Skocz do zawartości

Jakie kursy warto zrobić w 2020


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia, 

Mam do Was pytanie, a mianowicie jakie kursy warto zrobić w 2020(w tych czasach) Co jest warte uwagi? Jaki kursy podniosą wartość jednostki społecznej na polskim rynku pracy?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Życzę miłego dnia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie @nefi

 

Polecam kurs NEBOSH.

 

W bardzo telegraficznym skrócie jest to bardzo skondensowana dawka wiedzy, którą normalnie wykładają na brytyjskich uniwersytetach w ciągu półtora roku. Kurs trwa 10 dni, jest bardzo intensywny i wymagający, kończy się dwoma trzygodzinnymi egzaminami.

 

O czym jest kurs ? O szeroko pojętym bezpieczeństwie pracy. Ale nie uczysz się tylko wymogów danej branży - uczysz się myśleć globalnie i długofalowo, tak by w jakimkolwiek miejscu pracy byś się nie pojawił - umiał znaleźć mankamenty, przekonać ludzi do współpracy nad lepszą kulturą pracy, ale też (a może - przede wszystkim) - jak przekonać wyższe kierownictwo do inwestycji w ludzi. Kurs daje Ci realne narzędzia do sprawdzania jakości kultury pracy i bezpieczeństwa ale też realne formy perswazji i komunikowania potrzeby zmian.

 

Zdany egzamin jest równoznaczny z otrzymaniem dyplomu ukończenia studiów na poziomie "bachelor" w brytyjskim systemie szkolnictwa. Jest on honorowany na całym świecie, i bardzo mocno podnosi wartość Twojego CV. Zwłaszcza na rynku brytyjskim, gdzie pozycja HSE Managera (Health and Safety Executioner) jest bardzo szanowana i wysoce ceniona.

 

Kurs nie jest tani, ale jest zdecydowanie wart swojej ceny :)

 

O ile mi wiadomo, jest tylko jeden ośrodek szkoleniowy w Polsce, który posiada akredytację NEBOSH (firmy- matki) i jest to:

 

http://www.newhse.pl/

 

Gorąco polecam zajrzeć :)

 

Taki mały heads - up - próżno szukać jakichkolwiek materiałów czy wspominek na temat samego kursu, społeczność jest bardzo hermetyczna - w sensie - bardzo dba o to, by nic nie wypłynęło na zewnątrz, w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiedza, którą ewentualnie posiądziesz jest piekielnie przydatna i normalne jest, że nikt nie chce się dzielić nią za frajer. Nawet sam podręcznik szkoleniowy jest nie do kupienia - NEBOSH ściśle liczy każdą wydaną kursantom książkę, która w normalnej cenie chodzi po 700 parę złotych.

 

Ja osobiście poznałem tam fantastycznych ludzi, zogniskowanych wokół wspólnego celu - poprawy bezpieczeństwa w swoim zakładzie pracy oraz na podnoszeniu swoich i tak już wysokich kwalifikacji. I tak na moim szkoleniu było kilku przedstawicieli globalnych marek, bardzo mocna reprezentacja ludzi morza, łącznie ze mną - kapitanowie, pierwsi oficerowie i pokładowi liderzy, dowódcy platform wiertniczych i managerowie produkcji. Naprawdę elitarna i wyborowa mieszanka.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Edytowane przez Spartan
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Baca1980 napisał:

A jak branża Cię interesuję? Bo wiesz gdzieś mi się zapodziała szklana kula:).

Fotografia, social media.

 

Ale również kursy które dadzą możliwość przebranżowienia się np uprawienie na koparkę albo cnc, coś co do realną szanse na dobry zarobek i większą szanse na znalezienie pracy, już abstrahując od zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.