Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

GurneyHalleck

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  712
 • Donations

  50.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

428 Świetna

2 Followers

About GurneyHalleck

 • Rank
  Starszy Sierżant
 • Birthday 04/01/1972

Profile Information

 • Miejscowość
  Mała Polska

Recent Profile Visitors

2313 profile views
 1. Wartościowe książki czytasz - a regulaminu to już nie ?
 2. No i już ma zgłoszenie i cyk i zatrudniona A tak bardziej merytorycznie - to może jest dobrym kierownikiem projektów ? Nie wiem nie współpracowałem .... Natomiast jej ogłoszenie to taka klasyczna nowomowa - jest tam wszystko i nic al PR jest OK a umieć się sprzedać to też umiejętność
 3. Dokładnie to mu wyżej napisałem - wiem, że to pomaga .... ale naprawdę momentami robię facepalm czytając z jakimi problemami faceci wlatują na forum. Gościa olały słownie 2 laski, i już kręci dramę. Jeżeli taki rzeczy go załamują w życiu to co będzie jak go zasadniczo szef opierdoli ? Odporność psychiczna mężczyzn spada, babieją oni w tempie wręcz nieprawdopodobnym.
 4. Zabolała urażona duma i lecisz się wypłakać tutaj. Mam świadomość, że to może i pomaga, ale jeśli pracujesz nad sobą dla kogoś (w tym przypadku dla atencji Pań) to kiepsko to widzę. Zacznij to robić dla siebie, a nie dla kogoś.
 5. Po pierwsze takie stanowiska zawsze są polityczne. Po drugie pani Gersdorf raczej poczuciem bezpieczeństwa obywateli się nigdy nie kierowała. Po trzecie pan Zaradkiewicz jest jedynie p.o. Prezesa SN. Cytat z interii "Jak powiedział [wiceszef Kancelarii Prezydenta], obecnie powinno odbyć się Zgromadzenie Ogólne sędziów SN, które następnie przedstawi prezydentowi pięciu kandydatów na I Prezesa SN, spośród których prezydent dokonana wyboru I prezesa SN."
 6. Tak, ale to znaczy tylko tyle, że PRZYROST się zmniejsza. A to może być prawda, skutki na pewno będą długofalowe. Rzeczywiście może się okazać, że na muchę wytoczono armatę. Z tym nie dyskutuję. Tylko, że ocena taka, żeby była miarodajna, to będzie możliwa najwcześniej za rok. Moje prywatne zdanie jest takie, że obecny system (różne odmiany demokracji powszechnej - bo to dotyczy wszystkich krajów) w jakiś sposób wymusza na politykach działanie zero-jedynkowe. Czyli są licytacje, kto wyborcom "zrobi dobrze najbardziej" - i potencjalnie zbije kapitał polityczny. Wszyscy grają do tej właśnie bramki. I to jest przekleństwo, bo każda próba działania wyważonego spotka się z zarzutem, że "nie robimy WSZYSTKIEGO co możliwe". Do tego dochodzi świadomość, że możliwości są mocno ograniczone (pieniądze, służba zdrowia, itp.) i w wyniku dostajemy totalny lockdown. @PanDoktur a masz może informacje jak np. te dane wyglądają w Czechach albo Słowacji, które zamknęły się bodaj tydzień wcześniej niż PL ? Bo ta analiza byłaby ciekawa, bo albo udało się rzeczywiście u nas zapobiec kolejnym zarażeniom, albo jako całość jesteśmy bardziej odporni.
 7. Czyli jeżeli fakty stanowią inaczej tym gorzej dla faktów ... Sprawdź, że po 1. momo na swojej stronie teraz prezentuje dane z CW15 (a mamy CW18), po 2. tam jest excess - czyli nadwyżka, a nie liczba zgonów. Uogólniając - pierwsza pochodna z liczny zgonów - ergo śmierć przyspieszyła. Statystycy w artykule z FT wzięli za bazę średnią zgonów, w tym samym okresie, z lat 2015-1019. Właśnie po to, żeby wykluczyć niskie (lub wysokie) dane z pojedynczych lat. I dane są prowadzone i nakładane od stycznia 2020, i widać, że odchylenia są tylko w górę. Gdyby zgony były "zbierane" z kilku tygodni i