Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

wrotycz

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2240
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wrotycz last won the day on March 30

wrotycz had the most liked content!

Community Reputation

1163 Świetna

About wrotycz

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niech mnie ktoś uszczypnie. Ty nie widziałeś tego filmu i twierdzisz, że to coś to był kabel. Kiedy i jak ten astronałta pociągnął za ten kabel i jak to zrobił, że idąc w kierunku od kamery, z odległości parudziesięciu metrów poderwał kabel w przeciwną stronę i to tak magicznie, że ten wężowy ruch nie jest w ogóle widoczny aż dopiero przy samej kamerze i to tak mocno jakby kabel zatańczył 10 cm przed obiektywem. Do tego kamera się rusza mniej lub więcej przez cały film, najmocniej @0:02:26 i @0:03:01. To poruszenie mogłoby być spowodowane przez "kabel" ale co z pozostałymi? Na Księżycu, gdzie grawitacja jest 6 razy mniejsza, gdyby tak szarpnął za ten kabel to by się ta kamera 6 razy łatwiej przewróciła niż na Ziemi. To pozorne wyjaśnienie rodzi tylko kolejny problem, z którym już sobie jakoś nie radzą. Oczywiście są kolejne problemy jak ten tu, kiedy to astronałta "wstaje" pociągany od góry jak marionetka. Są też widoczne linki od uprzęży. Są i inne znaki na niebie i Ziemi, że to była mistyfikacja.
 2. Była partnerka staje w obronie Bieniuka: To nieudolna próba wyłudzenia. Była partnerka Jarosława Bieniuka nie wierzy kobiecie, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona. Zdaniem Martyny Gliwińskiej te oskarżenia to nic innego, jak próba wyłudzenia do byłego piłkarza pieniędzy. Nie jest to żaden dowód ale ciekawostka - była dziewczyna, kobieta i antyfeministka?
 3. Czyli według ciebie to jest kabel? Chyba oceaniczny. Czytałem to i widziałem film - kabel grubości ramienia to się może kładzie w odlewni ale nie zabiera na Księżyc. Trochę zdrowego rozsądku.
 4. Skoro doszliśmy do tego, że bajki o perspektywie to bajki to zostawmy perspektywę i zajmijmy się tymi, którzy po księżycu chodzili. NASA twierdzi, że w lądowniku zawsze było dwóch astronautów a tu patrz - w czasie wyprawy Apollo 14 było trzech - Shepard, Mitchell i nieznany z nazwiska operator kamery. Prawdziwy bohater - nieskończenie skromny, nigdy nie ujawnił swojej tożsamości, zupełnie jak święty Mikołaj. Do rzeczy i właściwej historii. W czasie misji Apollo 14 były kręcone filmy, a jakże i w czasie jednego z nich nasz bohater, niech będzie Mikołaj, postanowił ujawnić światu swoja obecność. Nie wiadomo czy to wrodzona niezgrabność czy też celowe działanie ale wiadomo, że w 3/4 tego filmu (~ @0:02:21) macha nam ręką przed kamerą i mówi tu jestem!. Nigdy cię nie zapomnimy Mikołaju, pamiętamy!
 5. Po co jest w temacie, po co w ogóle definiujemy takie pojecie i go używamy skoro niczego nie wnosi? I to ma być dowód na co? Sierżant też jest przełożonym dla swojej drużyny i podwładnym w swoim plutonie. Tak samo porucznik jest dowódcą plutonu i tylko pachołkiem kapitana swojej kompanii. To nie jest żaden dowód tylko stwierdzenie, że w ludzkim społeczeństwie alfa jest pojęciem względnym ze względu na skomplikowaną strukturę hierarchii społeczeństwa. Do tego bycie alfa nie jest wieczne i można spaść z tronu bądź, znacznie częściej, zostać z niego zrzuconym. Alfa wśród lwów wszyscy wiedzą kto jest, to samo wśród szympansów. To, że jeszcze 11 milionów lat temu byliśmy szympansami ma z tym bezpośredni związek. I wśród szympansów alfa ma pierwszy i najważniejszy dostęp do samic - po to się staje alfa żeby mieć. Te samce z tytułu tematu wykorzystują swój status żeby mieć dostęp do samic. Tylko tyle i aż tyle. Nie ma w tym nic magicznego alni filozoficznego.
 6. Nie jest chybotliwa, jest prosta i jasna jak słońce. Czy definicja kwadratu też jest chybotliwa? Jest taka jaka jest i romb choć ma wszystkie boki równe i parami równoległe kwadratem nie jest. To nie jest wina definicji tylko rombu. A my nie jesteśmy zwierzętami. Wcale! I nie są to tezy przestarzałe, tylko najwidoczniej wilki operują na innych zasadach więc not nie jest wina definicji osobnika alfa tylko wilka że się "nie stosuje". Może należałoby zastosować inną skoro ta nie pasuje - tak by nakazywała logika. O dopasowywaniu definicji i zmienianiu ich wg swojego widzimisię już tez było nieraz.
