Skocz do zawartości

Instalacja Androida na telefonie Motorola


Cpt_Red

Rekomendowane odpowiedzi

Bawi się ktoś w odblokowywanie telefonów, wgrywanie czystych wersji Androida czy też nowszych wersji od tych, które przewidział producent?

 

Kupiłem używany telefon Motorola Moto Z i z tego co udało mi się sprawdzić ktoś go odblokował i zainstalował na nim Team Win Recovery. Pisze jednak, że nie ma systemu :) i nie uruchamia się nic więcej. Po podłączeniu do PC widać zawartość telefonu, jakieś pliki, katalogi Androidowe są, ale może ktoś coś źle zrobił, nie dokończył.

Skoro już kasę wydałem (niewielką bo niewielką ale jednak) to zastanawiam się czy idzie to ogarnąć samemu, Znacie jakieś sprawdzone strony gdzie można coś o tym poczytać, ściągnąć obrazy systemów? Tak ogólnie to jakichś forum itp. o tym w sieci dużo ale by nie marnować czasu może ktoś coś podpowie, poleci :)
Ewentualnie może ktoś na czasie i wie ile za to wołają teraz w serwisach GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy się tego podejmie w serwisie, bo to jednak trochę grzebania jest (i ryzyko uceglenia tzn. permanentnego zepsucia). Aczkolwiek jak weźmiesz na siebie odpowiedzialność to myślę, że ktoś się skusi. 

 

Jest Recovery jest dobrze. Najczęściej oprócz recovery można jeszcze przez PC (Flash tool/Lite tool lub odpowiedniki dla konkretnej marki) zainstalować oryginalny/modowany system. 

 

Polecam forum XDA -  często trafiałem na życzliwych ludzi. Jest anglojęzyczne ale to tylko sprawia, że jest wyższy/lepszy poziom odpowiedzi. Po forum dobrym miejscem są grupy na Telegramie z konkretną modyfikacją/systemem. Też mocno ludzie pomagają. 

Na XDA polecam szukać tematów z jak największą liczbą stron - wtedy masz sprawdzoną i przetestowaną dokładnie modyfikacje, więc i rozwiązania problemów już są. 

 

Po pliki (albo z oryginalnego systemu albo modyfikowanego) i tak będziesz musiał zwrócić się do kogoś/stronę do pobrania softu - po nitce do kłębka trafisz spokojnie na instrukcje. 

 

Kilka dni zabawy i ogarniesz. 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.