Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

GurneyHalleck

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  562
 • Donations

  50.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

273 Świetna

About GurneyHalleck

 • Rank
  Plutonowy
 • Birthday 04/01/1972

Profile Information

 • Miejscowość
  Mała Polska

Recent Profile Visitors

1882 profile views
 1. Nie, nie można. Obsługa jest tylko przez app.
 2. Ja się smarowałem raz, wychodząc rano z hotelu. Było bardzo sucho, więc nie spływało razem z potem. Przez 10 dni zużyłem ok. 1/3 standardowego opakowania. Pewnie przy wilgotnym klimacie zużycie będzie wyższe. Na 2 tygodnie i więcej brałbym ze 2 opakowania lub taki zestaw tropikalny jak jest tam w sklepie.
 3. DEET np. taki https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Mugga-Deet-Spray-na-komary-9%2C5-75-ml/ Firma MUGGA ma w ofercie spray'e o różnej zawartości tej substancji. Testowałem w Meksyku (chyba wersję 25% ?) - komar nie siada Trzeba tylko uważać przy aplikacji, DEET rozpuszcza plastik, także np. koszulki termoaktywnej nie spryskiwać !!! Edit: teraz znalazłem https://muggasklep.pl/
 4. Poloneza zaprojektowali Włosi na nasze zlecenie zresztą i pod warunkiem, że użyją jak najwięcej podzespołów z PF 125p.
 5. No właśnie. Był zakaz ? Był ! No bądź facetem @robert_m i weź na klatę. Nie ma co kombinować. A wszystkim braciom-kombinatorom zalecam jeden kierunek emigracji - wschodni Tam się nakombinujecie do woli.
 6. Z tym się akurat częściowo zgadzam, tylko nie używajmy pojęcia "wolny rynek" czy "konkurencja" na określenie takiego działania. I też nie twierdzę, że jest ono generalnie złe. Tylko pytanie jaką drogę się obiera w celu realizacji tego celu. Można to robić maczugą czyli walimy cła i podatki i mamy resztę świata w d..pie. Można to robić bardziej subtelnie kiedy państwo wspiera firmy narodowe w działalności eksportowej, zdobywaniu kontraktów itp. A jeszcze firmy narodowe potrafi ą się zjednoczyć działając wspólnie ... Ale to nam off-top wyszedł ... ja w każdym razie głosuję na Gwiazdowskiego.
 7. Tak jest !! Najlepiej wprowadzić konkurencję ustawą. Koniecznie !! Żarcik .... Poprzez ustawienie ceł zaporowych, koncesji i dodatkowych podatków dla firm zagranicznych próbujących konkurować na rynku wewnętrznym ? Każde wykluczenie firmy oferującej produkt w lepszej cenie i w takiej samej lub podobnej jakości - nieważne czy lokalnie czy globalnie - jest zaprzeczeniem wolnego rynku. Wtedy firmy narodowe korzystają z preferencyjnych warunków działalności na rynku wewnętrznym. Jak to jest wolny rynek to ja jestem faraon Ramzes XXXV Nie mówiąc o tym, że nie działamy w próżni, więc takie działania prowadzą do retorsji celnych, więc z kolei nasze firmy są wycięte z działania na innych rynkach.
 8. ekhm, to serio napisałeś ? Bo to sprzeczność sama w sobie. Likwidujemy efekt konkurencji na rynku wewnętrznym, czyli wprowadzamy socjalizm.
 9. Embargo na eksport do Rosji to nie decyzja rządu PL, ale agend międzynarodowych, który na podstawie umów międzynarodowych musimy przestrzegać. Ponieważ jednak rynek nie znosi próżni prywatni przedsiębiorcy eksportują jabłka na Białoruś, która natychmiast je wysyła do Rosji. Generalnie to jest decyzja polityczna a nie ekonomiczna. Jeśli chodzi o górnictwo, to do tego, że polski węgiel jest drogi doprowadziła polityka WSZYSTKICH poprzednich rządów, a nie wyłącznie tego. Chodzi natomiast o zasady wolnego rynku. Skoro ktoś oferuje węgiel tańszy to nie mamy prawa zakazywać jego importu. Koalicja wprost oskarża rząd o wzrost importu węgla z Rosji. Ten argument jest totalnie demagogiczny, bo ten rząd palcem nie kiwnął w sprawie górnictwa. A zatem o wzrost można "oskarżyć" jedynie zasady wolnego rynku. I to jest paradoks w działaniu Konfederacji, która poświęca podstawy programowe partii Wolność w celu osiągnięcia konkretnego celu politycznego - wygrania głosów górników oraz odebrania głosów PiS.
