Skocz do zawartości

Mózg kobiety


DonDiego

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to pozycja konkurencyjna, ale może być potraktowana jako lektura uzupełniająca ;-) Tezy te same, chociaż napisała to baba! ;)

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63788/mozg-kobiety 

 

 

" W moim instytucie odkryliśmy, że mózg kobiety tak głęboko pozostaje pod wpływem hormonów, że w zasadzie można powiedzieć, iż to one decydują o formule jej świata, kształtując wartości i pragnienia oraz dzień po dniu mówiąc jej, co naprawdę jest ważne ".

Ta książka to fascynującą opowieścią o tym, jak unikalna budowa kobiecego mózgu determinuje świat kobiecych pragnień i potrzeb, a nawet więcej, niż determinuje – jak go tworzy. Można z niej dowiedzieć się na przykład:
•Dlaczego kobiety wypowiadają średnio dwadzieścia tysięcy słów dziennie, a mężczyźni prawie trzy razy mniej.
•Dlaczego kobiety pamiętają kłótnie, które – jak twierdzą ich partnerzy – nigdy się nie zdarzyły.
•Dlaczego nastolatki tak przejmują się swoim wyglądem i bez przerwy gadają przez telefon
•Dlaczego kobieta myśli o seksie przeciętnie co kilka dni, a mężczyzna – co minutę.
•Dlaczego kobiety potrafią rozpoznawać cudze emocje, a przeciętny mężczyzna orientuje się, że coś dzieje się źle, dopiero po wrzasku.
•Dlaczego kobiety po pięćdziesiątce częściej wnoszą o rozwód niż ich rówieśnicy.

Brizendine wyrządziła wielką przysługę wszystkim facetom, którzy głowią się nad wielką zagadką kobiecości. To wspaniały przewodnik po kobiecym świecie, każdy powinien przeczytać tę książkę."

 

i z komentarza kobiety: ;-)

 

"...  Najpierw tę książkę przeczytał mój mąż - i zastanawiałam się dlaczego tak dziwnie się na mnie patrzy. Potem przeczytałam ją sama i już go rozumiem.
Według autorki kobietą sterują hormony i praktycznie nic innego. Jej porady dla pacjentek były trochę na zasadzie: "weź pigułkę".
Kobieca kobieta: ma dużo przyjaciółek, z którymi często gada; gotuje obiadki mężowi; koniecznie chce zostać matką; a potem całkowicie zatraca się w macierzyństwie; unika konfliktów za wszelką cenę. A jeśli tak nie jest to powinnaś wziąć pigułkę.
Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, ze kobitka ma troszkę nierówno pod sufitem. 
Albo może ja jestem dziwna... "

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem "Płeć mózgu", całkiem ciekawa książka, ale podobno pewne rzeczy z lekka są tam nieaktualne, znaczy robiono więcej badać w kwestii mózgu mężczyzny i kobiety, więc przydałoby się przeczytać coś świeższego. Słyszałem o tych książkach "Mózg kobiety", i "Mózg mężczyzny". Może to i dobre? Na pewno kiedyś po to sięgnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DonDiego napisał:

•Dlaczego kobiety wypowiadają średnio dwadzieścia tysięcy słów dziennie, a mężczyźni prawie trzy razy mniej.
•Dlaczego kobiety pamiętają kłótnie, które – jak twierdzą ich partnerzy – nigdy się nie zdarzyły.
•Dlaczego nastolatki tak przejmują się swoim wyglądem i bez przerwy gadają przez telefon
•Dlaczego kobieta myśli o seksie przeciętnie co kilka dni, a mężczyzna – co minutę.
•Dlaczego kobiety potrafią rozpoznawać cudze emocje, a przeciętny mężczyzna orientuje się, że coś dzieje się źle, dopiero po wrzasku.
•Dlaczego kobiety po pięćdziesiątce częściej wnoszą o rozwód niż ich rówieśnicy.

1.bo maja zgrzane styki
2,bo zwracaja uwage na rzeczy które dla faceta sa mniej istotne.pamięc wybiórcza
3.jebia je hormony w dekiel a królewna moze byc tylko jedna
4.faza cyklu płodna albo bezpłodna.stęzenie hormonów.
5.ewolucja.kobieta musi rozpoznac czy dziecko jest głodne czy chce mu sie srac czy cos je boli.przeniosło sie to na relacje między ludzkie
6.spierdolenie umysłowe i zajebanie dechami.

juz nie musicie czytac ksiazki%-)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnica w wadze mózgu między mężczyzną a kobietą, przekłada się na moc przeliczeniową?

Prosty przykład:

Patrzysz na teren na zdjęciu, potem  na mapę tego terenu.

I w głowie buduje ci się topografia tego, czego jeszcze nie widziałeś na oczy.

Każdy facet to zrobi, chyba, że ma jakieś uszkodzenie mózgu.

Dodam, że nie wymaga to żadnego treningu, i wysiłku.

Jedna na 1000 kobiet może to zrobi, nie da się tego u nich wykształcić treningiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.