Skocz do zawartości

Elektrownia atomowa


Rekomendowane odpowiedzi

Plany budowy były już za PRL'u, wiele osób jest zdania, że to dobrze, że wtedy nie powstała, bo mielibyśmy bubel w postaci tykającej bomby na własnym podwórku. Chociaż osobiście to nie byłbym przekonany, czy jeszcze większy bubel nie powstanie za czasów "wolnej" RP...

 

Głównym argumentem zwolenników w kwestii bezpieczeństwa jest to, że i tak jesteśmy otoczeni takimi elektrowniami u sąsiadów, a wpłynie to na zwiększenie samowystarczalności energetycznej, zwłaszcza w perspektywie coraz większych kosztów wydobycia węgla. Pytanie tylko, czy ludziom związanym z jej budową rzeczywiście zależy na naszym szeroko pojętym bezpieczeństwie...

 

http://natemat.pl/149573,papierowa-budowa-atomu-sa-urzednicy-prezesi-i-34-mln-wyplaconych-pensji-ale-elektrowni-nie-bedzie-do-2031-roku

 

Jakie jest Wasze zdanie - jesteście zwolennikami czy przeciwnikami budowy takiej elektrowni na naszym terytorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym argumentem ludzi przeciwko budowie takiej elektrowni jest: Ogólna ciemnota ludzi, tak naprawdę jest to energia czysta, zero dwutlenku węgla tylko energia cieplna, ale ale, odpady radio aktywne tak, no oczywiście my Polacy jesteśmy nieogarnięci i każdy uważa że to na jego podwórku będą je wyrzucać a prawda jest zgoła inna.

 

Tak elektrownia powinna powstać a ludzie powinni sie odpierdolić od jej budowy, z prostego względu, jeżeli ona będzie budowana w danym rejonie to z pewnych powodów, taka inwestycja po prostu nigdy nie powstanie ,,z dupy".

A i rachunki za prąd dzięki niej powinny być niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zawodowiec od srodowiska mówie stanowcze nie.

1.Budowa kosztowna fhooy (wałek na wałku patrz prl i wszystkie inwestycje w naszej zielonej wyspie)
2.Bardziej rozgarniete kraje wycofuja sie z atomówek
3.Koszta składowania odpadów ogromne
4.Przemysł atomówkowy zdycha powoli a nasze muski próbuja wskrzesic trupa w imie postepu
5.W razie niemca coś sie stanie to przypomnijmy sobie Czarnobyl,ajak ktos nie pamieta Czarnobyla to niech przypomni sobie Japonie po tsunami.Tam wyjebały 4 reaktory. Tragedia 4 razy wieksza niż w Czarnobylu chuj z tym ze skażenie rozjebało sie na pół globu ale media milczały
6.Energia elektryczna otrzymywana konwencjonalnie jest o wiele tańsza oraz instalacje
7.Mozemy być eldorado energii cieplnej(geotermalnej) Mamy fhooy rzek oraz fhooy terenu pod wiatraki.mało tego mozemy nawet uniezaleznic sie od dostaw ropy. Wkońcu wiekszosc naszego kraju to żyzne pola które spokojnie dały by rade na masówke trzaskac bio paliwa

Mimo tego ze jestem zawodowcem to nie jestem jakims nawiedzonym pajacem w dredach ratujacy zabki w dolinie rozdupy.wszystkich ekologów zamknął bym w ekolandii a wszystko co zielone zajebałbym betonem.pierdolona przekupna zielona mafia, Jak sie im zapłaci to sa jak sie nie zapłaci to ich nie ma.


a i jeszcze jedno.pamietajcie segregujac smieci ratujecie nasza ziemie%-)taki kawał sytuacyjny


a...i odrazu dementuje bujdy o dwutlenku węgla.

