Skocz do zawartości

Ruch Dobrobytu i Pokoju redaktora Macieja Maciaka


Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem z założeniem tego tematu do momentu, w którym RDiP zostanie oficjalnie potwierdzony jako zarejestrowany komitet wyborczy.

Numer listy wyborczej to dziewięć:

 

87927d8de425d8249b38da94d3e1b02d3c58d8c7

 

Tutaj link do kanału Maciej Maciak:

https://www.youtube.com/@maciejmaciak6735

 

Czym jest Ruch Dobrobytu i Pokoju?

"Ruch Dobrobytu i Pokoju nie jest ani partią polityczną ani tym bardziej sektą. To polska nieformalna organizacja polityczno-społeczna stworzona w 2022 roku przez Macieja Maciaka wraz z rzeszą jego subskrybentów. Jest to zupełnie nowy i oddolny ruch obywatelski, który nie zależy od jakiejkolwiek z istniejących partii politycznych, instytucji czy służb."

 

Postulaty Ruchu Dobrobytu i Pokoju:
 - Zwiększenie świadczeń socjalnych, lecz wypłacanych w formie państwowych bonów towarowych, które można wykorzystać tylko i wyłącznie u rodzimych przedsiębiorców.
 - Troska o seniorów i poprawę ich warunków życia. Emerytura ma być czasem odpoczynku po latach pracy czy wychowywania dzieci. Czasem dla rodziny, wnuków, realizowania pasji.
 - Ochrona rodzimego biznesu poprzez ustanowienie zaporowych warunków dla zagranicznego kapitału.
 - Dostęp do tanich surowców takich jak woda, gaz, prąd.
 - Wzmocnienie bezpieczeństwa Polski i Europy poprzez rozwój współpracy międzynarodowej.
 - Wszelkie działania zmierzające do podżegania i eskalacji konfliktów będą naświetlane, piętnowane oraz ścigane w ramach obowiązującego prawa.
 - Wszelkie długi zaciągnięte przez dotychczasowe rządy będą weryfikowane i anulowane jeżeli zostaną stwierdzone nieprawidłowości w ich udzielaniu.
 - Rozwój energetyki z odnawialnych źródeł, w tym budowa elektrowni szczytowo-pompowych.
 - Ochronę środowiska opartą na logice, rozsądku oraz faktycznym stanie rzeczy.

 

Więcej tutaj:

https://ruchdobrobytuipokoju.108.pl/

 

Osobiście Maciaka oglądam z przerwami od sześciu lat. Jest świetnym analitykiem politycznym, najbardziej lubiłem jego duety z Michałem Czajkowskim, którzy omawiali bieżące sprawy społeczno polityczne, jeszcze na kanale "Musisz to Wiedzieć!" i razem otworzyli mi oczy na wiele kwestii.

To dzięki niemu odkochałem się w pojebach z Konfederacji, czy też zacząłem zwracać uwagę na wpływ zagranicznych banków, korporacji i koncernów na rozwój (a raczej niedorozwój) światowych gospodarek będących podpaskami higienicznymi psychopatów z Waszyngtonu (Polska, Ukraina).

W wielu sprawach bardzo przejaskrawiał obraz rzeczywistości, albo jego rozkminy były tak zawiłe, że aż wręcz absurdalne, lecz po latach okazywały się prawdziwe - przykład Konfederacji.

Swoją drogą... w jednym z odcinków o absurdach feminazizmu odniósł się do forum braciasamcy.pl sugerując, że zarówno feminazim, jak i ruch MGTOW są jedynie rezultatami działalności polityków wyznających zasadę "divide et impera", którzy są gotowi stanąć na głowie, aby swoimi rządami doprowadzić do skrajnej polaryzacji na każdym polu: kobiety kontra mężczyźni, pacjenci kontra lekarze, pracownicy kontra pracodawcy etc.

 

Czy ponad 100 tys. członków i sympatyków RDiP da radę wykonać na tyle efektywną pracę, aby w najbliższych wyborach zebrać te kilkaset tysięcy głosów i wejść do sejmu?

Czy RDiP jest alternatywą dla Konfederacji?

 

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii, więc zapraszam do dyskusji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej adekwatna nazwa to "Polska partia Kosmitów". Zbiór pobożnych życzeń i nawet trafnych diagnoz bez podania recept. 

 

Ochrona rodzimego biznesu poprzez ustanowienie zaporowych warunków dla zagranicznego kapitału.

i jak to pogodzić z naszą obecnością w Unii. Tu raczej trzeba świadomości wszystkich obywateli i miękkich zabiegów. U nas była awantura (i w sumie ogłoszenie było niezgodne z prawem), jak w jednej ze szkół w wymogach na woźną napisali narodowość: polska. Ale tacy Niemcy jak jest wydawane państwowe euro, zawsze dopisują, że trzeba znać niemiecki na poziomie przynajmniej B2. Oczywiście chodzi o dobrą atmosferę w pracy i wzajemne wspieranie się współpracowników ;). Jak ktoś zna język, to raczej prędko się zasymiluje i może zostanie. Na pewno dotyczy to naukowców, a i lekarzy chyba tak, choć tu znam tylko z opowieści, bo takich ogłoszeń nie przeglądałem. 

 

Mnie średnio grzeje Konfederacja (ale uważam, że to najrozsądniejszy wybór dla mężczyzny, który żyje z pracy własnych rąk). Wolałbym oczywiście, żeby Wolnościowcy urośli. Jest na to szansa. Fun fakt - największy odsetek wyborców właśnie Konfederacji nie chodzi do kościoła i jest niewierzący. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc założyciel RDiP:

1. Jako jedyny ma "zdroworozsądkowe" rozwiązania, które wdroży w życie... gdy tylko dojdzie do władzy ;)

2. Zaczyna narzekać na to, że RDiP jest pomijany przez największe media.

3. Ma wymówkę, że awaria systemów informatycznych spowodowała, że jego ruch miał o cztery dni mniej od innych ugrupowań w kontekście zbierania podpisów.

 

Coraz bliżej do wyborów i zauważyłem, że Maciak idzie retoryką Korwin-Mikkego, czy Kukiza. Oni też mówili, że bez pieniędzy, struktur, dostępu do mediów nie są w stanie zdobyć tylu głosów, aby zagrozić największym partiom.

 

No nic, dalej oglądam jego analizy polityczne i jestem pod wrażeniem.

Edytowane przez adann96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.