Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

GurneyHalleck

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  721
 • Donations

  50.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

452 Świetna

2 Followers

About GurneyHalleck

 • Rank
  Starszy Sierżant
 • Birthday 04/01/1972

Profile Information

 • Miejscowość
  Mała Polska

Recent Profile Visitors

2448 profile views
 1. Aha, i dlatego to JA mam Tobie dać mieszkanie ?? Bo to mnie zabiorą, a JA zapłaciłem za jego wybudowanie. To z mojej pracy powstało. To może mi powiesz dlaczego pałasz do mnie taką nienawiścią, że chcesz zabrać moje mieszkanie, bo utrzymujesz ludzkie g...o i urzędników i polityków i ...... ???? Dyskusja z komunistą o własności prywatnej, jednak to to samo co gra w szachy z gołębiem.
 2. A kto tak powiedział ??? Urzędnik i państwo może mieć inne zdanie - niekoniecznie zgodne z Twoim. Z DE bezrobotni dostają dofinansowanie do wczasów. Czy wczasy są dobrem pierwszej potrzeby, jeśli się jest bezrobotnym ?!?! I przestań używać zwrotu "się należy" . Ja na swoje mieszkania zapracowałem startując od zera, biorąc kredyty, planując i spłacając. Da się. Argument o dziedziczeniu jest "z d..y".
 3. Czyli nie zrozumiałeś. Wiem, że teraz mamy takie czasy, że ambicja, chęć rozwoju, tzw. "dorabiania się" nie są cechami dominującymi, ale to co proponujesz jest wstrętne. Podważa jeden z fundamentów rozwoju cywilizacyjnego. Bo zawsze są ludzie, którym "się chce" i to oni ciągną wszystko do przodu. Zabór własności prywatnej i "darmowe" rozdawnictwo doprowadzi bardzo szybko do sytuacji, kiedy ludziom ambitnym nie będzie się chciało, bo po co. A tobie szczerze życzę zaboru Twojego doinwestowanego komputera przez urzędnika państwowego - najwyższej instancji zarządzania majątkiem innych ludzi, bo tak będzie sprawiedliwie <ironia>. Z mojej strony EOT.
 4. hmmm, a kto zdecydował, że "za dużo" zarabiasz ? Ten sam urzędnik, który zdecyduje, że "dostaniesz" mieszkanie na własność ? Na potrzeby eksperymentu myślowego załóżmy, że dostajesz "mieszkanie na własność" czyli rozumiem, zaczynasz wtedy płacić podatki do gminy ? Wymienisz instalację elektryczną na swój koszt ? No jesteś właścicielem. No i po np. 6 miesiącach dostajesz zajebistą pracę 600 km od aktualnej - co robisz z mieszkaniem ? Sprzedajesz (w końcu jesteś właścicielem) i płacisz podatek od sprzedaży ? Kto zabiera zysk ze sprzedaży czegoś co "dostałeś" ? Czy zwracasz do jakiejś "puli pustych mieszkań" ? Albo trollujesz, albo jesteś wrogiem własności prywatnej. A wtedy pamiętaj, że przyjdzie urzędnik, zabierze Twój komputer i "sprawiedliwie" podzieli między Ciebie i kilku innych potrzebujących. Albo sąsiad weźmie Twój rower na najbliższe dwa tygodnie, bo przecież nie jeździsz.
 5. Możesz głębiej wyjaśnić ? Bo coś mi nie pasuje w tym zdaniu w kontekście rozdawania mieszkań ubogim (??)
 6. No to zachęcam do porównania PKB Danii, Czech i Polski i Finlandii w przeliczeniu per capita Bo to nie liczba stanowi o sile a kasa bogate społeczeństwa są silne. I wiem, że wskaźnik PKB nie jest zbyt miarodajny, ale jest łatwy do znalezienia i porównania. A w obecnej sytuacji Wielkie Imperium Lechickie to są sny o potędze, które tylko trują głowę.
 7. No to w moim przypadku żadnego wylewania frustracji nie będzie. Czasem mam wrażenie, że światopogląd większości Polaków jest zero-jedynkowy. Czyli w tym przypadku albo jesteśmy Wielkim Imperium Lechickim albo płacze i narzekania jak powyżej. No nie, Możemy być znaczącym krajem w Europie, tak jak np. Dania czy Finlandia że o Czechach nie wspomnę ... i tyle. I płacz i frustracja, że nie jesteśmy Niemcami czy Francją nic tu nie pomogą. Żal mi kolegi, z takim mindsetem to daleko nie zajedziesz.
 8. W sumie to ręce opadają .. ... najpierw łapiesz laskę od niechcenia, potem olewasz temat, a jak laska ogarnia o co chodzi i ci daje kosza to masz rozkminy czy to shit test ?!? Może dojdź do porządku ze sobą i swoimi zachowaniami a potem bierz się za interakcje z innymi ludźmi ...
 9. Wartościowe książki czytasz - a regulaminu to już nie ?
 10. No i już ma zgłoszenie i cyk i zatrudniona A tak bardziej merytorycznie - to może jest dobrym kierownikiem projektów ? Nie wiem nie współpracowałem .... Natomiast jej ogłoszenie to taka klasyczna nowomowa - jest tam wszystko i nic al PR jest OK a umieć się sprzedać to też umiejętność
 11. Dokładnie to mu wyżej napisałem - wiem, że to pomaga .... ale naprawdę momentami robię facepalm czytając z jakimi problemami faceci wlatują na forum. Gościa olały słownie 2 laski, i już kręci dramę. Jeżeli taki rzeczy go załamują w życiu to co będzie jak go zasadniczo szef opierdoli ? Odporność psychiczna mężczyzn spada, babieją oni w tempie wręcz nieprawdopodobnym.
 12. Zabolała urażona duma i lecisz się wypłakać tutaj. Mam świadomość, że to może i pomaga, ale jeśli pracujesz nad sobą dla kogoś (w tym przypadku dla atencji Pań) to kiepsko to widzę. Zacznij to robić dla siebie, a nie dla kogoś.
 13. Po pierwsze takie stanowiska zawsze są polityczne. Po drugie pani Gersdorf raczej poczuciem bezpieczeństwa obywateli się nigdy nie kierowała. Po trzecie pan Zaradkiewicz jest jedynie p.o. Prezesa SN. Cytat z interii "Jak powiedział [wiceszef Kancelarii Prezydenta], obecnie powinno odbyć się Zgromadzenie Ogólne sędziów SN, które następnie przedstawi prezydentowi pięciu kandydatów na I Prezesa SN, spośród których prezydent dokonana wyboru I prezesa SN."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.