Wyobraźmy sobie akwarium.wkładamy do akwarium bryłke węgla.w akwarium nie bedzie węgla ani mniej ani wiecej,

A zatem.ilośc węgla na kuli ziemskiej jest stała tylko ze pod róznymi postaciami i stanami(Po za tym wszystko jest gazem%-) )

Mamy sobie drzewo.drzewko rośnie i rośnie.nastepuja rózne przemiany.drzewko pochłania dwutlenek węgla i oddaje tlen%-)zatem drzewo akumuluje w sobie budulec węgiel.ścinamy drzewko.spalamy i co mamy?taka samą ilośc dwutlenku wegla jakią drzewko wchłoneło w siebie przez cały okres istnienia%-)

Kumacie?taki obieg zamkniety%-)

Niby płacimy pakiety co2%-)które sa bzdura jak chuj.ze względu nato ze w żadnym stopniu nie przyczynia sie to do ratowania srodowiska%-)wkońcu bujda o efekcie cieplanianym została juz dawno temu obalona%-)

jezeli ktos ma jeszcze jakies ale to dlaczego kraje członkowskie ue płacą te pakiety niemcom?a inne kraje w chuju to mają?fascynujaca rozkmina co%-)


a no i bujda nad bujda ze energia stanieje jak atomówka powstanie.jak wiadomo inwestycja musi sie zwrócić mimo że z kasy podatników.a zatem jezeli cena energi co roku rosnie a inwestycja ma sie zwrócic to cena pierdolnie w góre iiiiiiiiii spadnie za fhooy lat%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zawodowiec od srodowiska mówie stanowcze nie.

1.Budowa kosztowna fhooy (wałek na wałku patrz prl i wszystkie inwestycje w naszej zielonej wyspie)

2.Bardziej rozgarniete kraje wycofuja sie z atomówek

3.Koszta składowania odpadów ogromne

4.Przemysł atomówkowy zdycha powoli a nasze muski próbuja wskrzesic trupa w imie postepu

5.W razie niemca coś sie stanie to przypomnijmy sobie Czarnobyl,ajak ktos nie pamieta Czarnobyla to niech przypomni sobie Japonie po tsunami.Tam wyjebały 4 reaktory. Tragedia 4 razy wieksza niż w Czarnobylu chuj z tym ze skażenie rozjebało sie na pół globu ale media milczały

6.Energia elektryczna otrzymywana konwencjonalnie jest o wiele tańsza oraz instalacje

7.Mozemy być eldorado energii cieplnej(geotermalnej) Mamy fhooy rzek oraz fhooy terenu pod wiatraki.mało tego mozemy nawet uniezaleznic sie od dostaw ropy. Wkońcu wiekszosc naszego kraju to żyzne pola które spokojnie dały by rade na masówke trzaskac bio paliwa

Mimo tego ze jestem zawodowcem to nie jestem jakims nawiedzonym pajacem w dredach ratujacy zabki w dolinie rozdupy.wszystkich ekologów zamknął bym w ekolandii a wszystko co zielone zajebałbym betonem.pierdolona przekupna zielona mafia, Jak sie im zapłaci to sa jak sie nie zapłaci to ich nie ma.

a i jeszcze jedno.pamietajcie sagregujac smieci ratujecie nasza ziemie%-)taki kawał sytuacyjny

Energia wiatrowa jest mega chujowa, z prostego względu, jak wiatrak stanie tzn, nie bedzie wiatru, (a koszty budowy pojedynczego wiatraka są wyjebane w kosmos,nie mówiąc o konserwacji) to w tym czasie musi cały czas działać jakiś inny układ energetyczny np. węglowy aby w razie zaniku wiatru zasilić cała sieć, wiec  wypierdalać z energią wiatrową bo jest jeszcze gorsza niż sama węglówka.

Biopaliwa, ha od dawna janusze kupują 5l wybornego po 16,50, i jeżdżą starymi pasatami 2.0 disel, więc już są takie bio paliwa, ale czemu nie wejdą na większą skalę ?

opowiedz jest prosta koncerny naftowe na to nie pozwolą, albo bedą specjalnie robić tak aby to paliwo się nie opłacało, koszty remontu silnika do ilości przejechanych kilometrów i ceny paliwa.

A w benzyniakach jest gaz, i czyste spalanie, woda i dwutlenek węgla.

 

Nowe atomowe reaktory są lepsze i to dużo, mogą być zasilane zużytym paliwem ze starych reaktorów, chodzi mi o reaktory 4 generacji, dużo wiecej energi z nich się wyciska, i mniej odpadów, do tego one mają krótszy czas połowicznego rozpadu.

 

A i który kraj się z nich wycofuje poza skośnokimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to szfabusy i żabojady.