ujawniane w "miesiącach pandemicznych" to widać byłoby wyraźną różnicę wcześniej. Do tego różnice nie są rzędu (10-15%) ale 50%-350% co jest już statystycznie znaczące. Zresztą artykuł w FT koncentruje się na wykazaniu, że całkowita liczba śmierci, które mogą być przypisane Covid różni się od podawanych oficjalnie przez rządy. Oznacza to, że liczba oficjalnie zgłaszanych zgonów z Cobvid jest niższa niż faktyczna. Choć ja bym chętnie popatrzył na statystyki jak i o ile wzrosła np. liczba samobójstw. I jeszcze jedno, odnoszenie tych danch do zgonów rocznych nie ma obecnie sensu, bo brak danych. Jeżeli podliczymy 2020 za rok to może się okazać, że przyrost zgonów będzie np. na poziomie 5 % niż śr4ednia z lat poprzednich. A czemu ? Bo np. "pod nóż" idą osoby chore, stare i ze zdewastowanymi organizmami. Ich zgony normalnie rozłożyły by się na cały rok. Wirus się dołożył i umierają teraz. Ale skutek może być taki, że śmiertelność będzie spadać poniżej bazowej w miarę stabilizacji sytuacji.
 8. Twój post jest z 26.03 więc zlituję się i nie będę po Tobie jechał. Należy pamiętać, że ta strona podaje wyniki opóźnione o 2-3 tygodniu, co wynika ze sposobu zbierania danych. Do tego nie są to "oficjalne" dane - euromomo to projekt badawczy, powstały bodaj z pracy magisterskiej czy doktorskiej (teraz już nie pamiętam, tam jest to dokładnie opisane). Aktualnie dostępne są wyniki z 15. tygodnia i widać zdecydowaną nadwyżkę zgonów. Artykuł z Financial Times dotyczący statystyk zgonów https://www.ft.com/content/6bd88b7d-3386-4543-b2e9-0d5c6fac846c W artykule wprawdzie zajmują się estymacją rzeczywistej liczby zgonów na Covid-19, ale ponieważ za odniesienie przyjęli średnią z kilku ostatnich lat, wyraźnie widać potężną zwyżkę w liczbie zgonów (wszystkich). W badanych 14 krajach zmarło o ok. 122 000 ludzi więcej niż w analogicznym okresie w latach poprzednich. Można zajrzeć i zobaczyć jak to się rozkłada na poszczególne kraje i regiony. Wynika z tego, że liczba zgonów spowodowanych wirusem jest zasadniczo niedoszacowana. Nie będę dalej komentował - każdy zainteresowany sobie sprawdzi i sam wyciągnie wnioski.
 9. Tytuł jest typowym click-baitem. Co zresztą jest napisane w drugim zdaniu tego artykułu. Nic nie jest obowiązkowe, jest tu zakładana dobrowolność, żadnych kar, obostrzeń czy też niemożliwości wejścia do sklepu. Inną sprawą jest zachowanie anonimowości czy w końcu możliwość identyfikacji konkretnej osoby przez system, co ponoć wg niebezpiecznika jest możliwe.
 10. @Quo Vadis? no sorki, trochę za mocno pojechałem ... to pewnie przez ten zalew bzdur na wszelkich środkach przekazu Ale mam nadzieję, że już zapamiętasz co to płaca minimalna i dlaczego brutto to nie "na łapę" (bo to netto) ... Peace ! Miłego !
 11. Co znaczy to zdanie ?? Jaki prikaz do wzrostu płac ? Rząd kazał przedsiębiorcom płace podnosić ? Z wyjątkiem wprowadzenia płacy minimalnej (bo to o tym piszesz) to nic takiego nie miała miejsca. A płaca minimalna po prostu uporządkowała niektóre rzeczy, na samym dole drabiny zatrudnienia. A "4000 zł brutto na łapę" - to po 1. świadczy o tym, że nie wiesz o czym piszesz, a po 2. to gruszki na wierzbie.
 12. Ja bym raczej powiedział, że są świadome swojej siły, w sensie, że wiedzą, że są potencjalnie słabsze i dlatego jadą na 110%. Na treningu wiadomo, że na niektóre rzeczy sie pozwala i technik nie blokuje a wtedy można się zdziwić Moje oba barki zostały właśnie na treningu uszkodzone przez koleżankę, która postanowiła przyłożyć się do dźwigni na 100 %
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.