Skocz do zawartości

Niszowe zapachy/perfumy


tmr

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zaciekawił mnie temat perfum tzw.niszowych. Miałem okazję "testować" : zapach "mszy" , "starego kościoła".

 

Kupiłem też zestaw próbek : wolfbrothers. 

I zacznę testy na żywym organizmie :)

 

Ktoś miał do czynienia, coś może zaproponować ( ale nie z cyklu : zapach "sławojki" po dożynkach )?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą niszą dla wielu osób jest Encre Noire a tu @tmr zaczyna od razu z grubej rury z Wolfbrothers :)

 

Dla tych co nie orientują się - Encre Noire od firmy Lalique można dorwać poniżej/lekko wyżej 100 zł i ma najbardziej nietypowe ujęcie wetywerii w perfumiarstwie - jest mroczna, ciemna, rozbudza wyobraźnie i zwraca uwagę. To taka nieoficjalna nisza w mainstreamie, która nie straszy ludzi :)

 

Szukasz perfum co dają zapach "mszy", kadzidła?

 

Pierwsze niszowe perfumy, które przychodzą mi na myśl to Interlude Man Amouage.

 

Spełnia w 100% tego co szukasz. W linku masz opis tych perfum oraz recenzje.

 

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Amouage/Interlude-Man-15294.html

 

Ponadto na tej stronie jest fajna wyszukiwarka perfum z konkretnym składem.

 

Istnieją fora perfumiarskie, gdzie można kupić odlewki za grosze zamiast kupować cały flakon.

 

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tmr napisał(a):

Od niedawna zaciekawił mnie temat perfum tzw.niszowych. Miałem okazję "testować" : zapach "mszy" , "starego kościoła

Serio jest coś takiego? Jeśli jest popularne to niech idą dalej. Np. zapach wilgotnej sutanny księdza po przyjęciu nowych absolwentow do seminarium 😂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redbad napisał(a):

Serio jest coś takiego? Jeśli jest popularne to niech idą dalej. Np. zapach wilgotnej sutanny księdza po przyjęciu nowych absolwentow do seminarium 😂 

...gdzieś czytałem, że "Invictus" dla niektórych wali starymi skarpetami ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.