Wiatraki są tanie tylko zawyza sie ich cene(zresztą jak wszystkiego)po za tym nie masz takiego czegoś że jak wiatrak stanie to nie ma prądu.wkońcu ładuja sie akumulatory.a na wysokościach wiatraków zawsze jest wiatr.Dobra jest minus wiatraków pole elektro magnetyczne itd.roślinki w około marnie rosna itd

Co do bio paliw.mały byc tanie.miały być doskonałe i były by gdyby nie popaprańcy z rzadu który przemysleli sytuacje i wyjebali ceny w kosmos,nawet podniesli ceny oleju w sklepach by sie Januszowi nie opłacało klepac go w piwnicy,plus dali przepisy%-)

produkcja jest tania fhooy(dobra była)potrzebne nam sa.olej,krecik i metylowy albo czysty spiryt.beczka i łopata%-)

no ale ale pomysleli i opierdalają 85%-)na 85l spirytu dolewasz 15l benzyny,technologia do produkcji tez iscie kosmiczna,beczka i łopata


Wyobrażmy sobie dom całkowicie ekologiczny i samo wystarczalny

oczywiście zbudowany z cegły i drewna przeszklonych powierzchni.ogrzewanie geotermalne.albo sloneczne.elektryka to wiatraczek.(dobra wiatrzaczek nie śmiga no to mamy agregat na paliwa,bio paliwa)

obecnie koszta utrzymania chaty wygladaja umnie tak.300pln wegiel na miecha(w okresie grzewczym gdzie juz trzeba pizgać od wrzesnia ogólnie do czerwca).ponad 150 zeta za prąd,gdzie z tego pradu to swiatło wieczorem.lapek i lodówka śmiga.pralka wiadomo oraz czajnik elektryczny(no dobra namietnie pieke w piekarniku)

dobra przy załozeniu ze chata ma juz 21 lat.ogrzewanie geotermalne kosztuje około 40 klocków.przy obecnych cenach wegla (orzech tona 600pln)cena instalacji zwróciła by sie w około 13latach (policzyłem to tak w chuj na oko)gdzie do dogrzewania wody uzywałbym pradu z wiatraczka.tego mi sie liczyc nie chce.no ale jak by nie było od paru lat koszt utrzymania chaty byłby darmowy.

nie wspominam tu juz o lecie gdzie wode bym sobie ogrzewał kolektorami o wiele wydajiejszymi niż kupnymi.

a więc jezeli zwykły mietek taki jak ja jest w stanie sie uniezależnić od dostaw prądu oraz ogrzewania.To rodzi sie pytanie a raczej stwierdzenie.cos tu za bardzo ruchani w dupe sa ludzie


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz, chociaż wystarczyłoby użyć wyszukiwarki to mógłbyś sobie wybrać wiarygodne dla siebie źródło ;)

 

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/niemcy-rezygnuja-z-atomu--definitywnie,15410,1

 

Czyli potwierdza się: Japonia, Niemcy, Francja, Szwajcaria... no a my idziemy z duchem postępu  :D Czemu się dziwić, jak elektrownia jeszcze nie istnieje a prezes już zgarnia ponad 100k miesięcznie, nie wspominając o całej reszcie urzędasów z tym związanych. Czuję się najzwyczajniej okradany jako obywatel  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to szfabusy i żabojady.

Wiatraki są tanie tylko zawyza sie ich cene(zresztą jak wszystkiego)po za tym nie masz takiego czegoś że jak wiatrak stanie to nie ma prądu.wkońcu ładuja sie akumulatory.a na wysokościach wiatraków zawsze jest wiatr.Dobra jest minus wiatraków pole elektro magnetyczne itd.roślinki w około marnie rosna itd

Co do bio paliw.mały byc tanie.miały być doskonałe i były by gdyby nie popaprańcy z rzadu który przemysleli sytuacje i wyjebali ceny w kosmos,nawet podniesli ceny oleju w sklepach by sie Januszowi nie opłacało klepac go w piwnicy,plus dali przepisy%-)

produkcja jest tania fhooy(dobra była)potrzebne nam sa.olej,krecik i metylowy albo czysty spiryt.beczka i łopata%-)

no ale ale pomysleli i opierdalają 85%-)na 85l spirytu dolewasz 15l benzyny,technologia do produkcji tez iscie kosmiczna,beczka i łopata

