Skocz do zawartości

Wyjazd do Azji 2024


Ramzes32312

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć,

 

 Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział na forum.

 

 Widzę, że trochę osób na forum wspomina woje wojaże w Azji, a ja chcę sie wybrać tam na wakacje w marcu przyszłego roku. Z racji, że na samą wycieczkę tj. loty + zakwaterowanie z wyżywieniem chcę się zmieścić do 10 tys PLN, jakie z wymienionych krajów najbardziej polecacie, razem z miejscami, które warto odwiedzić :

 

 - Wietnam

 - Tajlandia - ( w którymś filmie na yt słyszałem, że ponoć zniszczona przez turystykę )

 - Filipiny 

 - Chiny - może kraj nie jest tropikalny, ale też moim zdaniem godny zobaczenia.

 

 Odpuszczam Koreę Płd. i Japonie, bo pewnie z 15-20 tys trzeba mieć. 

 

 Czy lepiej jechać z biurem podróży all inclusive czy próbować samemu wszystko zorganizować ? Nadmienię, że po angielsku mówię średnio  i rozumiem co nie gra w "my english is liquid". Z mojego doświadczenia podróżniczego to mam wyjazd do Sao Paulo, ale był on do znajomych, więc wszystko miałem na tacy. Podróżowałem też autostopem do Chorwacji i jakoś radziłem sobie z kompanką. 

 

 Będe również wdzięczny za informacje o rynku matrymonialnym w poszczególnych krajach.  

 

 Może ktoś teraz tam jest i wie jak kształtują się tam ceny po covidzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano @Ramzes32312

 

opiszę Ci jak to wygląda z mojej perspektywy.

 

Turystycznie - Chiny - inna cywilizacja, inna kultura - chcę (od dzieciaka) zrobić trasę Rosja-Chiny pociągiem z przystankiem na Bajkał i Jakucję, a potem właśnie do Chin. W sumie moje marzenie.

 

Tajlandia - pytaj @Tajski Wojownik  (mieszka i żyje w Tajowie) - mi się podobało. Chyba jeden z najbardziej zwesternizowanych krajów w Azji.

 

Natomiast z tym budżetem co podałeś ja bym celował w Wietnam / Kambodzę. Są z tego co pamiętam tańsze, a dodatkowo Kambodża nie jest chyba tak zajechana turystycznie + Kambodża ma zadatki na stanie się dawną Szwajcarią ponieważ zaczyna mieć ustawodastwo o tajemnicy bankowej i nie będzie udostępiać danych o kasie [podmiotom takim jak UE czy USA . Dodatkowo myślę nad przeprowadzką do Kambodży jeśli Cypr mi nie podejdzie, a z pewnością w 2024 r chciałbym tam polecieć na 3-4 tygodnie. Zobaczymy jak wyjdzie

 

Podsumowując - celowałbym albo w Tajowo (uderz do usera którego Ci wymieniłem) albo WIetnam / Kambodża.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeżdżę na własną rękę, lubię mieć wszystko po swojemu. Można spać taniej w hoStelach, np w 8 osobowym pokoju. Fajnie się wtedy poznaje śmiesznych ludzi. Wszystko zależy co chcesz zobaczyć, co oglądać, jakiego komfortu potrzebujesz. Tamta Azja poza głównymi miastami to dalej dzikie miejsce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 09:05, niemlodyjoda napisał(a):

Siemano @Ramzes32312

 

opiszę Ci jak to wygląda z mojej perspektywy.

 

Turystycznie - Chiny - inna cywilizacja, inna kultura - chcę (od dzieciaka) zrobić trasę Rosja-Chiny pociągiem z przystankiem na Bajkał i Jakucję, a potem właśnie do Chin. W sumie moje marzenie.

 

Tajlandia - pytaj @Tajski Wojownik  (mieszka i żyje w Tajowie) - mi się podobało. Chyba jeden z najbardziej zwesternizowanych krajów w Azji.

 

Natomiast z tym budżetem co podałeś ja bym celował w Wietnam / Kambodzę. Są z tego co pamiętam tańsze, a dodatkowo Kambodża nie jest chyba tak zajechana turystycznie + Kambodża ma zadatki na stanie się dawną Szwajcarią ponieważ zaczyna mieć ustawodastwo o tajemnicy bankowej i nie będzie udostępiać danych o kasie [podmiotom takim jak UE czy USA . Dodatkowo myślę nad przeprowadzką do Kambodży jeśli Cypr mi nie podejdzie, a z pewnością w 2024 r chciałbym tam polecieć na 3-4 tygodnie. Zobaczymy jak wyjdzie

 

Podsumowując - celowałbym albo w Tajowo (uderz do usera którego Ci wymieniłem) albo WIetnam / Kambodża.


Zastanawiam się jak to będzie w Kambodży jak zacznie się imba z Tajwanem a te Chiny co gorsza umiejscowiły się tak blisko wielu baz wojskowych USA że może być tam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.