myślę, że jestem niedoskonały?
•    Czy mogę nawiązać kontakt z wewnętrzną mocą?
•    Czy mogę pozwolić sobie na realizację pragnień?

 

• Zęby – agresja, witalność, motywacja do życia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej niech dentysta zrobi Ci szynę, może uratujesz zęby - zacisk w nocy niszczy szkliwo, masakruje zęby, sam to miałem a od trzech lat śpię z szyną. Zero problemów, bez niej już zasnąć nie mogę, w ogóle się tego nie czuje, nic się nie ślini. Niestety za późno to wszystko, wyłem z bólu przy kanałówkach.

 

Przyczyna jest psychiczna, stres i napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też cierpię na szczękościsk, ale to u mnie jest tak że jak nad czymś bardzo się skupiam to zaciskam zęby bardzo mocno, później boli mnie głowa, i zęby, nie wiem dlaczego tak się dzieje, staram się to kontrolować ale to jest jak odruch, na chwile się zapomnę i od razu zaciskam zęby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.