Wyobrażmy sobie dom całkowicie ekologiczny i samo wystarczalny

oczywiście zbudowany z cegły i drewna przeszklonych powierzchni.ogrzewanie geotermalne.albo sloneczne.elektryka to wiatraczek.(dobra wiatrzaczek nie śmiga no to mamy agregat na paliwa,bio paliwa)

obecnie koszta utrzymania chaty wygladaja umnie tak.300pln wegiel na miecha(w okresie grzewczym gdzie juz trzeba pizgać od wrzesnia ogólnie do czerwca).ponad 150 zeta za prąd,gdzie z tego pradu to swiatło wieczorem.lapek i lodówka śmiga.pralka wiadomo oraz czajnik elektryczny(no dobra namietnie pieke w piekarniku)

dobra przy załozeniu ze chata ma juz 21 lat.ogrzewanie geotermalne kosztuje około 40 klocków.przy obecnych cenach wegla (orzech tona 600pln)cena instalacji zwróciła by sie w około 13latach (policzyłem to tak w chuj na oko)gdzie do dogrzewania wody uzywałbym pradu z wiatraczka.tego mi sie liczyc nie chce.no ale jak by nie było od paru lat koszt utrzymania chaty byłby darmowy.

nie wspominam tu juz o lecie gdzie wode bym sobie ogrzewał kolektorami o wiele wydajiejszymi niż kupnymi.

a więc jezeli zwykły mietek taki jak ja jest w stanie sie uniezależnić od dostaw prądu oraz ogrzewania.To rodzi sie pytanie a raczej stwierdzenie.cos tu za bardzo ruchani w dupe sa ludzie

 

Wiatraki sie nie opłacają, a te akumulatory mają niewielką pojemność więc one pod obciążeniem wytrzymują niedługo, a zapotrzebowanie na energie jest spore,

Drugie przeciwko wiatrakom jest to że one są bardzo często budowane w kretyńskich miejscach z własnego przykładu widziałem jak w okolicy powstały takie i nigdy nie widziałem żeby się ruszyły, a biegam obok takiego dosyc często.

 

Co do ich kosztów produkcji to mogą byc niewielkie, ale kapitalizm czysto określa takie zjawisko: robimy za tyle ile musimy aby to było, a sprzedajemy jak najdrożej.

Zapominasz pika o całej sieci energetycznej którą trzeba przystosować do wiatraka, poza wiatrakiem i innymi są koszty falowników, i transformatorów dostosowujących napięcie wytworzone do sieciowego (nie chodzi mi to o 230V), plamy budowy, geodeci, debile od środowiska,nasi kochani urzędnicy co wszędzie widzą dziurę którą można załatać tylko pieniądzmi, i inni, nie mówiąc o ekologach co lubią malowac na kondensatorach elektrowni ,,stop co2".

 

Co do oleju napędowego nie zgodzę się z tobą, zapominasz o kosztach wytworzenia, czyli nasiona czy sadzonki roślin z których bedzie to wytwarzane, koszty oprysków aby to wyrosło, i koszty utrzymania, a ilość otrzymanego paliwa jest niewielka w stosunku do nakładów.

 

Opowiedz mi jak zbudujesz takie kolektory o wiele wydajniejsze od kupnych?

 

A i podziwiam twój optymizm w stosunku do tego jak to tak łatwo i pięknie wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nietrafnosci miejsc budowy nie dyskutujmy bo nad tym pracowały całe sztaby%-)

dobra bo widze ze zagłebiamy sie w koszta.sa tereny gdzie zawsze wieje,na danej wysokosci zawsze wieje.farma jebnieta w takim terenie i wsio smiga.i jest to tańsze niz atomówka.gdzie atomówka jest robiona za kase podatnika.inwestycja ma sie zwrócic czyli podatnik dalej za to płaci.a potem cena zostaje albo i tak roznie bo trzeba zbierac kase na odpady.i psy szczekaja cyrk jedzie dalej a trup uciekł%-)

mało tego.atomówka jest jedna a generuje koszta dla całej Polski,gdzie ta energia nie zasili całej Polski.

czekaj czekaj.jak sie nie opłaca....

juz nie pamietam ile wtedy olej kosztował,nawet nie wiem ile teraz kosztuje ale wiem ze połowa to podatek%-)(nie kupuje nie uzywam)

zatem przypuszczalnie i np.

