Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogie panie,

 

Generalnie to chciałem was podpytać jak dbacie o włosy. Co warto zrobić żeby dobrze wygladały, może jakieś zabiegi pielęgnacyjne polecicie. Zapuszczam od półtora roku, i generalnie przychodzi powoli moment na ich ogarnięcie. Jak do cholery te cholerstwa spinać żeby nie puszczało. Z góry dziękuję za wszystkie porady. 

 

Wnioskuje że w temacie kobitki będa wiecej wiedzieć od braci, ale przyjmę każdą dobrą radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele zależy od tego jaki masz skręt włosów, gdyż nawyki i pielęgnacja osoby z kręconymi będzie całkiem inna od osoby z prostymi. Mogę się wypowiadać tylko o tym drugim typie. Generalnie każdy z nas ma ciut inne włosy i musi się z nimi dotrzeć - czasem będą wyglądały jak szopa, a czasem przepięknie, w zależności od naszej znajomości składów kosmetyków oraz indywidualnych potrzeb. Ponadto dochodzi do tego zróżnicowanie tj. ile chcesz czasu włosom poświęcać i ile pieniędzy na nie wydać. 
 

Włosy najprościej dzielimy na trzy sekcje - skórę głowy i nasadę, długość oraz końcówki. W ten sposób najprościej jest opisać. 
 

Skóra głowy:

- myjemy w zależności od potrzeb - lekko tłustych włosów nie należy przetrzymywać, to je obciąża, jedni muszą myć codziennie, a inni co 3-4 dni i każda opcja jest ok. Do mycia używamy odpowiedniego szamponu, od delikatnych po mocne, raz na tydzień czy dwa warto użyć szamponu chelatującego, dzięki któremu pozbywamy się nadbudowy z twardej wody i kosmetyków np. Hairy Tale Cosmetics

- po myciu delikatne suszenie 

- co tydzień peeling skóry głowy - najlepiej oparty na różnych enzymach, peptydach np. trychologiczny z Eveline

- codziennie wcierka - nawilżająca (np. Joanna Konopie) lub na porost (Banfi, Anwen, Orientana, od cholery tego jest) z masażem skóry

 

Długość włosów:

- przede wszystkim zaopatrz się w dobrą szczotkę np. Comair

- po każdym myciu odżywka/maska, w zależności od potrzeb na bazie olejów, protein czy nawilżaczy; super ma Stars from the Stars, Yumi, Isana i Trust my sister

- raz w tygodniu olejowanie - można na sucho, na odżywkę lub na hydrolat/aloes/wodę z miodem

- jak Ci bardzo odwali to laminowanie, hennowanie i inne magiczne zabiegi

 

Końcówki:

- podcinanie co 3-6 miesięcy

- zabezpieczanie serum silikonowym np. Isana 

 

Generalnie trzeba swoje włoski poznać, mieć do nich cierpliwość, dużo próbować i być delikatnym.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hatmehit czyżby włosomaniaczka na pokładzie? ☺️♥️ 

Widzę, że rzetelne informacje poszły, więc ze swojej strony dodam kilka drobnych porad:

- po myciu spłukać włosy chłodniejszą wodą - domykają się wtedy łuski włosa, co zapobiega przesuszeniu

- włosy osuszać delikatnym ręcznikiem (lub nawet bawełnianą koszulką) delikatnie wyciskając nadmiar wody, broń Bożu suszyć gwałtownie pocierając

- warto też sprawdzić porowatość włosa, jest na to prosty test z użyciem szklanki wody, gdyż włosy o różnej porowatości wymagają nieco innej pielęgnacji

- poczytaj o proteinach, humektantach i emolientach. Często słaba kondycja włosów wynika z niedoboru lub nadmiaru jednego z powyższych

- kiedyś pamiętam, robiłam maseczkę na włosy z żółtka jajka, cukru, oleju słonecznikowego i bodajże cynamonu. Rozbełtywałam wszystko razem i trzymałam na włosach, przykrytych folią i czapka, żeby utrzymać ciepło. Po pół godzinie zmywałam wszystko dokładnie i włosy na następny dzień były świetne. Ale to już są te "magiczne zabiegi" ☺️

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.