Skocz do zawartości

Wpisy gościa "Arteuza" na Gazecie Prawnej sprzed 10 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 10 lat temu użytkownik Arteuza na forum Gazety Prawnej opisał, szczegółowo i rozlegle niczym całą książkę, przebieg III wojny światowej (jak również i innych) na podstawie przepowiedni Nostradamusa i innych. Ja - jako 13-letnie dziecko - czytałem to z zaciekawieniem dla własnego bezpieczeństwa psychicznego traktując to jako science-fiction. Mija 9 lat nim poznałem te wpisy i tutaj lekko przyuważę, że parę się spełniło, choć i niezupełnie. Podkreślam, że warto czytać to bardziej jako powieść fantastyczną lub science-fiction - to jest bardzo pomocne, a i daje dużo frajdy.

W skrócie:
1. wojna na Ukrainie
2. Wojna w Afganistanie
3. Konflikt chińsko-amerykański (tak, jeszcze się nie wydarzył).

 

1. Wojna na Ukrainie.
strona 254:
 

Cytat

Ukraina przeżyje, jak już pisałem, wewnętrzną wojnę, a następnie krwawą interwencję i okupacjęrosyjską wschodniej jej części.

str. 131:
 

Cytat

 

Wojny regionalne sprzed III wojny światowej:

- wojna w Afganistanie i Pakistanie (już trwają).

- powstawanie WIELKIEGO TALIBANU i wojna z Iranem.

- wojna Rosji z Ukrainą.

- wojna i zajęcie przez Taliban byłych muzułmańskich republik radzieckich, Iraku i innych państwarabskich, tzw. Bliskiego Wschodu.

 

(To było pisane PRZED 2014 rokiem)
Więcej także można znaleźć w piśmie.

2. Wojna w Afganistanie

Wojna w Afganistanie trwa dalej i... nic o niej się nie mówi. Niedawno poszperałem trochę na youtube, a tu - o proszę - wygląda na to, że Talibowie wygrywają tą wojnę i w przeciągu 1-2 lat przejmą kontrolę nad krajem. Spójrzcie jakie jest tempo postępów talibów od 3 lat.


Teraz jak to ma się z tym wpisem:
Strona 4:

Cytat

Obali słabego władcę w państwie nad Indusem, gdzie kiedyś Macedończyk ustalił swoje granice,

A jej mieszkańcy ogłoszą go kalifem państwa Wielkiego Talibanu,

Wielką armię utworzy o 5 milionach głów, a znakiem żołnierzy będzie czerwony turban Mahometa,

Począwszy od roku '607 liturgii jego nowej ery.

 

3. Konflikt chińsko-amerykański

Mógłbym tutaj przytaczam ogrom informacji o tym jak Amerykanie i Chińczycy przygotowują się do wojny przeciwko sobie. Dużo o tym w środowiskach geopolitycznych się pisze. Jak ktoś naprawdę będzie niedowierzał, że przygotowania do tej wojny trwają, to niech da znać - zaleję informacjami.
A co do wpisu z 2010:

Cytat

Jak już wspomniałem poprzednio: Chiny, Japonia i Zjednoczony Muzułmański Sułtanat Indonezji iMalajów w trakcie zmagań Wielkiego Talibanu z państwami głównie europejskimi po całkowitymzniszczeniu Rosji (i ustanowieniu granic Chin na Uralu) poprzez Alaskę uderzą na wyspy Pacyfiku(np. Hawaje, Mariany, Polinezję, Melanezję i inne), a także będą się starały wysadzić swoje desantyna zachodnich wybrzeżach USA I KANADY - to jest w Kalifornii, Oregonie, Waszyngtonie (stanie,a nie mieście) i Brytyjskiej Kolumbii. I trzeba powiedzieć, że po wielu biwach morskich,początkowo zwycięskich, częściowo im się to uda! O tych zmaganiach wojennych M. Nostradamusnie pisze tak dużo jak o walkach w Europie, Afryce i Azji z Wielkim Talibanem, ale z tychnielicznych tekstów wynika, że wojna na Pacyfiku (Oceanie Spokojnym) będzie jeszcze bardziejzajadła i krwawa, jak na Atlantyku czy Oceanie Indyjskim! W wojnie tej znacznie powszechniejbędzie używana broń nuklearna. Z tekstów M. Nostradamusa wynika, że wiele wielkich chińskich,indonezyjskich i amerykańskich miast zostanie całkowicie zniszczonych. W końcu po kilkuletniejwojnie - Chiny i Zjednoczony Sułtanat Indonezji i Malajów podpiszą w byłym rosyjskimChabarowsku (będzie to miasto już chińskie, które będzie nosiło chińską nazwę)BEZWARUNKOWĄ KAPITULACJĘ!!! Będzie to ostatni rok i akt III wojny światowej!!!






 

Cytat

Amerykański uczony - wielki badacz i znawca Nostradamusa S. Paulus napisał tak, cyt.:"Wielu ludzi na początku XXI wieku nie będzie sobie zdawać sprawy z tego jak bardzo powoli, ale nieuchronnie Świat będzie się zbliżał do ogromnych zmian. Po III wojnie światowej świat się cofnie w rozwoju, nastąpią ogromne przemieszczenia ludności oraz wymieszanie ras i kultur,będzie to wielka, prawdziwa wędrówka ludów, tak jak po upadku Cesarstwa Rzymskiego.Cywilizacja, która powstanie na gruzach obecnej będzie całkiem inna. Później nasze czasy zostaną nazwane Starożytnością, a te uprzednie: Starożytność, Średniowiecze i Nowożytność zostaną nazwane czasami archaicznymi - Historią Archaiczną. Po około stuletnim okresie Supertotalitaryzmu, nowa Wielka i o wiele bardziej rozwinięta cywilizacja ogarnie całą Ziemię, i wówczas nastąpi przełom - długo oczekiwane spotkanie z obcymi, innymi istotami inteligentnymi z kosmosu."




We wpisie są także informacje o bardzo interesujących innych zjawiskach jak:
- zmiany klimatu [potworne temperatury na równiku, katastrofy klimatyczne];

- islamizacja Europy;

- wojna Rosji z Chinami;

- II wojna domowa w Stanach Zjednoczonych;

- wojna w Ameryce Południowej pomiędzy Brazylią a pozostałymi państwami latynoskimi;

 

Co do wojny domowej w USA - interesująca jest ta część - szczególnie patrząc na protesty w tym roku:

Cytat

Wybuch II Wojny Domowej w USA z powodu wieloletniego kryzysu gospodarczego: powiększającego się wielomilionowego bezrobocia i nędzy - krwawe starcia rasowe i narodowościowe w miastach. 2 i 3 Armia Obywatelska zdobywa wiele koszar armii rządowej i przejmują jej ciężki sprzęt. Buntownicy pod wodzą Merlina? zdobywają zdobycznymi czołgami Chicago i zakładają tam swoją stałą siedzibę.

 

Co do tego co będzie "po" III wojnie światowej (str. 12):
 

Cytat

Aha i jeszcze jedna sprawa, jeśli Was to interesuje, to podam kilka centurii dotyczących IV wojny światowej, która ma być w XXII wieku, ok. 2150 roku i trwać tylko 3 lata (ta III jak już pisałem ma trwać 27 lat), wywołana przez "Wielkiego Mastina" - tak go nazywa Nostradamus, który urodzi się w Szkocji. Inne wielkie wojny na Ziemi i w kosmosie, tak są wielkie, dziwne i niezrozumiałe(dziwnie opisane w centuriach) - to wojny już nie numerowane, a nazwane przez niego tak:

- Wojna Globalna - 1 miesiąc (XXIII w.),

- Wojna z Maszynami - 2 lata (XXIV w.),

- Wojna z Obcymi - 10 lat,

- Wojna Myśli - 13 miesięcy,

- Wojna z Kolonistami - 40 lat,

- Wojna w Niebiosach - 100 lat,

- Wojna z Upiorami - 14 dni,

- Wojna z Duchami,

- i ostatnia Wojna ze Śmiercią?