 10. OK, to muszę wyjaśni chyba dokładniej. Konfederacja jest tworem zrobionym ad hoc tylko na ten jeden skok do PE. IMHO nie ma szans na przetrwanie - mieści ekstremalnych wolnorynkowców JKM, umiarkowanych polityków typu Jakubiaka, spady z Kukiza, ekstremalnych narodowców Kowalskiego (zresztą znakomicie schowanego przez całą kampanię wyborczą) i umiarkowanych Bosaka ... To się nie dodaje. Dla mnie to zbiór różnych postaw, ideologii i figur, które walczą o swoje mniej lub bardziej prywatne interesy. Jak pogodzić wsparcie dla producentów narodowych, ochronę rynku wewnętrznego (cła, koncesje, itp.) z ideą wolnego rynku ?? Po jakim-takim wyniku wyborczym narodowcy natychmiast odjadą w kierunku socjalizmu - ale "socjal tylko dla Naszych", wolnorynkowcy będą prywatyzować co się da i za każdą cenę, Jakubiak pieprznie papierami i zajmie się biznesem albo się zrobi niezależnym lub zostanie w Wolności - tam mu stosunkowo najbliżej - tak to się skończy. A jeszcze o Braunie nie wspomniałem ten to chyba wypowie wojnę Rosji (żart) ... .. ale oczywiście to tylko moje zdanie ...
 11. Niestety Konfederacja nie jest spójnym organizmem. Bosak mnie wczoraj rozśmieszył piszcząc o imporcie rosyjskiego węgla i oskarżając o to rząd. Dodatkowo broniąc upadających kopalń i górników. A przez ostatnie 10 lat guru Konfederacji - JKM - głosił wszem i wobec konieczność prywatyzacji względnie zamykania bankrutujących kopalń, jak również pochwałę prywatnego działania nad państwowym. Problem w tym, że firmy importujące rosyjski węgiel to firmy prywatne w myśl zasad JKM takie działanie jest godne pochwały bo zapewniają konsumentowi towar po niższej cenie A tu przedstawiciel Konfederacji bredzi o potrzebie ochrony naszego rynku przed rosyjskim węglem. To się nie dodaje ... Ja będę głosował na Polska Fairplay, choć mam świadomość, że będzie to głos "stracony". Do tego miejmy proszę świadomość, że cały cyrk z wręczeniem znaczka 447 był starannie wymyślony w celu osiągnięcia pewnego efektu - podebrania elektoratu PiS. I tylko to się liczy. Bo gdyby było inaczej p.Bosak rozdałby te znaczki wszystkim uczestnikom debaty A poza tym cała ta debata to była tektura i paździerz.
 12. Nawiasem mówiąc to na jakiej podstawie RPK ma interweniować ? O ile zrozumiałem, to sprzęt objęty jest gwarancją - wynosi ona dla konsumenta indywidualnego 24 miesiące od daty sprzedaży lub otrzymania towaru. O ile zrozumiałem, to sprzedawca nie wycofuje się z obsługi gwarancyjnej - wymaga jedynie, aby dostarczyć do niego wadliwy przedmiot w celu zdiagnozowania usterki. Ma takie prawo. Jeżeli w warunkach gwarancji nie ma mowy o door-to-door to koszty wysyłki do serwisu ponosi kupujący. Słowem - wysłać podejrzane elementy do serwisu i monitorować proces naprawy/wymiany. Żądanie wymiany/zwrotu całego roweru jest moim zdaniem bezzasadne. BTW. kurier nigdy nie "ogarnie" wysyłki roweru. Dla kuriera rower musi być spakowany w sposób zgodny z wymaganiami firmy kurierskiej. On go tylko odbiera i ładuje na pakę.
 13. @imprudent_before_the_event to współczuję .... A sam program fajny płacą dobrze, a i przygoda może być fajna. Wymagania językowe spełniam na 200% (PL, EN, DE, CZ) Szkoda tylko, że czasu nie ma
 14. @imprudent_before_the_event Ty tak na serio ? A może w ćwiczeniach biorą udział nasi i Czesi, oprócz Niemców i Amerykanów ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.