Skocz do zawartości

Który staged digital wallet/portfel elektorniczny wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

On 12/4/2023 at 12:59 PM, Jan III Wspaniały said:

Dla porównania jak zakładałem konto w tap, to chcieli od mnie tylko podstawowe informacje, żadnych informacji jakie są moje dochody, skąd i gdzie płacę podatki.

https://www.withtap.com

Napisz coś więcej o nich, bo już mi się rzygać chce od prób.

Jesteś zadowolony?

Z czego nie jesteś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JoeBlue napisał(a):

Jesteś zadowolony?

Z czego nie jesteś?


U mnie szybko poszło założenie konta. Na potwierdzenie chcieli zdjęcie dowodu osobistego i jakiś dokument, ale nie pamiętam jaki. Jeśli masz problem z potwierdzeniem i wysyłasz im jakiś dokument to wyślij to w PDF i nie może to być zdjęcie z tego co pamiętam, tylko oryginalny plik.

 

Czy jestem zadowolony? Akurat z nich najmniej korzystam, zostawiłem sobie jako skarbonkę. Mają niestety tylko trzy waluty (GB, US, EU), ponoć chcą to rozwijać w dalszym czasie ale jest trochę krypto jeśli w nich siedzisz. Mają bardzo prostą aplikacje, co mi odpowiada. Dostałem Gibraltarski numer IBAN, fizyczną i wirtualną kartę Master. Nie próbowałem jej dodawać jeszcze do Apple wallet. Przelewy śmigają standardowo jak wszędzie. Ja polecam założyć- jeść nie woła a może się przydać, tym bardziej jeśli ją trochę rozwiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Atanda napisał(a):

@JoeBlueTo maltańska firma, więc pewnie poświadczenie adresu zamieszkania było potrzebne. W postaci np. jakiegoś rachunku za media. 


Z Malty jest Black cat card i tam chcieli wszystko wiedzieć. Gdzie zarabiam, jak podatki płace, poświadczenie adresu itd.

 

Natomiast Tap. jest z Gibraltaru i tutaj już takich cyrków nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi.

5 hours ago, Jan III Wspaniały said:

Z Malty jest Black cat card i tam chcieli wszystko wiedzieć. Gdzie zarabiam, jak podatki płace, poświadczenie adresu itd.

O to właśnie chodzi.

Binance jest ogromnie, dość tanie, bo zarabia na ilości klientów, ale PIT-u za poprzedni rok im nie dam podobnie jak namacalnych dowodów na to ile dóbr materialnych zgromadziłem przez całe życie.

Nie sądzę, żeby pozwolili mi zajrzeć do swoich ksiąg rachunkowych.

Adres zamieszkania to już dużo za dużo, ale KYC ma swoje prawa więc shit happens.

Ciekawe, że ustawodawcom EU jakoś AML nie bije się z RODO choć i jedno i drugie to ich robota.

Ja nie mogę wystawić nawet swoich własnych danych na widok publiczny, ale kompletnie obcym ludziom mam wysłać swój dowód osobisty, choć na każdym kroku jest krzyk "Uważaj!!!, wezmą kredyt na twój PESEL".

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.