Skocz do zawartości

Oszukiwanie sprzedawców na allegro i podobnych - uwaga jako kupujący też możesz być pokrzywdzony


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzyjcie ku przestrodze:

 

 

Oszust kupuje od sprzedawcy na allegro konsole za 400 zł i bierze płatność na rachunek bankowy zwykłym manualnym przelewem z banku, czyli że niby sam wypełni przelew np w pko i wyśle sprzedawcy, ALE oszust wystawia jakiś chodliwy towar w tej samej cenie okazyjnej np karte graficzna np na fb i ktoś powie że chce ją kupić. wtedy oszust podaje  numer konta z akucji z allegro za konsole. Gość z fb płaci za konsole prawdziwemu sprzedawcy i o tym nie wiem, konsola idzie do oszusta.

Poszkodowany jest sprzedawcy i kupujący na fb. Z czasem gość z fb składa sprawę na policje że nie dostał karty graficznej, daje dane przelewu sprzedawcy z allegro, a on ma takich spraw kilkadziesiąt z całej polski. Masakra co za kraj.

 

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to pilnowanie imienia i nazwiska kupującego oraz a bybył prawidłowy przelew z opisem, jeśli sprzedawca widzi że coś jest nie tak robi zwrot.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spacemarine zmienił(a) tytuł na Oszukiwanie sprzedawców na allegro i podobnych - uwaga jako kupujący też możesz być pokrzywdzony

Pewnie wały na olx stały się zbyt oczywiste.

Na allegro w tym roku prawie wszystkie transakcje mam jako sprzedający.

Było trochę dziwnych sytuacji, np. dwa razy nieboszczyk robił u mnie zakupy, ale tak to na żadną nieuczciwość się nie natknąłem póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gre za 50 zł. Kontakt ze sprzedającym był do momentu wpłąty. Potem cisza. Odezwałem się do allegro i przy uzyciu formularza zwrotu który mi podesłali oddali mi kasę 2 dni potem choć cała sprawa trwała chyba z 2 tygodnie, ale postanowiłem że doprowadze ją do końca tak dla siebie. Za to 50 zł zwrotu kupiłem sobie dobrego placka ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.