Skocz do zawartości

Kamerki na budowę


super_mario

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy grupowicze mam pytanie, może coś poradzicie. Za ok 6 tyg wstawiamy okna, i do tego czasu chcielibyśmy w jakiś sposób chronić swój dobytek na budowie. Wiemy jak jest, ludzie kradną nawet i świeżo wstawione okna i drzwi. W związku z tym mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone kamery które po pierwsze nie muszę być podłączone do prądu( bo nie mamy go jeszcze na działce) a po drugie ewentualnie kamera która miałaby duży zasięg tak żeby łapała podjazd naszej działki ok 50 m od miejsca gdzie była by umieszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dobrej jakości kamera będzie pierwszym celem na budowie, na której nie ma jeszcze nic "ciekawszego". Zwłaszcza jak jeszcze będzie "w zestawie" akumulator, ładowarka, panele solarne...

Secundo, "dobra" kamera zdolna rozpoznać twarz / numer rejestracyjny z 50 metrów, to kwoty rzędu kilku tysięcy złotych i więcej - i raczej nie znajdziesz takiej w wersji solarnej, wymagają "kabla".

 

W mej opinii, podchodzisz do problemu od złej strony. Najpierw ustal sobie CEL, jaki chcesz osiągnąć. Tym celem nie jest nagranie złodzieja (w kominiarce), ani samochodu którym podjechał (z zasłoniętymi tablicami), ale zapobieżenie kradzieży. I tu robi się problematycznie - zdeterminowanego złodzieja nie powstrzyma żadna, nawet najlepsza kamera. Ba, najprawdopodobniej dołączy ona do "łupów".

Więc realnie, możesz próbować zapobiec tzw. "okazyjnej kradzieży" przez "średnią klasę" złodziejską. I tu wystarczy atrapa - byle nie najtańszy chińczyk, a coś ciut droższego, co naprawdę z daleka wygląda jak kamera. Popularne firmy/brandy sprzedają czasem atrapy w oryginalnych obudowach.

Paradoksalnie, pijanego głupiego złodzieja też nic nie zatrzyma - taki wejdzie "na rympał" nie patrząc czy dom jest pusty czy nie, nie mówiąc o kamerach. Więcej zniszczy, niż ukradnie.

 

Obejrzyj sobie okolicę - jak widzisz jakiś już istniejący zamieszkały dom, w którym jest prąd, idź spróbuj się dogadać czy dałoby się kamerę wąskokątną (duży zoom, mały kąt patrzenia) zainstalować na sąsiedniej działce. Ba, nawet jak sąsiad w domu w oknie postawi, i podłączy pod gniazdko - masz w miarę bezpieczne "oko na swoją posiadłość" i raczej nikt tej kamery nie zawinie, za koszt "flachy" i stówkę "na prąd i wifi". Ale i tak nie ufaj w "wykrywanie ruchu" obrazem - każda mucha przed obiektywem wyzwoli, ale tylko połowa ludzi kręcących się po budowie. Cudów nie ma, fizyki nie przeskoczysz - chyba że zainwestujesz w sprzęt warty pół nowego samochodu...

 

Edycja - jak nie zdołałem zniechęcić, popatrz sobie na Annke SC400 (nie miałem w rękach, ale podobno dość dobry stosunek możliwości do ceny, ~200$ plus karta SD plus abonament LTE). Obrotowej/patrolowej na solar raczej nie znajdziesz... tak samo telezoom czyli silniczek zooma, za dużo prądu biorą, by realnie zasilać się solarami.

Edytowane przez Kespert
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, super_mario napisał(a):

kamery które po pierwsze nie muszę być podłączone do prądu

Jak masz tam jakieś drzewa to pogooglaj za pod hasłem "kamera leśna" "fotopułapka".

One działają na baterię, reagują na ruch, nagrywają w nocy w podczerwieni. Przy okazji dają się ładnie zamaskować liśćmi, albo w karmniku dla ptaków.

 

LINK pierwszy z brzegu dla poglądu 

Edytowane przez bzgqdn
Edycja linku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera to tak naprawdę tylko pozwoli ci sprawdzić co się wydarzyło, ewentualnie rozpoznać sprawców(rzadkość umia się maskować) Są kamery które wykrywają ruch i w odpowiedniej aplikacji informują nas o wykrytym ruchu, ale potrzebują do tego internet+ prąd.Ja korzystałem z chińskiego alarmu GSM za ok 150zł(dzisiaj ok 250zł) czujki są na baterię lecz centrala wymaga zasilania 12v, które można dostarczyć z akumulatora np. samochodowego który będzie trzeba ładować co kilka dni. Do tego należy zakupić kartę SIM i doładowywać konto. Jest jeden minus jak wejdzie ci jakiś zwierz lub większy ptak to będziesz biegać na budowę. Można również wykorzystać stary smartfon z kamerą i systemem Android jako kamerę bezpieczeństwa, instalując aplikacje na telefony, oczywiście karta SIM plus dodatkowe zasilanie np. 12v

https://www.elektronicznyswiat.pl/poznaj-funkcje-oferowane-przez-kamery-dahua/

Wiele dobrych możliwośći oferuje marka Dahua. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam od ponad roku tej:

 https://www.spyshop.pl/bezprzewodowe-wysylanie-zdjec-i-wideo-kamera-mysliwska-s880g-1203.html

I jak na razie jestem zadowolony. Ale ja mam działkę na zadupiu w lesie i tam nikogo nie ma i nie kradną. Przez cały okres użytkowania nagrało mi się 3 zagubionych grzybiarzy i mnóstwo zwierzyny. MMS dostaje około 1-2min od aktywacji fotopułapki.  Minus to konieczność wymiany baterii co 1-2 tygodnie.

A no i zdecydowanie nie ma zasięgu 50m.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.