Jump to content

Dworzanin.Herzoga

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2,437
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4
 • Donations

  0.00 PLN 

Dworzanin.Herzoga last won the day on March 15

Dworzanin.Herzoga had the most liked content!

Community Reputation

4,699 Świetna

About Dworzanin.Herzoga

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

43,794 profile views
 1. @DOHC Takie statystyki ma PL po ostatnim meczu: Jeszcze ktoś anglojęzyczny postował nieświadomie mema na grupce fb:
 2. Ostatnio na twitterze ktoś związany z tym serialem wrzucił coś takiego: Teraz incelami są również osoby, którym nie podoba się serial z "silną postacią kobiecą", szkalujący patriarchat bandycki, morderczy. Wykupiłem ten disney+ jak jeszcze można było to zrobić za 7 złotych za pierszy miesiąc i obejrzałem 1 sezon American Horror Stories [2021r], ogólnie całkiem niezły, całokształt 6/10, jednak już po opisie pierwszego odcinka wiedziałem, że coś się dzieje: ☺️ Baza filmów i seriali na Disney+ nie jest zła, jest sporo starszy
 3. Tak BTW. W psychologii od dawna przewija się pojęcie depresyjnego realizmu . Ogólnie chodzi o to, że osoby z lekką/umiarkowaną depresją bardziej precyzyjnie i miarodajnie są w stanie oceniać procesy zachodzące w otaczającej je rzeczywistość i swój wpływ na te zdarzenia, niż ludzie "zdrowi psychicznie". Nieuzasadniony optymizm, mimo, że to często fantazmat, potrafi jednać działać pozytywnie na wyniki w życiu. Wiadomo, placebo ma to do siebie, że w pewnym stopniu może działać. Tutaj niezły artykuł, który przybliża temat [chociaż na pewno nieraz spotkałeś się już z
 4. Niektórzy z nich na pewno tak mają [chociaż raczej nie większość] - IMO sawanci przynajmniej częściowo łapią się pod ten opis. Chociaż to zupełnie inny schemat niż w przypadku Waina, to myślę, że warto to przywołać, skoro już temat jest poruszony w szerszym kontekście: Możliwe, ja osobiście w pierwszej chwili po prostu założyłem, że to dzieła stworzone z fraktali/fraktalnych kształtów. Jednak może takie spojrzenie było zbyt powierzchowne.
 5. Lubię czasem wrócić do rysunków Louisa Waina. Przedstawiały głównie uczłowieczone koty, jego wczesne prace były dosyć przyjemne dla oka, chociaż zdarzało się, że zawierały nutę niepokoju lub melancholii. W miarę jak siadała mu psychika i rozwijała się schizofrenia, tworzył coraz bardziej niepokojące, abstrakcyjne rzeczy. Na tej zasadzie: Biografia: https://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Wain Trochę przykładowych rysunków: Późniejsze: Co myślicie? ^Tego obra
 6. @DOHC Co do ostatniego filmiku, to taka ciekawostka, że aktor odgrywający Janusza Tracza [Dariusz Kowalski] to osoba mocno wierząca, także dobry z niego aktor, że tak wiarygodnie odegrał czarny charakter antyklerykalny w "Plebanii". Parę lat temu powstała dobra piosenka inspirowana Traczem, ale mogłeś już widzieć:
 7. A tutaj video z którego wynika, że wysyłają cywili na dwutygodniowe szkolenie, po czym jako "żołnierze" idą na operację specjalną: https://streamable.com/fp0az5 Z bezpiecznej pozycji łatwo jest mówić, dlatego nie chciałem się wyzłośliwiać i nie pisałem co powinien zrobić - jego wybór. EDIT: jednak w teoretycznej sytuacji, gdyby to PL kogoś zaatakowała [☺️], wolałbym to odsiedzieć niż brać w tym udział.
 8. Przewinąłem do 6 minuty i koleś mówi, że nie chce zabijać ludzi, tylko chronić. Ciekawe, czy sam wierzy w to co mówi. Oglądałem dzisiaj dwa filmiki z rosji o mobilizacji. W jednym koleś powiedział, że jest informatykiem, w życiu nie był w wojsku, zgłosił się na wezwanie i tego samego dnia ma jechać gdzieś na szkolenie - powiedział, że uda się tam, bo nie chce mieć sprawy karnej. 😮 Druga scena z Dagestanu[?], tam urzędnicy coś krzyczeli, żeby iść na wojnę, bo od tego zależy ich przyszłość, a któryś dagestańczyk krzyczał "my nie mamy teraźniejszości, a br
 9. Mimo, że produkcja spadła, to takie ilości PL węgla energetycznego są sprzedawane za granicę: A teraz rząd będzie bohatersko walczył z problemem braku węgla, który sam stworzył. Palta wszyskim, byle nie oponami, jak powiedział jarek. Chyba, że jesteście z Krakowa - bo tam obowiązuje wciąż zakaz palenia węglem i drewnem.
 10. Dekadę temu tak się miały sprawy "pragmatycznego" podejścia do zwłok w skandynawii: Przez ten czas ten patent nie został wykorzystany na szerszą skalę, przynajmniej nic o tym nie słychać. Nie wiem, kurwa, dosyć makabryczne to jest, nawet jeśli praktyczne. Kiedyś dla beki powiedziałem, że "człowiek to produkt biodegradowalny", ale nie myślałem, że tak daleko to zacznie zachodzić heh.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.