wtedy litr oleju kosztował powiedzmy ze 2 złote.teraz ujmijmy ze 4.ale zyjemy cena 2 złote.na cenie 2 złote zarobił.sklep.hurtownik.producent.skup.rolnik.to jak sie wtedy nie oplacało?


obieg kolektora ogólnie jest z dupy.wydajniejszy jest obieg  w kształcie " S "
kolektor wykorzystuje efekt szklarni.zamieńmy efekt szklarni na soczewke.

no własnie tylko po co budowac coś tak wydajnego i prostego jezeli wtedy firmom nie opłacało by sie tego robić%-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie tak nie opłaca samemu budować kolektora? Bo są na to dopłaty i dzięki nim wychodzi to taniej niż budowa samemu takiego systemu.

Co do podatków nie będę nic więcej dodawać bo od niedawna mamy kolejny podatek w paliwie, no kurwica bierze człowieka.

Masz racje co do tego z tymi odpadami, ktoś by wyjebał koszty kosmiczne, tylko po to by brać hajs.

Druga strona to to że można by się w obsłudze takich elektrowni ogarnąć i zobaczyć jakie to jest, niemczy nie mają jednej elektrowni mają ich kilka, a jak by u nas to zdało egzamin to by ich więcej powstało, a jak nie to ta by szybko umarła.

 

Podatki są kosmiczne od momentu w którym rolnik wszystko kupuje aby zacząć uprawę (płaci Vaty i inne)

Później jak sprzedaje to kolejne podatki od sprzedaży, potem wytwórca też płaci podatki, i lokalny sprzedawca płaci podatki od takowego oleju, za co w sumie cena oleju wynosi 4,8pln zamiast 1,9pln kosztów wytworzenia i przerobienia takiego oleju do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca a hooy no w sumie%-)

na panele słoneczne jest hajs na kolektory to tam nie wiem bo sie nie zagłebiałem.bardziej jarała mnie budowa tego za grosze%-)

i tu wracamy do starych prostych socjalistycznych rozwiazań.pgr.pole.rolnik.rolnik pizga uprawe albo i nawet przerabia.sprzedaje państwu.państwo obywatelowi.TANIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca a hooy no w sumie%-)

na panele słoneczne jest hajs na kolektory to tam nie wiem bo sie nie zagłebiałem.bardziej jarała mnie budowa tego za grosze%-)

i tu wracamy do starych prostych socjalistycznych rozwiazań.pgr.pole.rolnik.rolnik pizga uprawe albo i nawet przerabia.sprzedaje państwu.państwo obywatelowi.TANIO.

To niemożliwe żeby państwo odpuściło sobie taki hajs, no bez przesady aż tak głupi nie są aby zmarnowac okazje na łapanie hajsu w kieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że taka elektrownia (albo i 5) byłaby bardzo spoko z wielu względów, to osobiście jestem przeciw. Widziałem budowę metra w Warszawie, metra którego plany były już zrobione przed wojną. Widziałem ewakuowane kamienice w Śródmieściu, zalaną wisłostradę, sparaliżowane główne skrzyżowania przez 3 lata i cały ten burdel. Jeśli ta elektrownia nie pierdolnie tuż po wstawieniu wkładu do reaktora to uznam to za cud. Są mniej zaawansowane technicznie metody pozyskiwania energii.

 

Oraz ten pomysł i tak jest tylko hipotetyczny, bo a) Polacy pamiętają Czernobyl i naoglądali się ostatnio Japonii, B) Francja i Niemcy nie pozwolą na rozwój konkurencji energetycznej.

 

Nawiasem mówiąc, tania energia jest tylko marzeniem. Już na elektrownie węglowe są nakładane przez UE limity, kopalnictwo leży w agonii, więc trzeba sprowadzać węgiel. A nowe technologie typu panele słoneczne czy wiatraki też trzeba zakupić, zamontować, obsługiwać. A nowe technologie muszą kosztować (co z tego, że na zachodzie każdy ma), ale to nie problem, podatnik wszystko zniesie. I jeszcze kilka fortun na przetargach powstanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki są tanie tylko zawyza sie ich cene(zresztą jak wszystkiego)po za tym nie masz takiego czegoś że jak wiatrak stanie to nie ma prądu.wkońcu ładuja sie akumulatory.a na wysokościach wiatraków zawsze jest wiatr.Dobra jest minus wiatraków pole elektro magnetyczne itd.roślinki w około marnie rosna itd