 7. Jest w wystarczającej rozdzielczości, a jak ktoś niedowidzi to może sobie powiększyć a kąty i odległości można mierzyć z dokładnością do jednego piksela . Jak już mówiłem i się powtórzę, jak ktoś wierzy, to żadna ilość racjonalnych, naukowych argumentów go nie przekona. Czucie i wiara silniej mówią do Cię niż mędrca szkiełko i oko.
 8. Nie powinni zbierać bo nie wiadomo czy będą odbudowywać kościół czy świątynię lewactwa.
 9. @leto : Chodziło o to, że chcesz zmienić definicję bycia alfa. Z tym, że to jest definicja* i pociąga to za sobą konsekwencje. Konsekwencje są takie, że skoro "osobnik alfa ma pierwszeństwo zarówno przy podziale pożywienia, jak i w doborze partnera" to z tego korzysta. Mężczyźni, którzy są alfa wiedza, że są i z tego korzystają. To też pokazuje jak bardzo jesteśmy zwierzętami o co nami tak naprawdę kieruje. Ale to już było... * Osobnik alfa, alfa – dominujący osobnik u zwierząt stadnych, posiadający najwyższą pozycję społeczną w stadzie.
 10. Bzdura. Hierarchia w stadzie wilków wygląda tak: Takie "argumenta" możesz sobie schować, do kieszeni.
 11. I tak niedokładnie ale co ja tam wiem. Zapomniałeś wyjaśnić jak to się stało że pozostałe dwa minąłeś na (kilo)metr.
 12. Pożar meczetu to "pop13rdułka" a nie pożar. Wybuchł w pomieszczeniu straży i rozprzestrzenił się na jedną z sal a takich sal jest tam wiele. Meczet mieści 30 tysięcy ludzi, więc to nie był jakiś wielki wypadek. Ten meczet może zniszczyć trzęsienie ziemi, jak dwa poprzednie albo dynamit. Wracając do katedry. To niewiarygodne jak można składać takie oświadczenia, jakiekolwiek oświadczenia skoro "śledczy wciąż nie dostali pozwolenia na wejście do spalonej świątyni". To jest zwykła spekulacja i fakt, że ktokolwiek ją głosi powinien spowodować jego upadek ze stołka, chyba że jego zwierzchnikom zależy, żeby rozpowszechniał dezinformacje. To jest, wydaje mi się, klucz do naszej zagadki na obecnym etapie.
 13. To jest cień tego mniejszego kamienia, który jest po prawej z przodu zdjęcia, cień tego drugiego jest po prawej i nie ma zaznaczonego odpowiadającego promienia światła. Wciąż twoja "twórczość" się rozmija z zastaną na obrazku rzeczywistością. Już nie wspomnę o twoich pozostałych promieniach - pierwszy z lewej w ogóle nie trafia w koniec cienia a trzeci z lewej (lądownika) jest prawie metr za krótki. Gdybyś tak dokonywał pomiarów w przemyśle to na pewno byś kariery nie zrobił. W ten twój sposób można udowodnić wszystko nawet to że Ziemia jest płaska. Moja obrona pracy @Ancalagona zakrawa o paradoks ale jest fachowa, i zrobiona ze wszelką starannością oddającą rzeczywistość na zdjęciu. Twoja nie jest, więc daruj sobie używanie "teorii magicznej kuli" do wyjaśniania rzeczywistości. Jaka by nie była. Jak ktoś nie chce przyjąć do wiadomości faktów to uwierzy we wszystko. Miałem, jeszcze niedawno za sąsiadów świadków Jehowy. Uwielbiałem z nimi dyskutować - mieli zawsze jakąś boską racjonalizację na wszystko. Można im było pokazywać "ręcznie" jak działa fizyka ale jak biblia powiedziała inaczej to było inaczej. Tu jest to samo. A wierz se na zdrowie,
 14. Pamiętaj! Szkotki też mówią, że Angielki są egoistyczne i w ogóle. Cokolwiek żeby siebie/ciebie przedstawić w lepszym świetle. Można zaryzykować stwierdzenie, że to typowo babska manipulacja i komplement w jednym - skoro oni tacy źli to ci (tu: tubylcy) lepsi. Myślę, że jest to jak najbardziej na plus dla ciebie więc nie powinieneś się zastanawiać tylko uderzać. A co do pójścia w tyłek po ciąży i innego zapuszczania się - przecież chodzi o ramę która trzymasz w związku i na co pani pozwalasz. Jeśli pozwolisz jej na roztycie się to się roztyje. Jeszcze przy okazji ciebie utuczy, tak żebyś był mniej apetyczny dla konkurentek i pretendentek. Jak się dasz tak się masz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.