Skocz do zawartości

Jak ułożyć plan treningowy


Takahashi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.Ćwiczę już  jakoś 3 miesiące na siłownii.Mam plan treningowy na góre i dół ciała.Ćwicze sobie na wolnych cieżarach i maszynach i co jakiś czas zwiększam obciążenia.Chciałbym trochę rozwinąć swój trening czyli wprowadzić dietę i może jakoś usystematyzować ćwiczenia.Wiecie może jak sobie coś takiego ogarnąć albo gdzie warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam prosty schemat: robisz coś na nogi, ćwiczenie na górę z wypychaniem, ćwiczenie na górę z przyciąganiem, coś na korpus/core, coś kondycyjnego. Jeśli uprawiasz jakieś inne sporty typu boks, piłka czy bieganie to na nogi polecam ćwiczenia jednostronne typu przysiad wykroczny czy bulgary oraz martwy ciąg na jednej nodze. Z tego co radzą ludzie znający się na temacie, od których ja czerpie wiedzę minimum dla zdrowia to 2 treningi siłowe w tygodniu plus jeden kondycyjny. Poniżej dwa treningi A i B które ja kiedyś robiłem, żebyś załapał o co chodzi.

 

TA

1a) Martwy ciąg 2-3 serie

1b) Dipsy 2-3 serie

2) Ściąganie drążka wyciągu górnego 2 serie

3a) Wycisk hantli na przemian raz jedną ręką raz druga 3 serie

3b) Ergometr wioślarski mocno 3 serie po 60-90 sekund

4) Rozjazd na kółko na brzuch

 

1a i 1b to seria łączona

 

TB

1a) Wiosło hantlami leżąc na ławce 3 serie

1b) Marsz wykrokami 3 serie (może być bez ciężaru jako rozgrzewka przed ćwiczeniem nr dwa)

2) Przysiad wykroczny albo bułgarski 3 serie

3a) Zarzut hantli na barki i wyciśnięcie nad głowę 3 serie

3b) Pchanie sanek a jak nie masz takich rzeczy na siłowni to może być mocny skip A w miejscu albo rower air bike 3 serie po 20-30 sekund

4) Uginanie na brzuch w zwisie na drążku

 

To jest trening atletyczny, nie napompujesz się tak trenując, ale siła, moc i kondycja będą, gwarantuję.

Edytowane przez Machine89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg Plit MFT 28

 

 

Ja ten plan stosuje, tu masz całą playlistę.

Ogólnie w sieci jest więcej filmów powiązanych właśnie z tym treningiem. Warto je sobie ściągnąć na dysk bo często znikają i się pojawiają. Jest rozpisany plan co i jak ćwiczyć. Mocny trening i zalecam bo figurka się robi tak że panienki same patrzą Ci na pałę w tramwaju.

 

Ogólnie też opowiada o diecie i suplementacji. Polecam po prostu wszystko od Grega.

 

Zacznij od skupienia się na MFT 28.

 

Nawet w wieku 60 lat znajomy sobie

poprawił dość dobrze wizualnie ciało bez jakiś strzykawek.

 

 

https://www.pinterest.com/pin/332773859941529316/

 

Ps: Daj znać jak się podoba trening po tych 28 dniach.

 

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.