 

 

Z ciekawości : a co generuje to pole elektromagnetyczne przy wiatrakach ?? I czemu roślinki marnie rosną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wiatraki wytwarzajac prąd wytwarzaja tez to pole,no i najwyrażniej roślinkom to nie odpowiada.taka ciekawostka fale radiowe z telefonów komórkowych wifi i te inne są rakotwórcze.pamietam badania z których wynikało ze nokia 3210 wytwarza wiecej fal/pola niż nokia 3310.no ale w imie postepu każdy musi mieć ajfona.ciekawe czy teraz przeprowadzaja takie badania%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wiatraki wytwarzajac prąd wytwarzaja tez to pole,no i najwyrażniej roślinkom to nie odpowiada.taka ciekawostka fale radiowe z telefonów komórkowych wifi i te inne są rakotwórcze.pamietam badania z których wynikało ze nokia 3210 wytwarza wiecej fal/pola niż nokia 3310.no ale w imie postepu każdy musi mieć ajfona.ciekawe czy teraz przeprowadzaja takie badania%-)

 

Sorry Pikaczu, ale to są bzdury miesiąca .... :(

Widziałem wiatraki na pograniczu Czech i Austrii, gdzie pracują sobie wesoło stojąc w bujnej trawce ... a niektóre chyba w równie pięknym zbożu.

 

Do tego nie ma badań potwierdzających rakotwórczy wpływ fal elektromagnetycznych w okolicach 1GHz i wyżej ... głównie dlatego, że skutki, jeśli są, to długoterminowe.

Z Nokiami to może być prawda, bo kolejne regulacje wprowadzają ograniczenia na MOC nadajników w telefonach ... I "wytwarzanie więcej fal" to sobie zapiszę:)

you made my day ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pomyłka w chuj terminologia mi sie popierdoliła biega nie o pole elektromagnetyczne ale infradzwieki

http://www.zgwwp.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=554:odpowied-z-generalnej-dyrekcji-ochrony-rodowiska&catid=45:stanowiska&Itemid=168

rozjaśnia cała tematyke.

w dłuższym czasie infradzwieki sa szkodliwe,jak na ludzi to na roslinnosc też. Ty widziałes aja widziałem rzepak na około wiatraków.słabo rósł%-)

długo terminowe itd...czekaj czekaj a od powstania telefoni komórkowej jak długo i jak często jestes na to wszystko narazony?ja jakos telefony trzymam przy dupie od 2003

i tutaj wiki paplaninka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wp%C5%82yw_promieniowania_telefon%C3%B3w_kom%C3%B3rkowych_na_zdrowie

moze ale nie musi,ale nie do końca ale jak tak to co innego i tralalala cos niby tak cos niby nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminologia się pomyliła ? Infradźwięki z polem elektromagnetycznym ? ehhh ... Litości ...

No ale to jest dokładnie problem z wiatrakami, bodajże we Francji nie można ich umieszczać bliżej niż 2 km od budynków mieszkalnych z tego powodu.

Rzepak pod wiatrakiem mógł słabiej rosnąć, ale bynajmniej nie z powodów infradźwięków, tylko dlatego, że szanowny rolnik jak nawozi glebę lub pryska na szkodniki to mu się nie chce dojeżdżać (a może się boi) do wiatraka. To i słabiej rośnie w porównaniu z resztą.

 

Ja mam komórkę od 1998 :) jak tylko się cyfrowe sieci pojawiły. I jakoś na razie odpukać nie jest źle. Natomiast okres 20 lat jest stosunkowo krótki, bo i oddziaływanie stałe ale minimalne.

Z zalinkowanego artykułu wynika, że dalej nic nie wiadomo, a dobrze przebadany jest tylko efekt podgrzewający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo kumam twoje nastawienie ale jak chcesz mnie osmieszyc jakos to musisz sie bardziej postarać%-)Pojebały mi sie nazwy i co w zwiazku z tym?to ze pojebały mi sie nazwy.

Infradzwieki jezeli działaja jakos na organizm dlamnie=szkodliwe.sa jekies normy ze ąę?to poto sa te normy.

fale radiowe jakos działaja na organizm?patrz powyzej

fale od lini wysokiego napiecia działaja na organizm.po za tym kto by chciał mieszkac pod linią.a potem sie styki w deklu pierdolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.