Skocz do zawartości

Praca zdalna - jak wam się żyje po prawie roku zamknięcia w domu


deleteduser93

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych którzy mogą (a od marca muszą) wykonywać swoją pracę biurową z domu.

Jak wam się pracuje w takim trybie? Chcielibyście wrócić do biura czy wprost przeciwnie nie wyobrażacie sobie powrotu do biura/dojazdów itd.

Jak oceniacie swoją motywację i produktywność podczas pracy wykonywanej z domu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z pracą zdalną nie zależy jedynie od pracownika. To kwestia zarządzania całą organizacją. Są miejsca gdzie ludzie instalują sobie programy do automatycznego poruszania kursorem by oszukać systemy pracodawcy, a są takie miejsca gdzie nic się nie zmieniło. 

 

Współpracuję z jedną agencją jako copywriter i nigdy nawet nie rozmawiałem z ich przedstawicielem przez telefon. Dostaję zlecenie na tekst, który piszę i wysyłam, a raz w miesiącu dostaję przelew. Minus to oczywiście socjalizacja i brak życia społecznego. Mieszkam sam, co jest wspaniałe, ale brakuje mi towarzystwa. Wyciąganie znajomych z domu bywa trudne, bo wielu bluepillowców siedzi pod butem i nie wyjdą nawet na piwo. Mam też dużą potrzebę przynależności do grupy, co gwarantuje mi obecna praca. Osobista obserwacja: Brakuje mi także porannego spaceru na tramwaj. Te 10 minut porannego ruchu mocno zwiększało moją produktywność więc i tak muszę chodzić przez kwadrans wokół bloku by mieć jasny umysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, horseman napisał:

Problem z pracą zdalną nie zależy jedynie od pracownika. T

Weź to pod uwagę, że możesz sobie jeszcze pospać to po pierwsze, po drugie nie musisz marnować czasu na bilety dojazdy etc, po trzecie od razu po zakończonej pracy jesteś w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Boromir napisał:

od razu po zakończonej pracy jesteś w domu :)

 

i nigdy z niej nie wychodzę :D Nie ma idealnych rozwiązań i nie zawsze praca zdalna to cud, miód i orzeszki. Gdybym pracował wyłącznie projektowo, na zlecenia to z chęcią przerzuciłbym się na zdalną. Niestety w mojej sytuacji zawodowej wolę pracę stacjonarną. 

Edytowane przez horseman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.