Szczególnie ta ostatnia to dziwna i idiotyczna w/g mnie, i nazwa i przebieg - trudno pojąć o co chodzi Nostradamusowi w tych wersetach, więc zostawmy to, niech się nasi potomni o to martwią! Ale podałem to żebyście o tym wiedzieli - po prostu ludzkość się będzie dalej rozwijać, oczywiście po pewnych zastojach, nawet cofnięciach cywilizacyjnych, bo przecież miało już to miejsce w historii ludzkości niejednokrotnie. Bo tak jak człowiekowi żyjącemu jeszcze 100 lat temu trudno zrozumieć działanie telewizji, to pewno ten żyjący w czasach Nostradamusa przestraszyłby się nieźle oglądając przekaz radiowy i telewizyjny, nie mówiąc o samochodach, czy samolotach. W takiej sytuacji jesteśmy my - gdybyśmy raptownie zostali przeniesieni za 100, 200, czy 1000 lat na pewno byśmy się wielu rzeczy przestraszyli, bo byłyby to dla nas rzeczy niepojęte! Oczywiście skupię się głównie na temacie tej strony, to jest III wojnie światowej - jej przebiegu - UWAGA! -Nostradamus podał tu kilka nazwisk i miejsca bitew, a więc jak dożyjemy to go sprawdzimy!Oczywiście przepowiednie Nostradamusa będę przeplatał innymi tekstami jasnowidzów, opisami w świętych księgach różnych religii i tak jak już pisałem wizjami z miejsc świętych, czyli tzw."Maryjnych". Aha! - ktoś napisał, że gdyby na Rosję jakiś kraj zrzucił bombę atomową, to by go Rosja (kontruderzenie nuklearne) rozniosła w pył. Otóż tak się nie stanie i to z wielu powodów, o których napiszę później i oczywiście podam odpowiednie teksty - również USA początkowo nie będzie mogła pomóc nikomu, w tym Europie - zobaczycie dlaczego! Wszystko postaram się wyjaśnić - podawałem przykłady centurii i innych tekstów na ogół bez komentarzy, ale teraz będę je komentował - może mylnie, może niewłaściwie, ale przecież piszę po to do tych, których ta tematyka interesuje, żeby zabierali głos - może inaczej te teksty interpretujecie? - I TO WY MACIE RACJĘ! Powiem Wam, że jak oglądam różne filmy fabularne o tematyce fantastycznej, to widzę, że chyba reżyserzy zaglądają do tekstów Nostradamusa.

 

Tu z forum innego [oryginału już nie ma]:
http://koniecswiata.info/forum/topic/232/wiek-xxi-wizje-i-przepowiednie-wolna-dyskusja-i-dociekania/page/186/

W pełni z chomika:
chomikuj.pl/Mosky/ebook/Arteuza+Centurion+-+Kiedy+wybuchnie+III+wojna+*c5*9bwiatowa+(interpretacja+na+podstawie+wybranych+centurii+Nostradamusa),4159308066.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Witam. 10 lat temu użytkownik Arteuza na forum Gazety Prawnej opisał, szczegółowo i rozlegle niczym całą książkę, przebieg III wojny światowej (jak również i innych) na podstawie przepowiedni Nostradamusa i innych. Ja - jako 13-letnie dziecko - czytałem to z zaciekawieniem dla własnego bezpieczeństwa psychicznego traktując to jako science-fiction.

Również wchłonąłem te wpisy z zaciekawieniem.

Dzięki za przypomnienie i dodanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.