Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

wrotycz

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  3816
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wrotycz last won the day on March 30 2019

wrotycz had the most liked content!

Community Reputation

2362 Świetna

1 Follower

About wrotycz

 • Rank
  Porucznik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie jest antydepresant tylko anestetyk. Ja bym był ostrożniejszy w zabawie tego typu substancją.
 2. Minister Szumowina, przepraszam, Szumowski, ewidentnie idzie z opornymi na noże: Sklepy nie obsłużą klientów bez masek. Szumowski: “Będzie to wprowadzone jako norma prawna” A jego podnóżek, pan Pinkas: Szef GIS już się nie kryguje: “Nas nie trzeba się bać, nas wystarczy się słuchać” Trzeba więc się słuchać, być posłusznym i cierpliwie czekać na największe dobrodziejstwo medycyny, bo dopiero kiedy wszyscy się zaszczepią, będzie można zdjąć maseczki. Tak, że bym się przygotował w te zapasy bo to nie o to chodzi co ty zrobisz ale co zrobią nasi umiłowani przywódcy i nasi sąsiedzi. Jak znowu "się zacznie", i znowu będą zmuszeni opróżnić półki sklepowe to lepiej mieć niż głodować a "unormowanie" może potrwać ładnych parę dni. Niestety nie ma co liczyć na serbski scenariusz, gdzie hipokryzja rządu wyprowadziła ludzi na ulicę. U nas za duża kultura i ludzie za bardzo kochają socjalizm żeby tak się stało.
 3. Krótki, acz treściwy cytat: Czysty azotan amonu (AA) i saletra amonowa (SA) są substancjami o dość słabo zaznaczonych właściwościach wybuchowych i w większości klasyfikacji nie są traktowane jako materiał wybuchowy. Jednak poważne wypadki spowodowane wybuchami, jakie miały miejsce w historii stosowania SA wskazują, że nie można lekceważyć tego niebezpieczeństwa. Wybuchowy rozkład AA może być spowodowany takimi czynnikami, jak: wybuch innego materiału, rozkład cieplny, fala uderzeniowa, kontakt z materiałem wywołującym gwałtowną reakcję chemiczną. Stały AA jest bardzo mało wrażliwy na bodźce mechaniczne, nie wybuchnie z powodu tarcia i uderzeń występujących w normalnych warunkach, ale może zostać zdetonowany w warunkach wysokiej temperatury i zamknięcia lub silnego wstrząsu. Ogrzewany w formie ładunku otwartego rozkłada się spokojnie. Jednak ogrzewanie AA w zamkniętej objętości może spowodować wybuch. Wynika stąd zalecenie, aby nie przechowywać SA w wytrzymałych, szczelnie zamkniętych pojemnikach. Wrażliwy na wstrząsy jest stopiony AA. Teraz powiedz mi, którego czynnika inicjującego nie było w tym wypadku. Wszystkie były, dlatego, mimo, że saletra łatwo nie wybucha to traktowana w ten sposób ze "wszystkich stron" nie wytrzymała i wybuchła.
 4. Na pierwszym filmie widać mnóstwo małych wybuchów, to mógł być proch a na pewno były to jakieś małe wybuchy bo są dziesiątki mniejszych rozbłysków. Podobnie wyglądał wypadek w Tianjin, tylko tam wybuchła nitroceluloza (pierwotnie), co spowodowało wybuch 800 ton saletry (Tianjin Explosion video).
 5. Nie są radioaktywne ale są wybuchowe. Gdybyś się trochę na chemii znał to byś zrozumiał. Saletra amonowa – zagrożenie przypadkowym pożarem i wybuchem Materiały wybuchowe amonowo-saletrzane
 6. Czy ktoś może zmienić tytuł bo wybuch ani jego skutki nie były "radioaktywne".
 7. Kiedyś już był taki wypadek w Texas City w Stanach, cały statek z saletrą amonową wyleciał w powietrze. Ponad 2 tysiące ton saletry, w przybliżeniu prawie 2kT TNT - 1/10 Hiroshimy. Z drugiej strony jest to dość podejrzane, bo nie jest tak łatwo spowodować detonację saletry. Używa się do tego kruszących materiałów wybuchowych a czarny proch (fajerwerki) to nie jest to samo. Zobaczymy czy dojdą do tego co tam się stało.
 8. Jeśli obok były materiały wybuchowe to mogły się zająć od fajerwerków, co w tym niezwykłego? Przy czym obok to pojęcie względne, pierwszy wybuch wcale nie był taki mały, rozrzucił mnóstwo palących się i wybuchających kawałków które dosięgnęły większego magazynu i buuuum.
 9. Mogę wysłać kasę na konto? Nie mam paypala i raczej miał nie będę. Tak będzie szybciej.
 10. Rybka ci tego nie powie bo nie ma w tym interesu, co więcej ma interes w tym, żeby ci wcisnąć kit. Wtedy ani się nie złapie ani żadne jej koleżanki też nie.
 11. Mariann, Sanim, masz bujną wyobraźnię. Ja nie ma ma aż takiej, muszę się posiłkować cudzą.
 12. Miałem znajomego, który niestety podjął taką decyzję. Młody chłopak. Dziewczynie nie zajęło zbyt długo, znalezienie nowej miłości. Po tygodniu już oprowadzała się z sąsiadem tego chłopka. Smutne w chuj, ale tak to czasami bywa. Takie historie powinno się spisać w osobnym temacie bo pokazanie jak bardzo kobiety gardzą romantycznymi samobójcami to może być jedyny sposób żeby uzmysłowić porywającym się na to bezsens tego kroku.
 13. Nie ma. Wg tej hipotezy najgorzej powinno być w krajach arabskich/islamskich - tam jest PATRIARCHAT a samobójstw mają najmniej. Nie ukrywam, że różnica w długości życia kobiet i mężczyzn się koreluje z samobójstwami najlepiej, ale to nie jest przyczyna. To jest skutek jakiegoś innego zjawiska, które powoduje dużo dłuższe życie kobiet, i dużo więcej samobójstw wśród mężczyzn. Wg tego co zapodał (Czynniki ryzyka samobójstwa w kontekście teorii integracji społecznej według Émile’a Durkheima) @salt0 jednym z czynników jest dezintegracja społeczeństwa, wg tego tu art (The Last Resort: China’s Growing Suicide Problem) w USA 90%-95% samobójstw jest poprzedzone depresją lub inną formą choroby umysłowej, w Europie pewnie jest podobnie, co się wiąże z dezintegracją społeczeństwa, matriarchatem, gdzie kobiety mogą mężczyznę wyszlamować przy pomocy fałszywych oskarżeń o byle co. Więc grzecznie przestań bredzić o patriarchacie, bo patriarchat jest wtedy kiedy mężczyźni są uprzywilejowani, mają więcej praw a w Polsce, Rosji, na Litwie, w Kazachstanie, i innych krajach dotkniętych tą plagą samobójstw tak nie jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.