Skocz do zawartości

Przysięgam !


Portista

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ograniczyć alkohol - nie upijać się w trupa - ostatnio się tak zalałem alko , że urwał mi się film i było to niebezpieczne dla mojego zdrowia fizycznego jak i psychicznego , nie pamiętam co robiłem z pewną laską i teraz się zadręczam 

2. Ograniczyć słodycze do 0 - często wygrywają ze mną, niestety ale mam do nich słabość - teraz za każdym razem kiedy będę mieć ochotę na nie , kupię sobie np. orzeszki czy słonecznik łuskany ewentualnie daktyle suszone (słodkie ale zdrowe podobno)

 

3. Wezmę się za naukę- ogarnę oceny na uczelni bo wygląda to kiepsko 

4. W ciągu tego miesiąca przeczytam przynajmniej 2 książki , najlepiej o samorozwoju (jeśli ktoś ma jakieś propozycje , śmiało podajcie tytuły )
 

5. Codziennie będę ćwiczyć czy to pompki czy przysiady , muszę zacząć ćwiczyć - 30 minut dziennie 
 

Podsumowując: Ostatnio strasznie się rozleniwiłem , brakuje mi celu , nie mam motywacji straciłem tak jakby punkt do którego dążyłem przez ostatnie kilka lat , potrzebny mi reset , takie pierdolnięcie o glebę żebym się poskładał do kupy i zaczął robić to co do mnie należy

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie, ale musisz napisać KONKRETY a nie takie ogólniki. Co to znaczy ograniczysz? Napisz konkretnie ile możesz wypić w tygodniu - ile zjeść słodyczy itd. 30 minut siłówki dziennie to za dużo. Dwie serie pompek, przysiadów i podciągnięć styknie, bo się przetrenujesz. A reset możesz mieć za 9 miesięcy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wypić w tygodniu max 2 piwa na imprezie max 5 piw - zamiast piw wolałbym wino ewentualnie
2. Słodyczy najlepiej chciałbym w ogóle nie jeść ale dopuszczam raz w tygodniu - zaznaczam , że zamiast słodyczy jakiś ekwiwalent np. jakieś orzeszki 
3. Dzięki za wytyczne co do ćwiczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie piwa? Bo są 0,3 ale też są litrowe :) Musisz być konkretny, bo później będziesz jak ja oszukiwał umowę :) Ustal jakie wino, jaki voltaż i objętość.

 

2. Ile gram słodyczy? Jedną, dwie czekolady?

 

 

Określ od kiedy do kiedy jest ta umowa, spisz ją na kartce i podpisz, dobrze żebyś się skaleczył w palec i chlapnął krwią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 0,5 - normalne piwko ;)  Wino 0,75 , najlepiej jakieś różowe do 14% - max 1 butelka na tydzień 
2. Nawet jak zjem jedno ciastko to oznacza , że limit został w tygodniu wykorzystany ! Nie ma przebacz , jestem zdeterminowany do tego żeby nie dotknąć ani grama słodyczy do końca roku ! Wg Twoich zaleceń niech będzie 1/2 czekolady - to taka furtka w razie W 

Postanowienie będzie trwało od dzisiaj tj. 06.12.2015 do 01.01.2016
Jeżeli mi się uda to będę dalej kontynuować walkę ;)
Wolę to robić małymi ale skutecznymi krokami !

Edytowane przez Portista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja!

1. Odstawienie alko przebiega pomyślnie - rzadko zdarza się żebym w tygodniu wypił 2 piwa . Na imprezach podobnie sukces - w sylwka wypiłem tylko 4 piwka a przy innych okazjach kategorycznie odmawiam wódki - tylko piwo ewentualnie   ;)
2. Zamiast słodyczy jem: orzechy (mieszanka studencka) , słonecznik , suszone banany - typowych słodyczy nie jadłem już 2 tygodnie !

Z celów sobie postawionych jedynie kiepsko mi idzie nauka (lenistwo).

Od nowego miesiąca zapisuje się do klubu sztuk walki , zamierzam trenować . Mam już coś na oku i myślę , że od lutego zacznę ;)
Ogólnie odstawienie alkoholu ma dobre skutki dla mnie . Zauważyłem , że nie ma takiego już ciśnienia typu " piąteczek-melo , pijemy w spód" . 2-3 piwa i dziękuje , nie piję więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.