Skocz do zawartości

Test czytników epub


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś z czytnikiem epubów*, kto by zobaczył czy poniższe książki się czytają. Chodzi tylko żeby otworzyć i zobaczyć czy poszczególne rozdziały da się przeczytać.
Popełniłem mały skrypt do optymalizacji kompresji tego formatu ale dowiedziałem się, że jest w nim coś czego nie wszystkie dekompresory obsługują. Dlatego muszę sprawdzić na żywym czytniku czy to działa zanim spróbuję coś z tym dalej zrobić. Dlatego przygotowałem paczkę plików do sprawdzenia i wrzuciłem do chmury**.
Najbardziej mi zależy na sprawdzeniu na plikach z packi '8_tales.zip': '8d__Tales.zop15.epub' , '8d__Tales_+footnotes.zop15.epub' ('8d__Tales.zop15.epub.zonki.txt' zawiera listę rozdziałów które mogą nie działać), oraz na pliku z paczki '5-ld-12': '5c__Tatiana.ld12.epub' - tu czcionki mogą nie działać. Wersja, która powinna działać w  '5a__Tatiana.epub').

 

W razie potrzeby dostarczę w dowolnej formie, niekoniecznie spakowanej.

 

----

* epub, nie mobi, nie pdf, nie coś tam, tylko epub. Ponoć kindle potrafi ale nie mam, więc nie mam jak sprawdzić.
** chmurka #1 lub #2:

5-ld-12.zip, 8-tales.zip, d-zop99.zip.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Testowane na Pocketbook - chiński kindle znany z tego że otwiera każdy format. 

Generalnie ebooki są mało responsywne, więc nie da się szybko przekartkować całej książki, ale na wyrywki sprawdzając wszystko jest ok.

Z doświadczenia wiem za albo cały plik nie trzyma się kupy, albo jest ok.

 

 

1d_rww.zip99 -ok

wygląda ok, strony się mieszczą i skalują, są polskie znaki i nawet ten wykres w pierwszym rozdziale jest ok.

 

2d_soec zop99 -ok

Również ok, nie widzę żadnych krzaków 

 

8tales:

Wszystkie jako miniaturkę (okładkę) wyświetlają rysunek jakby ekranu telefonu starej nokii, ale bez żadnych napisów, tytułów, przez co u mnie mając 4 takie pliki nie wiem który jest który. 

8a - ok

8c - ok

8d+foot - ok

8d - ok

Nawet tam gdzie przewinęły się polskie słowa w angielskim tekście jest ok i są polskie znaki.

 

5a - ok

5c - ok

Też wygląda ok, są polskie znaki i taki przypisy mniejszą czcionką/kursywą. 

Nawet zdjęcia na końcu fajnie się wyświetlają 

 

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, bzgqdn said:

Generalnie ebooki są mało responsywne, więc nie da się szybko przekartkować całej książki, ale na wyrywki sprawdzając wszystko jest ok.

 

Dzięki.

 

To co jest w plikach tekstowych jest ważne. Te dwa są najważniejsze, bo tu jest potencjalny problem*.

 

Quote

 


8d__Tales.zop15.epub.zonki.txt:


./35457/ch-z.html    Footnotes
./35457/ch-5.html    THE CHUKCHEE
./35457/ch-4.html    THE STRONGER SEX
./35457/ch-3.html    THE TRIAL
./35457/ch-2.html    TWO PRAYERS
 

 

 

A w '5c__Tatiana.ld12.epub'.

Quote

 


5c__Tatiana.ld12.epub.zonki.txt:


./OEBPS/Fonts/Liberation-Serif.ttf
./OEBPS/Fonts/Liberation-Serif-Bold.ttf
./OEBPS/Fonts/Liberation-Serif-Bold-Italic.ttf
 

 

 

Znaczy zobacz tylko czy w '5c__Tatiana.ld12.epub' różnią się czcionki od '5a__Tatiana.epub'. Bo to te czcionki mają te właśnie specjalne "właściwości"*.

 

54 minutes ago, bzgqdn said:

Testowane na Pocketbook - chiński kindle znany z tego że otwiera każdy format. 

 

Jakby jeszcze ktoś miał Kindla to byłbym w domu. Chińskie może wszystko żreć, ale oni są tak naprawdę mocno do przodu. Kindle są starsze i przez to mogą mieć  takie właśnie problemy.

 

----

* generalnie chodzi o to, że epub jest spakowany zipem i skompresowany Deflate'm, i deflate którego użyłem generuje dziwne konstrukcje składniowe, które nie wszystkie urządzenia, a dokładniej oprogramowanie na tych urządzeniach, "toleruje". Podobna taka konstrukcja jest dozwolona ale zlib, czyli najpopularniejsza biblioteka do kompresji deflate'm tego nie robi. Stąd, zakładam, że może być taki problem.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę różnicy w czcionce pomiędzy nimi, wyglądają identycznie.

Jest przesunięcie o 3 strony między plikami - to co w jednym jest na stro ie 102 to w drugim ma 105. Obydwa mają na moje oko tą samą czcionkę zarówno główną w tekście, jak i tą drugą mniejszą która jest np przy wierszach.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 lat używałem chińskiego czytnika za 200 zł, bez dotykowego ekranu, podświetlenia, internetu czy bluetooth. Prostota i niezawodność, a czytał większość plików.

 

W tym roku kupiłem Onyx Boox Nova 2. Za zestaw z etui zapłaciłem 2600 zł, ale uważam, że warto było. Dedykowany rysik i możliwość robienia notatek, Android ze sklepem Play i synchronizacja z chmurą czynią z czytnika kombajn, który zastępuje mi telefon i nie męczy wzroku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.