Skocz do zawartości

Dlaczego nie wypada pytać kobiety o wiek?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja, jeszcze kilkanaście lat temu jak bawiłem się w podrywy (przed ślubem) to o wiek pytałem w dość dyskretny sposób. Np. w którym roku skończyłaś studia/szkołę średnią itp. Można sobie dodać i wychodzi wiek.

Przy okazji gdybym spotkał się z odmową udzielenia odpowiedzi to zlałbym  pannę w przedbiegach, bo sugerowałoby to jakieś mega zaburzenia. Proste pytanie - prosta odpowiedź.

 

Jednakże moje zdanie na ten temat jest nieco podzielone.

 

Uważam, że wiek z wyglądu można +, - ocenić z marginesem błędu 3-4 lata. Jeśli dana babka mi się podoba, mamy o czym z sobą rozmawiać i czujemy się dobrze w swoim towarzystwie to tak naprawdę co zmienia wiek? Co zmienia fakt, że dowiem się, że ma 3 lata więcej, niż myślałem? Nic. Nadal będę się z nią spotykał i dążył do tego, co zaplanowałem (o ile).

 

Podobnie rzecz ma się w przypadku wagi. Jeśli widzę , że pacjentka jest lekko ulana to żeby nawet podała mi wagę, która mieści się w jakiejś tam normie dla wzrostu i płci - nie przekona mnie to. Dlatego chyba nigdy nie zdarzyło mi się pytać o wagę jakiejkolwiek kobiety, z którą miałem do czynienia. Wagę mam w oku, jak chyba każdy facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.